Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

September 6, 2021

OBK Advanced 2021 aug. -sept III

8-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Andris Viksninsh
6 (5/1) 22 (15/7)
68%
50
2 Lasse Kåring
Østkanten Biljardklubb
6 (4/2) 22 (12/10)
55%
44
3 Jozef Kwit
Oslo BK
5 (4/1) 18 (12/6)
67%
40
3 Roger Mølmann
5 (3/2) 20 (12/8)
60%
40
5 Rune Fevang
Oslo BK
4 (2/2) 17 (8/9)
47%
35
5 Per christian Slåtta
4 (2/2) 16 (8/8)
50%
35
7 Petter Olsen
Oslo BK
4 (1/3) 17 (6/11)
35%
30
7 (Eivind) Yoo Yong Jae (Johansen)
Østkanten Biljardklubb
4 (2/2) 17 (8/9)
47%
30
9 Tomas Gryczon
Oslo BK
4 (0/4) 17 (5/12)
29%
30
9 Wei Liu
4 (0/4) 18 (6/12)
33%
30
Entry deadline Sep 6, 2021, 6:25 PM (local time)
Starts Sep 6, 2021, 6:00 PM (local time)
Format Round robin (10 Participants)
Handicap No handicap
Rankings Advanced perioderanking august-september 2021
Organizer Oslo BK
Contact Lasse Kåring (lassek85@hotmail.com, 94257344)

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Jozef Kwit 4 4 0 0 12 3 9 0 0 0 0.8 4
2 Lasse Kåring 4 3 0 1 9 5 4 0 0 0 0.643 3
3 Rune Fevang 4 2 0 2 8 9 -1 0 0 0 0.471 2
4 Petter Olsen 4 1 0 3 6 11 -5 0 0 0 0.353 1
5 Tomas Gryczon 4 0 0 4 5 12 -7 0 0 0 0.294 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Roger Mølmann 4 3 0 1 10 5 5 0 0 0 0.667 3
2 Andris Viksninsh 4 3 0 1 9 7 2 0 0 0 0.563 3
3 Per christian Slåtta 4 2 0 2 8 8 0 0 0 0 0.5 2
4 (Eivind) Yoo Yong Jae (Johansen) 4 2 0 2 8 9 -1 0 0 0 0.471 2
5 Wei Liu 4 0 0 4 6 12 -6 0 0 0 0.333 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

1-A   
Norway
Lasse Kåring
Norway
Rune Fevang
Mon 18:22 
2-A   
Poland
Jozef Kwit
Norway
Petter Olsen
Mon 18:22 
3-B   
South Korea
(Eivind) Yong Jae (Johansen) Yoo
Norway
Per christian Slåtta
Mon 18:22 
4-B   
China
Wei Liu
Norway
Roger Mølmann
Mon 18:23 

Round 2

5-A   
Norway
Rune Fevang
Norway
Petter Olsen
Mon 19:36 
6-A   
Norway
Lasse Kåring
Norway
Tomas Gryczon
Mon 18:53 
7-B   
Norway
Per christian Slåtta
Norway
Roger Mølmann
Mon 18:55 
8-B   
South Korea
(Eivind) Yong Jae (Johansen) Yoo
Andris Viksninsh
Mon 18:55 

Round 3

9-A   
Norway
Petter Olsen
Norway
Tomas Gryczon
Mon 21:02 
10-A   
Norway
Rune Fevang
Poland
Jozef Kwit
Mon 21:03 
11-B   
Norway
Roger Mølmann
Andris Viksninsh
Mon 20:30 
12-B   
Norway
Per christian Slåtta
China
Wei Liu
Mon 19:55 

Round 4

13-A   
Norway
Tomas Gryczon
Poland
Jozef Kwit
Mon 19:44 
14-A   
Norway
Petter Olsen
Norway
Lasse Kåring
Mon 20:15 
15-B   
Andris Viksninsh
China
Wei Liu
Mon 20:32 
16-B   
Norway
Roger Mølmann
South Korea
(Eivind) Yong Jae (Johansen) Yoo
Mon 20:32 

Round 5

17-A   
Poland
Jozef Kwit
Norway
Lasse Kåring
Mon 21:15 
18-A   
Norway
Tomas Gryczon
Norway
Rune Fevang
Mon 21:48 
19-B   
China
Wei Liu
South Korea
(Eivind) Yong Jae (Johansen) Yoo
Mon 19:54 
20-B   
Andris Viksninsh
Norway
Per christian Slåtta
Mon 21:29 

Semi final

21   
Poland
Jozef Kwit
Andris Viksninsh
Mon 22:48 
22   
Norway
Lasse Kåring
Norway
Roger Mølmann
Mon 22:48 

Final

23   
Andris Viksninsh
Norway
Lasse Kåring
Mon 22:56 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants