Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Who starts to play?

Runouts
Innings
Highbreaks

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

February 26, 2023

Noorteliiga / Rahvaliiga II etapp

8-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Gert Velsberg
6 (6/0) 21 (20/1)
95%
2 Mikk Arro
6 (5/1) 30 (17/13)
57%
3 Carl Ilves
5 (4/1) 22 (14/8)
64%
3 Vassili Muravjov
5 (4/1) 20 (12/8)
60%
5 Markus Lepmets
5 (3/2) 20 (11/9)
55%
5 Tarvi Küüra
5 (3/2) 18 (10/8)
56%
5 Kaido Pungas
Break & Run
5 (3/2) 19 (13/6)
68%
5 Margus Kala
Break & Run
4 (3/1) 17 (11/6)
65%
9 Nora Kangro
3 (2/1) 10 (6/4)
60%
Show more
9 Siim Hendrikson
4 (2/2) 19 (10/9)
53%
9 Dmitri Silonov
4 (2/2) 15 (7/8)
47%
9 Jussi Valdsalu
4 (2/2) 15 (8/7)
53%
9 Marek Steiner
4 (2/2) 17 (9/8)
53%
9 Meigo Mõttus
3 (2/1) 11 (6/5)
55%
9 Aleksander Sirotin
3 (2/1) 14 (8/6)
57%
9 Tiit Õun
4 (2/2) 15 (8/7)
53%
17 Lotte Linnas
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
17 Janno Pajo
3 (1/2) 11 (5/6)
45%
17 Markus Kala
Break & Run
3 (1/2) 13 (5/8)
38%
17 Otto Vaher
3 (1/2) 12 (4/8)
33%
17 Kahro Kumari
3 (1/2) 12 (4/8)
33%
17 Mattias Hint
3 (1/2) 12 (5/7)
42%
17 Remo Merilain
3 (1/2) 13 (6/7)
46%
17 Mikk Saar
2 (0/2) 6 (0/6)
0%
25 Alfred Pajo
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
25 Marit Loitmets
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
25 Romeo Riigov
2 (0/2) 7 (1/6)
14%
25 Barbara Haage
2 (0/2) 7 (1/6)
14%
25 Harry Kerner
2 (0/2) 6 (0/6)
0%
25 Timofei Gortšakov
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
25 Toomas Saarts
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
Starts Feb 26, 2023, 10:00 AM (local time)
Format Double to Single elimination (31 Participants)
Race to 3
Handicap No handicap
Organizer Estonian Billiard Association

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 3
1   
Estonia
Lotte Linnas
Walk Over
 
2   
Estonia
Vassili Muravjov
Estonia
Mikk Saar
Sun 10:08 
3   
Estonia
Markus Kala
Estonia
Remo Merilain
Sun 10:08 
4   
Estonia
Alfred Pajo
Estonia
Nora Kangro
Sun 10:08 
5   
Estonia
Aleksander Sirotin
Estonia
Tiit Õun
Sun 10:08 
6   
Estonia
Jussi Valdsalu
Estonia
Toomas Saarts
Sun 10:08 
7   
Estonia
Gert Velsberg
Estonia
Marit Loitmets
Sun 10:08 
8   
Estonia
Tarvi Küüra
Estonia
Otto Vaher
Sun 10:09 
9   
Estonia
Romeo Riigov
Estonia
Meigo Mõttus
Sun 10:09 
10   
Estonia
Mattias Hint
Estonia
Markus Lepmets
Sun 10:09 
11   
Estonia
Carl Ilves
Estonia
Harry Kerner
Sun 10:09 
12   
Estonia
Janno Pajo
Estonia
Kahro Kumari
Sun 10:35 
13   
Estonia
Marek Steiner
Estonia
Timofei Gortšakov
Sun 10:42 
14   
Estonia
Mikk Arro
Estonia
Siim Hendrikson
Sun 10:42 
15   
Estonia
Barbara Haage
Estonia
Kaido Pungas
Sun 10:43 
16   
Estonia
Dmitri Silonov
Estonia
Margus Kala
Sun 10:46 

Winners qualification

Race to 3
17   
Estonia
Lotte Linnas
Estonia
Vassili Muravjov
Sun 11:11 
18   
Estonia
Remo Merilain
Estonia
Nora Kangro
Sun 10:48 
19   
Estonia
Aleksander Sirotin
Estonia
Jussi Valdsalu
Sun 11:20 
20   
Estonia
Gert Velsberg
Estonia
Tarvi Küüra
Sun 11:20 
21   
Estonia
Meigo Mõttus
Estonia
Markus Lepmets
Sun 11:28 
22   
Estonia
Carl Ilves
Estonia
Kahro Kumari
Sun 11:47 
23   
Estonia
Marek Steiner
Estonia
Mikk Arro
Sun 12:02 
24   
Estonia
Kaido Pungas
Estonia
Margus Kala
Sun 11:41 

Loser round 1

Race to 3
25   
Walk Over
Estonia
Mikk Saar
 
26   
Estonia
Markus Kala
Estonia
Alfred Pajo
Sun 10:50 
27   
Estonia
Tiit Õun
Estonia
Toomas Saarts
Sun 11:22 
28   
Estonia
Marit Loitmets
Estonia
Otto Vaher
Sun 10:53 
29   
Estonia
Romeo Riigov
Estonia
Mattias Hint
Sun 11:29 
30   
Estonia
Harry Kerner
Estonia
Janno Pajo
Sun 11:47 
31   
Estonia
Timofei Gortšakov
Estonia
Siim Hendrikson
Sun 12:02 
32   
Estonia
Barbara Haage
Estonia
Dmitri Silonov
Sun 11:52 

Losers qualification

Race to 3
33   
Estonia
Mikk Saar
Estonia
Kaido Pungas
Sun 12:58 
34   
Estonia
Markus Kala
Estonia
Marek Steiner
Sun 12:57 
35   
Estonia
Tiit Õun
Estonia
Kahro Kumari
Sun 12:28 
36   
Estonia
Otto Vaher
Estonia
Markus Lepmets
Sun 12:34 
37   
Estonia
Mattias Hint
Estonia
Tarvi Küüra
Sun 12:37 
38   
Estonia
Janno Pajo
Estonia
Jussi Valdsalu
Sun 12:25 
39   
Estonia
Siim Hendrikson
Estonia
Remo Merilain
Sun 13:05 
40   
Estonia
Dmitri Silonov
Estonia
Lotte Linnas
Sun 12:32 

Last sixteen

Race to 3
41   
Estonia
Vassili Muravjov
Estonia
Tiit Õun
Sun 13:54 
42   
Estonia
Nora Kangro
Estonia
Kaido Pungas
Sun 13:54 
43   
Estonia
Aleksander Sirotin
Estonia
Markus Lepmets
Sun 13:54 
44   
Estonia
Gert Velsberg
Estonia
Jussi Valdsalu
Sun 13:55 
45   
Estonia
Meigo Mõttus
Estonia
Tarvi Küüra
Sun 13:55 
46   
Estonia
Carl Ilves
Estonia
Marek Steiner
Sun 13:55 
47   
Estonia
Mikk Arro
Estonia
Siim Hendrikson
Sun 13:55 
48   
Estonia
Margus Kala
Estonia
Dmitri Silonov
Sun 13:55 

Quarter final

Race to 3
49   
Estonia
Vassili Muravjov
Estonia
Kaido Pungas
Sun 14:56 
50   
Estonia
Markus Lepmets
Estonia
Gert Velsberg
Sun 14:35 
51   
Estonia
Tarvi Küüra
Estonia
Carl Ilves
Sun 15:09 
52   
Estonia
Mikk Arro
Estonia
Margus Kala
Sun 14:53 

Semi final

Race to 4
53   
Estonia
Vassili Muravjov
Estonia
Gert Velsberg
Sun 16:08 
54   
Estonia
Carl Ilves
Estonia
Mikk Arro
Sun 16:19 

Final

Race to 4
55   
Estonia
Gert Velsberg
Estonia
Mikk Arro
Sun 17:14 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants