Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

March 9 - March 10, 2019

NM U17 Gutter

9-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Emil André Gangfløt
Fredrikstad BK
4 (4/0) 37 (26/11)
70%
100
2 Albert Roman Borrie Stensrød
Fredrikstad BK
5 (4/1) 41 (30/11)
73%
87
3 Bastian Andreassen
Fredrikstad BK
6 (4/2) 54 (30/24)
56%
74
3 Cato Corneliussen
Svithun BK
6 (4/2) 51 (31/20)
61%
74
5 Henrik Hauge Pettersen
Herøy BK
4 (2/2) 33 (17/16)
52%
61
5 Jonas Kvalsund Hansen
Herøy BK
4 (2/2) 37 (17/20)
46%
61
7 Omid Nabi
Unique BK
4 (2/2) 32 (14/18)
44%
55
7 Tayab Malik
Unique BK
4 (2/2) 36 (20/16)
56%
55
9 Marius Torsheim
Horten BK
3 (1/2) 32 (16/16)
50%
49
9 Nedzatin Ayhan Nedzatin
Unique BK
3 (1/2) 19 (6/13)
32%
49
9 Hamza Malik
Unique BK
3 (1/2) 19 (7/12)
37%
49
9 Ismail Elmoussaoui
Unique BK
2 (0/2) 13 (1/12)
8%
49
13 Jarle Tonning Hatløy
Hyllestad IL, BG
2 (0/2) 16 (4/12)
25%
37
13 John Fredrik Bacolod
Unique BK
2 (0/2) 15 (3/12)
20%
37
13 Haris Panumariovas
Horten BK
2 (0/2) 15 (3/12)
20%
37
Entry deadline Mar 6, 2019, 5:00 PM (local time)
Starts Mar 9, 2019, 9:00 AM (local time)
Format Double elimination (15 Participants)
Race to 6
Handicap No handicap
Dresscode Kleskode B
Rankings Junior Gutter U17 2019
Organizer Oslo BK
Contact Egil Arne Sørensen

Video / Livestream

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 6
1   
Emil André Gangfløt
Walk Over
 
2   
Ismail Elmoussaoui
Hamza Malik
Sat 12:40  Table 2
3   
John Fredrik Bacolod
Nedzatin Ayhan Nedzatin
Sat 12:41  Table 4
4   
Bastian Andreassen
Henrik Hauge Pettersen
Sat 12:42  Table 7
5   
Jonas Kvalsund Hansen
Cato Corneliussen
Sat 14:02  Table 8
6   
Marius Torsheim
Jarle Tonning Hatløy
Sat 12:43  Table 9
7   
Omid Nabi
Tayab Malik
Sat 12:44  Table 11
8   
Haris Panumariovas
Albert Roman Stensrød
Sat 14:02  Table 11

Winner round 1

Race to 6
9   
Emil André Gangfløt
Hamza Malik
Sat 14:20  Table 1
10   
Nedzatin Ayhan Nedzatin
Henrik Hauge Pettersen
Sat 14:13  Table 12
11   
Jonas Kvalsund Hansen
Marius Torsheim
Sat 14:50  Table 6
12   
Omid Nabi
Albert Roman Stensrød
Sat 14:44  Table 11

Loser round 1

Race to 6
13   
Walk Over
Ismail Elmoussaoui
 
14   
John Fredrik Bacolod
Bastian Andreassen
Sat 14:46  Table 2
15   
Cato Corneliussen
Jarle Tonning Hatløy
Sat 14:46  Table 4
16   
Tayab Malik
Haris Panumariovas
Sat 14:47  Table 9

Loser round 2

Race to 6
17   
Ismail Elmoussaoui
Omid Nabi
Sat 15:22  Table 11
18   
Bastian Andreassen
Marius Torsheim
Sat 16:10  Table 6
19   
Cato Corneliussen
Nedzatin Ayhan Nedzatin
Sat 15:20  Table 4
20   
Tayab Malik
Hamza Malik
Sat 15:54  Table 2

Winners qualification

Race to 6
21   
Emil André Gangfløt
Henrik Hauge Pettersen
Sat 15:14  Table 12
22   
Jonas Kvalsund Hansen
Albert Roman Stensrød
Sat 16:12  Table 12

Loser round 3

Race to 6
23   
Omid Nabi
Bastian Andreassen
Sat 17:27  Table 6
24   
Cato Corneliussen
Tayab Malik
Sat 16:43  Table 11

Losers qualification

Race to 6
25   
Bastian Andreassen
Henrik Hauge Pettersen
Sat 18:11  Table 6
26   
Cato Corneliussen
Jonas Kvalsund Hansen
Sat 17:14  Table 12

Semi final

Race to 7
27   
Emil André Gangfløt
Cato Corneliussen
Sun 09:13  Table 6
28   
Albert Roman Stensrød
Bastian Andreassen
Sun 09:13  Table 11

Final

Race to 7
29   
Emil André Gangfløt
Albert Roman Stensrød
Sun 11:16  Table 8

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Sponsorer