Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

January 25, 2023

Onsdags turnering TBK

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Linn Merethe Danielsen
5 (4/1) 44 (24/20)
55%
2 Magnus K Saltnessand
Trondheim BK
5 (4/1) 41 (23/18)
56%
3 Beate Bøkseth
Stoppball Nidaros BK
5 (2/3) 43 (20/23)
47%
3 Peder Gjengseth
Biljard1 Trondheim
5 (4/1) 43 (24/19)
56%
5 Ina Furulund
Trondheim BK
4 (2/2) 34 (18/16)
53%
5 Thomas Monrad Erlandsen
3 (1/2) 25 (11/14)
44%
7 Eirin Ohren
3 (0/3) 27 (12/15)
44%
7 Kjetil Aronsen
4 (1/3) 35 (16/19)
46%
9 Torkil Terminator Gjengseth
Trondheim BK
4 (1/3) 34 (15/19)
44%
Starts Jan 25, 2023, 6:00 PM (local time)
Format Round robin (9 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Organizer Trondheim BK

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Peder Gjengseth 4 4 0 0 20 14 6 0 0 0 0.588 4
2 Beate Bøkseth 4 2 0 2 17 18 -1 0 0 0 0.486 2
3 Ina Furulund 4 2 0 2 18 16 2 0 0 0 0.529 2
4 Kjetil Aronsen 4 1 0 3 16 19 -3 0 0 0 0.457 1
5 Torkil Terminator Gjengseth 4 1 0 3 15 19 -4 0 0 0 0.441 1
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Magnus K Saltnessand 3 3 0 0 15 10 5 0 0 0 0.6 3
2 Linn Merethe Danielsen 3 2 0 1 14 13 1 0 0 0 0.519 2
3 Thomas Monrad Erlandsen 3 1 0 2 11 14 -3 0 0 0 0.44 1
4 Eirin Ohren 3 0 0 3 12 15 -3 0 0 0 0.444 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1-A   
Norway
Torkil Terminator Gjengseth
Norway
Ina Furulund
Wed 19:13 
2-A   
Norway
Peder Gjengseth
Norway
Kjetil Aronsen
Wed 19:13 
3-B   
Norway
Thomas Monrad Erlandsen
Norway
Magnus K Saltnessand
Wed 18:05 
4-B   
Norway
Linn Merethe Danielsen
Norway
Eirin Ohren
Wed 18:05 

Round 2

Race to 5
5-A   
Norway
Ina Furulund
Norway
Kjetil Aronsen
Wed 19:42 
6-A   
Norway
Torkil Terminator Gjengseth
Norway
Beate Bøkseth
Wed 19:42 
7-B   
Norway
Thomas Monrad Erlandsen
Norway
Eirin Ohren
Wed 18:36 
8-B   
Norway
Magnus K Saltnessand
Norway
Linn Merethe Danielsen
Wed 18:36 

Round 3

Race to 5
9-A   
Norway
Kjetil Aronsen
Norway
Beate Bøkseth
Wed 20:22 
10-A   
Norway
Ina Furulund
Norway
Peder Gjengseth
Wed 20:09 
11-B   
Norway
Thomas Monrad Erlandsen
Norway
Linn Merethe Danielsen
Wed 19:14 
12-B   
Norway
Eirin Ohren
Norway
Magnus K Saltnessand
Wed 19:14 

Round 4

Race to 5
13-A   
Norway
Beate Bøkseth
Norway
Peder Gjengseth
Wed 18:46 
14-A   
Norway
Kjetil Aronsen
Norway
Torkil Terminator Gjengseth
Wed 18:29 

Round 5

Race to 5
15-A   
Norway
Peder Gjengseth
Norway
Torkil Terminator Gjengseth
Wed 18:05 
16-A   
Norway
Beate Bøkseth
Norway
Ina Furulund
Wed 18:05 

Semi final

Race to 5
17   
Norway
Peder Gjengseth
Norway
Linn Merethe Danielsen
Wed 21:00 
18   
Norway
Beate Bøkseth
Norway
Magnus K Saltnessand
Wed 21:01 

Final

Race to 5
19   
Norway
Linn Merethe Danielsen
Norway
Magnus K Saltnessand
Wed 21:30 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants