Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

March 8 - March 10, 2019

NM U17 Gutter

10-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Emil André Gangfløt
Fredrikstad BK
4 (4/0) 31 (22/9)
71%
100
2 Jonas Kvalsund Hansen
Herøy BK
5 (4/1) 41 (25/16)
61%
87
3 Albert Roman Borrie Stensrød
Fredrikstad BK
5 (3/2) 38 (22/16)
58%
74
3 Cato Corneliussen
Svithun BK
6 (4/2) 46 (27/19)
59%
74
5 Henrik Hauge Pettersen
Herøy BK
4 (2/2) 30 (14/16)
47%
61
5 Bastian Andreassen
Fredrikstad BK
5 (3/2) 35 (21/14)
60%
61
7 Jarle Tonning Hatløy
Hyllestad IL, BG
4 (2/2) 27 (14/13)
52%
55
7 Marius Torsheim
Horten BK
4 (2/2) 22 (10/12)
45%
55
9 Hamza Malik
Unique BK
3 (1/2) 24 (11/13)
46%
49
9 Ashvin Sebastian
Unique BK
3 (1/2) 21 (7/14)
33%
49
9 Ismail Elmoussaoui
Unique BK
3 (1/2) 18 (5/13)
28%
49
9 Haris Panumariovas
Horten BK
2 (0/2) 12 (2/10)
17%
49
13 Nedzatin Ayhan Nedzatin
Unique BK
2 (0/2) 14 (4/10)
29%
37
13 Omid Nabi
Unique BK
2 (0/2) 16 (6/10)
38%
37
13 Tayab Malik
Unique BK
2 (0/2) 15 (5/10)
33%
37
Entry deadline Mar 6, 2019, 5:00 PM (local time)
Starts Mar 8, 2019, 9:00 AM (local time)
Format Double elimination (15 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Dresscode Kleskode B
Rankings Junior Gutter U17 2019
Organizer Oslo BK
Contact Egil Arne Sørensen

Video / Livestream

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Emil André Gangfløt
Walk Over
 
2   
Haris Panumariovas
Marius Torsheim
Fri 20:11 
3   
Bastian Andreassen
Hamza Malik
Fri 20:11 
4   
Omid Nabi
Henrik Hauge Pettersen
Fri 20:12 
5   
Jonas Kvalsund Hansen
Ismail Elmoussaoui
Fri 20:12 
6   
Nedzatin Ayhan Nedzatin
Cato Corneliussen
Fri 20:12 
7   
Jarle Tonning Hatløy
Tayab Malik
Fri 20:14 
8   
Ashvin Sebastian
Albert Roman Stensrød
Fri 20:14  Table 6

Winner round 1

Race to 5
9   
Emil André Gangfløt
Marius Torsheim
Fri 20:15  Table 7
10   
Bastian Andreassen
Henrik Hauge Pettersen
Fri 20:17 
11   
Jonas Kvalsund Hansen
Cato Corneliussen
Fri 20:17  Table 12
12   
Jarle Tonning Hatløy
Albert Roman Stensrød
Fri 20:57  Table 3

Loser round 1

Race to 5
13   
Walk Over
Haris Panumariovas
 
14   
Hamza Malik
Omid Nabi
Fri 20:17 
15   
Ismail Elmoussaoui
Nedzatin Ayhan Nedzatin
Fri 20:22  Table 9
16   
Tayab Malik
Ashvin Sebastian
Fri 20:59  Table 7

Loser round 2

Race to 5
17   
Haris Panumariovas
Jarle Tonning Hatløy
Fri 21:47  Table 8
18   
Hamza Malik
Cato Corneliussen
Fri 20:39  Table 11
19   
Ismail Elmoussaoui
Bastian Andreassen
Fri 21:07  Table 10
20   
Ashvin Sebastian
Marius Torsheim
Fri 22:22  Table 6

Winners qualification

Race to 5
21   
Emil André Gangfløt
Henrik Hauge Pettersen
Sat 09:26  Table 6
22   
Jonas Kvalsund Hansen
Albert Roman Stensrød
Sat 09:27  Table 3

Loser round 3

Race to 5
23   
Jarle Tonning Hatløy
Cato Corneliussen
Sat 09:27  Table 12
24   
Bastian Andreassen
Marius Torsheim
Sat 09:27  Table 11

Losers qualification

Race to 5
25   
Cato Corneliussen
Henrik Hauge Pettersen
Sat 10:11  Table 11
26   
Bastian Andreassen
Albert Roman Stensrød
Sat 10:25  Table 6

Semi final

Race to 6
27   
Emil André Gangfløt
Albert Roman Stensrød
Sat 11:29  Table 12
28   
Jonas Kvalsund Hansen
Cato Corneliussen
Sat 11:29  Table 6

Final

Race to 6
29   
Emil André Gangfløt
Jonas Kvalsund Hansen
Sat 12:46  Table 8

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Sponsorer