Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

May 3 - May 5, 2019

NM U17 Gutter

8-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Emil André Gangfløt
Fredrikstad BK
8 (8/0) 61 (48/13)
79%
100
2 Jonas Kvalsund Hansen
Herøy BK
8 (7/1) 65 (46/19)
71%
87
3 Albert Roman Borrie Stensrød
Fredrikstad BK
7 (5/2) 52 (37/15)
71%
74
3 Henrik Hauge Pettersen
Herøy BK
7 (5/2) 59 (40/19)
68%
74
5 Jarle Tonning Hatløy
Hyllestad IL, BG
6 (3/3) 42 (20/22)
48%
61
5 Oliver Wolff
Hyllestad IL, BG
6 (3/3) 46 (23/23)
50%
61
5 Omid Nabi
Unique BK
6 (2/4) 44 (15/29)
34%
61
5 Hamza Malik
Unique BK
6 (2/4) 43 (17/26)
40%
61
9 Viljar Glavær Akse
Hyllestad IL, BG
5 (1/4) 42 (14/28)
33%
49
9 Tayab Malik
Unique BK
5 (1/4) 35 (7/28)
20%
49
11 Reza Nabi
Unique BK
5 (0/5) 38 (8/30)
21%
43
11 Mohammed Hassan
Unique BK
5 (0/5) 37 (7/30)
19%
43
Entry deadline Aug 15, 2019, 6:00 PM (local time)
Starts May 3, 2019, 5:00 PM (local time)
Format Round robin (12 Participants)
Handicap No handicap
Dresscode Kleskode B
Rankings Junior Gutter U17 2019
Contact Egil Arne Sørensen

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Emil André Gangfløt 5 5 0 0 30 5 25 0 0 0 0.857 5
2 Henrik Hauge Pettersen 5 4 0 1 29 10 19 0 0 0 0.744 4
3 Jarle Tonning Hatløy 5 3 0 2 19 16 3 0 0 0 0.543 3
4 Hamza Malik 5 2 0 3 17 20 -3 0 0 0 0.459 2
5 Tayab Malik 5 1 0 4 7 28 -21 0 0 0 0.2 1
6 Mohammed Hassan 5 0 0 5 7 30 -23 0 0 0 0.189 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Jonas Kvalsund Hansen 5 5 0 0 30 8 22 0 0 0 0.789 5
2 Albert Roman Borrie Stensrød 5 4 0 1 29 8 21 0 0 0 0.784 4
3 Oliver Wolff 5 3 0 2 20 17 3 0 0 0 0.541 3
4 Omid Nabi 5 2 0 3 13 23 -10 0 0 0 0.361 2
5 Viljar Glavær Akse 5 1 0 4 14 28 -14 0 0 0 0.333 1
6 Reza Nabi 5 0 0 5 8 30 -22 0 0 0 0.211 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

1-A   
Emil André Gangfløt
Jarle Tonning Hatløy
Fri 17:08  Table 7
2-A   
Henrik Hauge Pettersen
Hamza Malik
Fri 17:08  Table 1
3-A   
Tayab Malik
Mohammed Hassan
Fri 17:08  Table 2
4-B   
Albert Roman Stensrød
Reza Nabi
Fri 17:08  Table 3
5-B   
Jonas Kvalsund Hansen
Viljar Glavær Akse
Fri 17:08  Table 4
6-B   
Omid Nabi
Oliver Wolff
Fri 17:08  Table 8

Round 2

7-A   
Emil André Gangfløt
Hamza Malik
Fri 18:16 
8-A   
Jarle Tonning Hatløy
Mohammed Hassan
Fri 18:54  Table 4
9-A   
Henrik Hauge Pettersen
Tayab Malik
Fri 18:53  Table 8
10-B   
Albert Roman Stensrød
Viljar Glavær Akse
Fri 18:58 
11-B   
Reza Nabi
Oliver Wolff
Fri 18:53  Table 1
12-B   
Jonas Kvalsund Hansen
Omid Nabi
Fri 18:54  Table 7

Round 3

13-A   
Emil André Gangfløt
Mohammed Hassan
Sat 10:38  Table 1
14-A   
Hamza Malik
Tayab Malik
Sat 10:38  Table 7
15-A   
Jarle Tonning Hatløy
Henrik Hauge Pettersen
Sat 10:38  Table 4
16-B   
Albert Roman Stensrød
Oliver Wolff
Sat 10:38  Table 2
17-B   
Viljar Glavær Akse
Omid Nabi
Sat 10:38  Table 3
18-B   
Reza Nabi
Jonas Kvalsund Hansen
Sat 10:38  Table 6

Round 4

19-A   
Emil André Gangfløt
Tayab Malik
Sat 12:01  Table 2
20-A   
Mohammed Hassan
Henrik Hauge Pettersen
Sat 12:00  Table 1
21-A   
Hamza Malik
Jarle Tonning Hatløy
Sat 12:01  Table 4
22-B   
Albert Roman Stensrød
Omid Nabi
Sat 12:01  Table 3
23-B   
Oliver Wolff
Jonas Kvalsund Hansen
Sat 11:56  Table 5
24-B   
Viljar Glavær Akse
Reza Nabi
Sat 11:59  Table 6

Round 5

25-A   
Emil André Gangfløt
Henrik Hauge Pettersen
Sat 13:37  Table 4
26-A   
Tayab Malik
Jarle Tonning Hatløy
Sat 13:38  Table 3
27-A   
Mohammed Hassan
Hamza Malik
Sat 13:36  Table 8
28-B   
Albert Roman Stensrød
Jonas Kvalsund Hansen
Sat 13:37  Table 7
29-B   
Omid Nabi
Reza Nabi
Sat 13:49  Table 6
30-B   
Oliver Wolff
Viljar Glavær Akse
Sat 13:49  Table 2

Quarter final

31   
Emil André Gangfløt
Omid Nabi
Sat 15:41  Table 3
32   
Jarle Tonning Hatløy
Albert Roman Stensrød
Sat 15:41  Table 1
33   
Henrik Hauge Pettersen
Oliver Wolff
Sat 15:42  Table 5
34   
Hamza Malik
Jonas Kvalsund Hansen
Sat 15:42  Table 2

Semi final

35   
Emil André Gangfløt
Albert Roman Stensrød
Sun 10:04  Table 1
36   
Henrik Hauge Pettersen
Jonas Kvalsund Hansen
Sun 10:05  Table 3

Final

37   
Emil André Gangfløt
Jonas Kvalsund Hansen
Sun 12:15  Table 2

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Sponsorer