Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

October 22 - October 24, 2021

NM U17 Gutter

10-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Didrik Voga Berg
Oslo BK
5 (5/0) 30 (22/8)
73%
100
2 Robin Hauge Pettersen
Herøy BK
4 (3/1) 22 (17/5)
77%
87
3 Victoria Hauge Pettersen
Herøy BK
4 (2/2) 18 (8/10)
44%
77
3 Tayab Malik
Unique BK
3 (1/2) 15 (6/9)
40%
77
5 Magnus Myrvang-Leine
Herøy BK
3 (1/2) 16 (5/11)
31%
64
5 Ersin Kula
Unique BK
2 (0/2) 8 (0/8)
0%
64
7 Hamad Malik
Unique BK
3 (0/3) 17 (5/12)
29%
54
Entry deadline Oct 19, 2021, 5:59 PM (local time)
Starts Oct 22, 2021, 6:00 PM (local time)
Format Round robin (7 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Dresscode Kleskode B
Organizer Unique BK
Contact BArild Sørum (baril-so@online.no, 93063873)

Video / Livestream

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Robin Hauge Pettersen 2 2 0 0 8 0 8 0 0 0 1 2
2 Tayab Malik 2 1 0 1 4 4 0 0 0 0 0.5 1
3 Ersin Kula 2 0 0 2 0 8 -8 0 0 0 0 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Didrik Voga Berg 3 3 0 0 12 2 10 0 0 0 0.857 3
2 Victoria Hauge Pettersen 3 2 0 1 8 5 3 0 0 0 0.615 2
3 Magnus Myrvang-Leine 3 1 0 2 5 11 -6 0 0 0 0.313 1
4 Hamad Malik 3 0 0 3 5 12 -7 0 0 0 0.294 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1-A   
Robin Hauge Pettersen
Ersin Kula
Sat 14:27  Table 2
2-B   
Victoria Hauge Pettersen
Didrik Berg
Sat 14:27  Table 5
3-B   
Hamad Malik
Magnus Myrvang-Leine
Sat 14:27  Table 1

Round 2

Race to 4
4-A   
Ersin Kula
Tayab Malik
Sat 16:32  Table 4
5-B   
Victoria Hauge Pettersen
Magnus Myrvang-Leine
Sat 16:32  Table 8
6-B   
Didrik Berg
Hamad Malik
Sat 16:32  Table 6

Round 3

Race to 4
7-A   
Tayab Malik
Robin Hauge Pettersen
Sat 18:00  Table 5
8-B   
Victoria Hauge Pettersen
Hamad Malik
Sat 18:00  Table 1
9-B   
Magnus Myrvang-Leine
Didrik Berg
Sat 18:00  Table 3

Semi final

Race to 5
10   
Robin Hauge Pettersen
Victoria Hauge Pettersen
Sun 10:57  Table 6
11   
Tayab Malik
Didrik Berg
Sun 10:57  Table 2

Final

Race to 5
12   
Robin Hauge Pettersen
Didrik Berg
Sun 12:30  Table 5

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants

    Sponsorer