Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

February 27 - February 28, 2016

NM Junior, Gutter U19

Straightpool

Add players

Please wait...

Results  

#NameHighest breakAvg Points
1 Elkhem Eisajan
Ask BC
26, 22, 22, 20, 17, 16, 15, 15, 15, 14, 14, 11 4.038 100
2 Hasan Emre Vural
Unique BK
38, 26, 21, 17, 16, 16, 16, 15, 14, 13, 12, 11 5.071 87
3 Jaran Gelin Rysjedal
Hyllestad IL, BG
12, 10, 8, 7, 5 1.489 77
3 Sajid Raheem
BEX BK
30, 26, 16, 15, 10, 9, 8 2.556 77
5 Emil Bjørkmann
Gjøvik&Raufoss BK
33, 24, 18, 12, 11, 10, 10, 9, 9, 8 2.739 64
5 Gustav Rydberg
Gjøvik&Raufoss BK
11, 10, 7, 6 1.846 64
7 Aleksander Tonning Hatløy
Hyllestad IL, BG
15, 10, 9, 8, 6 1.453 54
7 Mats Tonning Solstad
Hyllestad IL, BG
10, 7, 6, 6 1.117 54
9 Nicolai Gundersen
Fredrikstad BK
9, 8, 7, 6, 5 1.480 44
9 Sindre Granum
Unique BK
4, 4, 1 0.373 44
11 Henning Meek Dromnes
Unique BK
6, 6, 4, 4, 3 0.680 36
Entry deadline Feb 23, 2016, 11:59 PM (local time)
Starts Feb 27, 2016, 9:00 AM (local time)
Format Round robin (11 Participants)
Race to 75
Handicap No handicap
Dresscode Kleskode B
Rankings Junior U19 Gutter
Organizer Unique BK
Contact Jan Terje Øyen (janterjeoyen@gmail.com, 92267075)

Video / Livestream

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose b hb ings avg Points
1 Hasan Emre Vural 4 4 0 0 300 38 62 4.839 4
2 Elkhem Eisajan 4 3 0 1 270 17 76 3.553 3
3 Gustav Rydberg 4 2 0 2 192 11 104 1.846 2
4 Mats Tonning Solstad 4 1 0 3 115 10 103 1.117 1
5 Sindre Granum 4 0 0 4 38 4 102 0.373 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose b hb ings avg Points
1 Sajid Raheem 5 5 0 0 363 30 138 2.630 5
2 Jaran Gelin Rysjedal 5 3 0 2 246 12 173 1.422 3
3 Emil Bjørkmann 5 3 0 2 315 33 115 2.739 3
4 Aleksander Tonning Hatløy 5 2 0 3 263 15 181 1.453 2
5 Nicolai Gundersen 5 2 0 3 185 9 125 1.480 2
6 Henning Meek Dromnes 5 0 0 5 117 6 172 0.680 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 75
1-A   
Elkhem Eisajan
Hasan Emre Vural
Sat 19:15  Table 8
2-A   
Gustav Rydberg
Sindre Granum
Sat 19:15  Table 15
3-B   
Emil Bjørkmann
Nicolai Gundersen
Sat 19:15  Table 3
4-B   
Aleksander Tonning Hatløy
Henning Meek Dromnes
Sat 19:15  Table 9
5-B   
Jaran Gelin Rysjedal
Sajid Raheem
Sat 19:15  Table 1

Round 2

Race to 75
6-A   
Hasan Emre Vural
Sindre Granum
Fri 18:15  Table 16
7-A   
Elkhem Eisajan
Mats Tonning Solstad
Sat 09:00  Table 6
8-B   
Emil Bjørkmann
Henning Meek Dromnes
Fri 18:15  Table 4
9-B   
Nicolai Gundersen
Sajid Raheem
Fri 18:15  Table 15
10-B   
Aleksander Tonning Hatløy
Jaran Gelin Rysjedal
Sat 09:00  Table 4

Round 3

Race to 75
11-A   
Sindre Granum
Mats Tonning Solstad
Sun 09:00  Table 1
12-A   
Hasan Emre Vural
Gustav Rydberg
Sat 21:45  Table 8
13-B   
Emil Bjørkmann
Sajid Raheem
Sat 21:45  Table 5
14-B   
Henning Meek Dromnes
Jaran Gelin Rysjedal
Sun 09:00  Table 2
15-B   
Nicolai Gundersen
Aleksander Tonning Hatløy
Sun 09:00  Table 3

Round 4

Race to 75
16-A   
Mats Tonning Solstad
Gustav Rydberg
Sun 10:15  Table 8
17-A   
Sindre Granum
Elkhem Eisajan
Sun 10:15  Table 7
18-B   
Emil Bjørkmann
Jaran Gelin Rysjedal
Sun 10:15  Table 9
19-B   
Sajid Raheem
Aleksander Tonning Hatløy
Sun 10:15  Table 15
20-B   
Henning Meek Dromnes
Nicolai Gundersen
Sun 10:15  Table 16

Round 5

Race to 75
21-A   
Gustav Rydberg
Elkhem Eisajan
Sun 12:45  Table 11
22-A   
Mats Tonning Solstad
Hasan Emre Vural
Sun 12:45  Table 2
23-B   
Emil Bjørkmann
Aleksander Tonning Hatløy
Sun 12:45  Table 12
24-B   
Jaran Gelin Rysjedal
Nicolai Gundersen
Sun 12:45  Table 3
25-B   
Sajid Raheem
Henning Meek Dromnes
Sun 12:45  Table 14

Semi final

Race to 75
26   
Hasan Emre Vural
Jaran Gelin Rysjedal
Sun 16:15  Table 8
27   
Elkhem Eisajan
Sajid Raheem
Sun 16:15  Table 9

Final

Race to 75
28   
Hasan Emre Vural
Elkhem Eisajan
Sun 17:30  Table 2

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Sponsorer