Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

August 1, 2020

OlyBet Open 2020

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Denis Grabe
5 (5/0) 45 (39/6)
87%
520
2 Rainer Laar
5 (4/1) 53 (30/23)
57%
440
3 Joonas Saska
6 (4/2) 63 (38/25)
60%
380
3 Juss Saska
5 (4/1) 53 (30/23)
57%
380
5 Kristjan Kuusik
4 (2/2) 42 (21/21)
50%
340
5 Illimar Ventsel
6 (4/2) 55 (27/28)
49%
340
5 Aleksandrs Horsuns
Mezz Hill Hill Billiard Cafe
4 (2/2) 40 (19/21)
48%
340
5 Stanislav Saiov
3 (2/1) 30 (16/14)
53%
340
9 Raimo Teesaar
4 (2/2) 42 (25/17)
60%
300
Show more
9 Eltsin Zabitov
5 (3/2) 50 (28/22)
56%
300
9 Aleksandr Jermikimov
3 (1/2) 28 (14/14)
50%
300
9 Nils Luhavee
Break & Run
4 (2/2) 37 (15/22)
41%
300
13 Karl Gnadeberg
3 (1/2) 26 (11/15)
42%
280
13 Gert Jurgenson
4 (2/2) 31 (16/15)
52%
280
13 Harry Ventsel
3 (1/2) 26 (10/16)
38%
280
13 Janno Piilbaum
Break & Run
3 (1/2) 26 (12/14)
46%
280
17 Henry Merilaid
2 (0/2) 18 (5/13)
28%
260
17 Sander Kont
2 (0/2) 18 (5/13)
28%
260
17 Indrek Purge
2 (0/2) 20 (7/13)
35%
260
17 Ken Riidak
Mezz Hill Hill Billiard Cafe
2 (0/2) 18 (5/13)
28%
260
17 Philip Tsunihhin
3 (1/2) 30 (14/16)
47%
260
17 Gunnar Pleer
3 (1/2) 30 (13/17)
43%
260
17 Nikita Smirnov
2 (0/2) 16 (3/13)
19%
260
17 Peeter Paju
3 (1/2) 25 (8/17)
32%
260
Entry deadline Aug 2, 2020, 12:00 AM (local time)
Starts Aug 1, 2020, 10:00 AM (local time)
Format Double elimination (24 Participants)
Race to 7
Handicap No handicap
Rankings OlyBet Piljardi meistriliiga 2020, Piljardimeistrid MTÜ ranking and Estonian Billiard Association ranking for members
Organizer Estonian Billiard Association

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 7
1   
Estonia
Nikita Smirnov
Estonia
Gert Jurgenson
Sat 10:03  Table 1
2   
Estonia
Janno Piilbaum
Estonia
Eltsin Zabitov
Sat 10:03  Table 2
3   
Estonia
Raimo Teesaar
Estonia
Nils Luhavee
Sat 10:03  Table 3
4   
Estonia
Juss Saska
Estonia
Harry Ventsel
Sat 10:03  Table 4
5   
Estonia
Gunnar Pleer
Estonia
Ken Riidak
Sat 10:03  Table 5
6   
Estonia
Henry Merilaid
Estonia
Philip Tsunihhin
Sat 10:03  Table 6
7   
Estonia
Peeter Paju
Estonia
Indrek Purge
Sat 10:03  Table 11
8   
Estonia
Illimar Ventsel
Estonia
Sander Kont
Sat 10:03  Table 12

Winner round 1

Race to 7
9   
Estonia
Denis Grabe
Estonia
Gert Jurgenson
Sat 11:03  Table 1
10   
Estonia
Eltsin Zabitov
Latvia
Aleksandrs Horsuns
Sat 11:06  Table 2
11   
Estonia
Karl Gnadeberg
Estonia
Raimo Teesaar
Sat 10:47  Table 3
12   
Estonia
Juss Saska
Estonia
Joonas Saska
Sat 10:37  Table 4
13   
Estonia
Stanislav Saiov
Estonia
Gunnar Pleer
Sat 11:15  Table 5
14   
Estonia
Philip Tsunihhin
Estonia
Kristjan Kuusik
Sat 10:59  Table 6
15   
Estonia
Rainer Laar
Estonia
Peeter Paju
Sat 11:34  Table 11
16   
Estonia
Illimar Ventsel
Estonia
Aleksandr Jermikimov
Sat 11:19  Table 12

Loser round 1

Race to 6
17   
Estonia
Nikita Smirnov
Estonia
Illimar Ventsel
Sat 12:00  Table 3
18   
Estonia
Janno Piilbaum
Estonia
Peeter Paju
Sat 12:08  Table 6
19   
Estonia
Nils Luhavee
Estonia
Philip Tsunihhin
Sat 12:05  Table 12
20   
Estonia
Harry Ventsel
Estonia
Gunnar Pleer
Sat 12:26  Table 7
21   
Estonia
Ken Riidak
Estonia
Joonas Saska
Sat 11:42  Table 4
22   
Estonia
Henry Merilaid
Estonia
Karl Gnadeberg
Sat 11:31  Table 3
23   
Estonia
Indrek Purge
Estonia
Eltsin Zabitov
Sat 11:47  Table 8
24   
Estonia
Sander Kont
Estonia
Gert Jurgenson
Sat 11:36  Table 7

Loser round 2

Race to 6
25   
Estonia
Illimar Ventsel
Estonia
Janno Piilbaum
Sat 12:52  Table 1
26   
Estonia
Nils Luhavee
Estonia
Harry Ventsel
Sat 13:17  Table 4
27   
Estonia
Joonas Saska
Estonia
Karl Gnadeberg
Sat 12:18  Table 4
28   
Estonia
Eltsin Zabitov
Estonia
Gert Jurgenson
Sat 12:26  Table 5

Winners qualification

Race to 7
29   
Estonia
Denis Grabe
Latvia
Aleksandrs Horsuns
Sat 11:46  Table 2
30   
Estonia
Raimo Teesaar
Estonia
Juss Saska
Sat 11:41  Table 1
31   
Estonia
Stanislav Saiov
Estonia
Kristjan Kuusik
Sat 12:26 
32   
Estonia
Rainer Laar
Estonia
Aleksandr Jermikimov
Sat 12:06  Table 11

Losers qualification

Race to 6
33   
Estonia
Illimar Ventsel
Estonia
Raimo Teesaar
Sat 13:40  Table 2
34   
Estonia
Nils Luhavee
Latvia
Aleksandrs Horsuns
Sat 14:26  Table 1
35   
Estonia
Joonas Saska
Estonia
Aleksandr Jermikimov
Sat 13:16  Table 11
36   
Estonia
Eltsin Zabitov
Estonia
Kristjan Kuusik
Sat 13:42  Table 12

Quarter final

Race to 8
37   
Estonia
Denis Grabe
Estonia
Illimar Ventsel
Sat 15:12  Table 12
38   
Estonia
Juss Saska
Latvia
Aleksandrs Horsuns
Sat 15:12  Table 5
39   
Estonia
Stanislav Saiov
Estonia
Joonas Saska
Sat 15:12  Table 3
40   
Estonia
Rainer Laar
Estonia
Kristjan Kuusik
Sat 15:12  Table 1

Semi final

Race to 8
41   
Estonia
Denis Grabe
Estonia
Juss Saska
Sat 16:17  Table 12
42   
Estonia
Joonas Saska
Estonia
Rainer Laar
Sat 16:57 

Final

Race to 9
43   
Estonia
Denis Grabe
Estonia
Rainer Laar
Sat 17:50 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment