Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

September 29, 2019

ONE DAY MARATHON - 9-BALL TOURNAMENT

9-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Labinot Markaj
6 (6/0) 61 (44/17)
72%
550
2 Valdrin Bllaca
Remi's Billiards & Sports bar
6 (5/1) 55 (36/19)
65%
480
3 Rezak Medija
5 (4/1) 52 (31/21)
60%
420
3 Premtim Memedi
5 (4/1) 51 (31/20)
61%
420
5 Don Hajra
5 (3/2) 44 (25/19)
57%
370
5 Hekuran Sadiku
5 (3/2) 46 (23/23)
50%
370
5 Albion Oraca
5 (3/2) 50 (28/22)
56%
370
5 armend gashi
6 (4/2) 56 (28/28)
50%
370
9 Bedri Sijarina
5 (3/2) 49 (25/24)
51%
330
Show more
9 Veton Dyla
5 (3/2) 41 (21/20)
51%
330
9 Faton Bajgora
5 (3/2) 46 (22/24)
48%
330
9 Mirsad Zeqiri
4 (2/2) 43 (19/24)
44%
330
13 Islam Kutleshi
3 (1/2) 27 (11/16)
41%
330
13 shpetim espana
4 (2/2) 30 (16/14)
53%
330
13 Visar Qitaku
4 (2/2) 34 (15/19)
44%
330
13 valon nimanaj
4 (2/2) 36 (19/17)
53%
330
17 isa halimi
3 (1/2) 27 (12/15)
44%
300
17 Reshat Dedia
3 (1/2) 25 (12/13)
48%
300
17 Gani Ahmeti
2 (0/2) 16 (4/12)
25%
300
17 Arjan Salihu
3 (1/2) 23 (11/12)
48%
300
17 Shkelqim Bllaca
3 (1/2) 32 (15/17)
47%
300
17 Burimi Podvorica
3 (1/2) 27 (13/14)
48%
300
17 Lah Dodolli
3 (1/2) 26 (12/14)
46%
300
17 Samir Abduramani
3 (1/2) 25 (9/16)
36%
300
25 Darko Aceski
2 (0/2) 22 (10/12)
45%
300
25 Ibro Sadiki
2 (0/2) 16 (4/12)
25%
300
25 Milot Mujku
2 (0/2) 16 (4/12)
25%
300
25 Hristijan Prodanov
2 (0/2) 17 (5/12)
29%
300
25 Fatlum Kaçiu
2 (0/2) 19 (7/12)
37%
300
25 Besmir Maloku
2 (0/2) 18 (6/12)
33%
300
25 Dini Kraja
2 (0/2) 18 (6/12)
33%
300
Starts Sep 29, 2019, 10:30 PM (local time)
Format Double elimination (32 Participants)
Race to 7
Handicap No handicap
Organizer Remi's Billiards & Sports bar
Contact Valdrin Bllaca (valdrinibllaca@hotmail.com, +37745283793)
More info
ONE DAY MARATHON 9-BALL TOURNAMENT

format
9-ball
double elemination
race to 7
losers race to 5
rack your own
rewards 1-8 place

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 7
1   
Kosovo
Faton Bajgora
Kosovo
Bedri Sijarina
Sun 12:12 
2   
Macedonia (FYROM)
Mirsad Zeqiri
Macedonia (FYROM)
Darko Aceski
Sun 13:27 
3   
Kosovo
Rinor Berisha
Kosovo
Gani Ahmeti
Sun 11:30 
4   
Kosovo
Labinot Markaj
Kosovo
Islam Kutleshi
Sun 10:49 
5   
Kosovo
armend gashi
Kosovo
Albion Oraca
Sun 10:49 
6   
Kosovo
Visar Qitaku
Kosovo
Fatlum Kaçiu
Sun 12:12 
7   
Kosovo
Milot Mujku
Kosovo
Reshat Dedia
Sun 11:57 
8   
Macedonia (FYROM)
Premtim Memedi
Kosovo
isa halimi
Sun 12:53 
9   
Macedonia (FYROM)
Rezak Medija
Kosovo
Veton Dyla
Sun 13:04 
10   
Kosovo
Dini Kraja
Kosovo
valon nimanaj
Sun 10:49 
11   
Kosovo
Burimi Podvorica
Kosovo
Besmir Maloku
Sun 13:27 
12   
Macedonia (FYROM)
Samir Abduramani
Kosovo
Don Hajra
Sun 14:09 
13   
Macedonia (FYROM)
Ibro Sadiki
Kosovo
Lah Dodolli
Sun 14:21 
14   
Kosovo
shpetim espana
Kosovo
Valdrin Bllaca
Sun 11:18 
15   
Kosovo
Arjan Salihu
Kosovo
Hekuran Sadiku
Sun 12:25 
16   
Macedonia (FYROM)
Hristijan Prodanov
Kosovo
Shkelqim Bllaca
Sun 14:46 

Winner round 1

Race to 7
17   
Kosovo
Bedri Sijarina
Macedonia (FYROM)
Mirsad Zeqiri
Sun 15:20 
18   
Kosovo
Gani Ahmeti
Kosovo
Labinot Markaj
Sun 15:33 
19   
Kosovo
Albion Oraca
Kosovo
Visar Qitaku
Sun 16:06 
20   
Kosovo
Reshat Dedia
Macedonia (FYROM)
Premtim Memedi
Sun 15:33 
21   
Macedonia (FYROM)
Rezak Medija
Kosovo
valon nimanaj
Sun 16:30 
22   
Kosovo
Burimi Podvorica
Kosovo
Don Hajra
Sun 16:41 
23   
Kosovo
Lah Dodolli
Kosovo
Valdrin Bllaca
Sun 16:52 
24   
Kosovo
Hekuran Sadiku
Kosovo
Shkelqim Bllaca
Sun 17:13 

Loser round 1

Race to 7
25   
Kosovo
Faton Bajgora
Macedonia (FYROM)
Darko Aceski
Sun 17:23 
26   
Kosovo
Rinor Berisha
Kosovo
Islam Kutleshi
 
27   
Kosovo
armend gashi
Kosovo
Fatlum Kaçiu
Sun 16:56 
28   
Kosovo
Milot Mujku
Kosovo
isa halimi
Sun 17:40 
29   
Kosovo
Veton Dyla
Kosovo
Dini Kraja
Sun 17:43 
30   
Kosovo
Besmir Maloku
Macedonia (FYROM)
Samir Abduramani
Sun 18:20 
31   
Macedonia (FYROM)
Ibro Sadiki
Kosovo
shpetim espana
Sun 19:07 
32   
Kosovo
Arjan Salihu
Macedonia (FYROM)
Hristijan Prodanov
Sun 18:31 

Loser round 2

Race to 5
33   
Kosovo
Faton Bajgora
Kosovo
Shkelqim Bllaca
Sun 18:26 
34   
Kosovo
Islam Kutleshi
Kosovo
Lah Dodolli
Sun 18:29 
35   
Kosovo
armend gashi
Kosovo
Burimi Podvorica
Sun 19:14 
36   
Kosovo
isa halimi
Kosovo
valon nimanaj
Sun 19:27 
37   
Kosovo
Veton Dyla
Kosovo
Reshat Dedia
Sun 19:38 
38   
Macedonia (FYROM)
Samir Abduramani
Kosovo
Visar Qitaku
Sun 19:42 
39   
Kosovo
shpetim espana
Kosovo
Gani Ahmeti
Sun 20:04 
40   
Kosovo
Arjan Salihu
Kosovo
Bedri Sijarina
Sun 20:14 

Winners qualification

Race to 7
41   
Macedonia (FYROM)
Mirsad Zeqiri
Kosovo
Labinot Markaj
Sun 20:14 
42   
Kosovo
Albion Oraca
Macedonia (FYROM)
Premtim Memedi
Sun 20:26 
43   
Macedonia (FYROM)
Rezak Medija
Kosovo
Don Hajra
Sun 20:33 
44   
Kosovo
Valdrin Bllaca
Kosovo
Hekuran Sadiku
Sun 21:00 

Loser round 3

Race to 5
45   
Kosovo
Faton Bajgora
Kosovo
Islam Kutleshi
Sun 21:11 
46   
Kosovo
armend gashi
Kosovo
valon nimanaj
Sun 21:35 
47   
Kosovo
Veton Dyla
Kosovo
Visar Qitaku
Sun 21:44 
48   
Kosovo
shpetim espana
Kosovo
Bedri Sijarina
Sun 22:09 

Losers qualification

Race to 5
49   
Kosovo
Faton Bajgora
Kosovo
Albion Oraca
Sun 22:17 
50   
Kosovo
armend gashi
Macedonia (FYROM)
Mirsad Zeqiri
Sun 22:14 
51   
Kosovo
Veton Dyla
Kosovo
Hekuran Sadiku
Sun 22:33 
52   
Kosovo
Bedri Sijarina
Kosovo
Don Hajra
Sun 23:16 

Quarter final

Race to 7
53   
Kosovo
Labinot Markaj
Kosovo
Albion Oraca
Sun 23:38 
54   
Macedonia (FYROM)
Premtim Memedi
Kosovo
Hekuran Sadiku
Sun 23:38 
55   
Macedonia (FYROM)
Rezak Medija
Kosovo
armend gashi
Sun 23:38 
56   
Kosovo
Valdrin Bllaca
Kosovo
Don Hajra
Sun 23:38 

Semi final

Race to 7
57   
Kosovo
Labinot Markaj
Macedonia (FYROM)
Premtim Memedi
Mon 00:45 
58   
Macedonia (FYROM)
Rezak Medija
Kosovo
Valdrin Bllaca
Mon 00:45 

Final

Race to 9
59   
Kosovo
Labinot Markaj
Kosovo
Valdrin Bllaca
Mon 02:03 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment