Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

November 8, 2020

Onepocket Open R4

Onepocket

Add players

Please wait...

New member

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Gary Letth
Malmö Biljardklubb
5 (4/1) 15 (10/5)
67%
125
2 Abdullah Aouida
4 (3/1) 13 (8/5)
62%
100
3 Sebastian Trolle
3 (2/1) 8 (5/3)
63%
75
3 Fuad Dzin
4 (2/2) 8 (4/4)
50%
75
5 Patric Vursen
Malmö Biljardklubb
3 (1/2) 8 (3/5)
38%
60
5 Almin Salkic
Malmö Biljardklubb
3 (1/2) 7 (3/4)
43%
60
7 Roger Olsson
Malmö Biljardklubb
2 (0/2) 4 (0/4)
0%
60
7 Christer Lindberg
Malmö Biljardklubb
2 (0/2) 5 (1/4)
20%
60
Entry deadline Nov 7, 2020, 10:00 PM (local time)
Starts Nov 8, 2020, 1:00 PM (local time)
Format Double elimination (8 Participants)
Race to 2
Handicap No handicap
Rankings Onepocket Open
Organizer Malmö Biljardklubb
Contact Roger Olsson (rogols68@gmail.com, 0762641706)
More info
Öppen Onepocket turnering på Royal Poolhall.

OBS! Tävlingen startar kl. 13. 00. Värmning från 12. 00

Turneringen är en av fyra söndagsdeltävlingar som kommer att spelas med 5/6 veckors mellanrum och sedan avslutas med finalspel i slutet av maj/början juni.

Anmälningsavgift: 200 kr varav 100 går till priser, 50 går till pokal och en pott som delas ut i finalen. 30 kr går till hallen och 20 till Malmö BK.

Turneringen spelas som en dubbelcup och spelas till 2 samt finalen till 3.

Öppningsstöten avgörs med tekning.

Vid mindre än sex anmälda på lördagen kl. 22.00 innan ställs turnering in.

Omgång 4 är planerad att gå söndagen den 22 mars -20.


Ta med några schyssta turmynt och var med och lyft fram detta delikata spel!

Gå gärna med i facebookgruppen Malmö one pocket open och all for one, onepocket for all.

Välkomna!!!!

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 2
1   
Sweden
Fuad Dzin
Sweden
Roger Olsson
Sun 13:12  Table 6
2   
Denmark
Sebastian Trolle
Sweden
Gary Letth
Sun 13:12  Table 7
3   
Sweden
Abdullah Aouida
Sweden
Christer Lindberg
Sun 13:12  Table 15
4   
Sweden
Patric Vursen
Sweden
Almin Salkic
Sun 13:12  Table 9

Winners qualification

Race to 2
5   
Sweden
Fuad Dzin
Denmark
Sebastian Trolle
Sun 16:07  Table 6
6   
Sweden
Abdullah Aouida
Sweden
Patric Vursen
Sun 14:22  Table 9

Loser round 1

Race to 2
7   
Sweden
Roger Olsson
Sweden
Gary Letth
Sun 16:07  Table 7
8   
Sweden
Christer Lindberg
Sweden
Almin Salkic
Sun 14:22  Table 15

Losers qualification

Race to 2
9   
Sweden
Gary Letth
Sweden
Patric Vursen
Sun 17:08  Table 7
10   
Sweden
Almin Salkic
Sweden
Fuad Dzin
Sun 17:08  Table 6

Semi final

Race to 2
11   
Denmark
Sebastian Trolle
Sweden
Gary Letth
Sun 20:02  Table 7
12   
Sweden
Abdullah Aouida
Sweden
Fuad Dzin
Sun 20:02  Table 6

Final

Race to 3
13   
Sweden
Gary Letth
Sweden
Abdullah Aouida
Mon 08:20 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment