Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

November 12, 2022

Nokia Open 2022 iltalohko

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

Qualified
#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Jesse Huttunen
3 (3/0) 31 (21/10)
68%
1 Niko Myllymäki
3 (3/0) 35 (21/14)
60%
3 Panu Rekilä
5 (4/1) 54 (30/24)
56%
3 Janne Sallinen
5 (4/1) 51 (30/21)
59%
5 Santtu Tuominen
4 (2/2) 46 (24/22)
52%
5 Juha ristolainen
4 (2/2) 48 (24/24)
50%
7 Timo Sacklén
4 (2/2) 42 (22/20)
52%
7 Toni Valkila
4 (2/2) 48 (24/24)
50%
9 Jori Jutila
3 (1/2) 32 (14/18)
44%
9 Joonas Lahtinen
3 (1/2) 33 (15/18)
45%
9 Raine Nuolikoski
3 (1/2) 35 (15/20)
43%
9 Niki Lindgren
3 (1/2) 35 (18/17)
51%
13 Jani Jutila
2 (0/2) 20 (6/14)
30%
13 Roni Haikara
2 (0/2) 21 (7/14)
33%
13 Jouko Pitkänen
2 (0/2) 22 (8/14)
36%
13 Severi Savolainen
2 (0/2) 23 (9/14)
39%
Starts Nov 12, 2022, 3:00 PM (local time)
Format Double elimination qualifier (16 Participants)
Race to 7
Handicap With handicap
Organizer nobil
Contact Lavi Virk (lavi.virk@gmail.com)
More info
Nokia Open 2022

9-pallo tasoituskilpailu
Maksimi os. määrä 32 pelaajaa

Järjestäjä:
Nokian Biljardi ry

Paikka:
Välikatu 6-8, Nokia
(Matala sivurakennus)

Aika:
La 12.11.2022 klo 10.00
Su 13.11.2022 klo 11.00

Osallistumismaksu:
40€ /pelaaja
Maksu paikan päällä (käteinen tasaraha).

Pelisysteemi:
Tuplaeliminaatio, 8-cup.
Vuoroaloitukset 7 voittoon, pienempi tasoitus aloittaa ensimmäisen freimin.
Pelataan kahdessa eri lohkossa. Aamu- ja iltalohko.
Aamulohko aloittaa klo 10:00. Iltalohko käynnistyy arviolta 15:00 aikaan.
Seuraa aamulohkon tilannetta cuescoresta. Iltalohkon pelit käynnistetään heti kun pöytiä aamulohkosta vapautuu.

Tasoitukset:
0 ja +3 välillä (4 pöytää dynamic 3:sta)

Ilmoittautuminen:
Viimeistään ke 9.11. klo. 21.00 mennessä yhteyshenkilölle tekstiviestinä.

Yhteyshenkilö:
Lavi Virk 046-6256012

Tervetuloa kisailemaan.

https://cuescore.com/tournament/Nokia+Open+2022+aamulohko/20192812
https://cuescore.com/tournament/Nokia+Open+2022+iltalohko/20193040
https://cuescore.com/tournament/Nokia+Open+2022+CUP/20204032

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 7
1   
Finland
Niki Lindgren
2
R1
Finland
Niko Myllymäki
0
Sat 14:59  Table 4
2   
Finland
Raine Nuolikoski
1
Finland
Severi Savolainen
2
Sat 15:01  Table 2
3   
Finland
Joonas Lahtinen
1
Finland
Juha ristolainen
1
Sat 14:46  Table 3
4   
Finland
Jori Jutila
2
Finland
Jouko Pitkänen
2
Sat 14:09  Table 2
5   
Finland
Jani Jutila
1
Finland
Timo Sacklén
2
Sat 15:50  Table 4
6   
Greece
Santtu Tuominen
2
Finland
Panu Rekilä
1
Sat 16:02  Table 3
7   
Finland
Janne Sallinen
1
Finland
Roni Haikara
1
Sat 16:15  Table 1
8   
Finland
Jesse Huttunen
0
Finland
Toni Valkila
0
Sat 16:31  Table 4

Winner round 1

Race to 7
9   
Finland
Niko Myllymäki
0
R1
Finland
Raine Nuolikoski
1
Sat 16:41  Table 2
10   
Finland
Juha ristolainen
1
Finland
Jori Jutila
2
Sat 16:46  Table 3
11   
Finland
Timo Sacklén
2
Greece
Santtu Tuominen
2
Sat 17:05  Table 1
12   
Finland
Janne Sallinen
1
Finland
Jesse Huttunen
0
R1
Sat 17:45  Table 2

Loser round 1

Race to 7
13   
Finland
Niki Lindgren
2
Finland
Severi Savolainen
2
Sat 17:46  Table 4
14   
Finland
Joonas Lahtinen
1
Finland
Jouko Pitkänen
2
Sat 17:48  Table 3
15   
Finland
Jani Jutila
1
Finland
Panu Rekilä
1
R1
Sat 18:06  Table 1
16   
Finland
Roni Haikara
1
Finland
Toni Valkila
0
R1
Sat 18:30  Table 4

Loser round 2

Race to 7
17   
Finland
Niki Lindgren
2
Finland
Janne Sallinen
1
Sat 18:45  Table 2
18   
Finland
Joonas Lahtinen
1
Finland
Timo Sacklén
2
Sat 18:34  Table 3
19   
Finland
Panu Rekilä
1
Finland
Jori Jutila
2
Sat 18:56  Table 1
20   
Finland
Toni Valkila
0
R1
Finland
Raine Nuolikoski
1
Sat 19:30  Table 4

Winners qualification

Race to 7
21   
Finland
Niko Myllymäki
0
Finland
Juha ristolainen
1
Sat 19:14  Table 3
22   
Greece
Santtu Tuominen
2
Finland
Jesse Huttunen
0
R2
Sat 19:32  Table 1

Loser round 3

Race to 7
23   
Finland
Janne Sallinen
1
Finland
Timo Sacklén
2
Sat 19:56  Table 2
24   
Finland
Panu Rekilä
1
Finland
Toni Valkila
0
Sat 20:56  Table 4

Losers qualification

Race to 7
25   
Finland
Janne Sallinen
1
R1
Finland
Juha ristolainen
1
R1
Sat 20:49  Table 2
26   
Finland
Panu Rekilä
1
R1
Greece
Santtu Tuominen
2
Sat 22:04  Table 4

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants