Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

February 26 - February 28, 2016

NM Junior, Gutter U19

10-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Hasan Emre Vural
Unique BK
5 (5/0) 45 (30/15)
67%
100
2 Elkhem Eisajan
Ask BC
5 (4/1) 48 (28/20)
58%
87
3 Emil Bjørkmann
Gjøvik&Raufoss BK
4 (2/2) 32 (17/15)
53%
77
3 Sajid Raheem
BEX BK
3 (2/1) 25 (16/9)
64%
77
5 Aleksander Tonning Hatløy
Hyllestad IL, BG
3 (1/2) 24 (12/12)
50%
64
5 Gustav Rydberg
Gjøvik&Raufoss BK
3 (2/1) 24 (14/10)
58%
64
5 Jaran Gelin Rysjedal
Hyllestad IL, BG
2 (0/2) 19 (7/12)
37%
64
5 Nicolai Gundersen
Fredrikstad BK
3 (1/2) 22 (10/12)
45%
64
9 Mats Tonning Solstad
Hyllestad IL, BG
2 (0/2) 14 (2/12)
14%
44
9 Henning Meek Dromnes
Unique BK
2 (0/2) 16 (4/12)
25%
44
9 Sindre Granum
Unique BK
2 (0/2) 13 (1/12)
8%
44
Entry deadline Feb 23, 2016, 11:59 PM (local time)
Starts Feb 26, 2016, 7:30 PM (local time)
Format Round robin (12 Participants)
Race to 6
Handicap No handicap
Dresscode Kleskode B
Rankings Junior U19 Gutter
Organizer Unique BK
Contact Jan Terje Øyen (janterjeoyen@gmail.com, 92267075)

Video / Livestream

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Elkhem Eisajan 2 2 0 0 12 6 6 0 0 0 0.667 2
2 Nicolai Gundersen 2 1 0 1 10 6 4 0 0 0 0.625 1
3 Mats Tonning Solstad 2 0 0 2 2 12 -10 0 0 0 0.143 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Sajid Raheem 1 1 0 0 6 3 3 0 0 0 0.667 1
2 Jaran Gelin Rysjedal 1 0 0 1 3 6 -3 0 0 0 0.333 0
3 Aleksander Wang 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Gustav Rydberg 2 2 0 0 12 4 8 0 0 0 0.75 2
2 Aleksander Tonning Hatløy 2 1 0 1 9 6 3 0 0 0 0.6 1
3 Sindre Granum 2 0 0 2 1 12 -11 0 0 0 0.077 0
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Hasan Emre Vural 2 2 0 0 12 3 9 0 0 0 0.8 2
2 Emil Bjørkmann 2 1 0 1 6 7 -1 0 0 0 0.462 1
3 Henning Meek Dromnes 2 0 0 2 4 12 -8 0 0 0 0.25 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 6
1-A   
Elkhem Eisajan
Nicolai Gundersen
Fri 20:45  Table 1
2-B   
Aleksander Wang
Jaran Gelin Rysjedal
Fri 20:45  Table 2
3-C   
Aleksander Tonning Hatløy
Sindre Granum
Fri 21:30  Table 3
4-D   
Emil Bjørkmann
Hasan Emre Vural
Fri 20:45  Table 11

Round 2

Race to 6
5-A   
Nicolai Gundersen
Mats Tonning Solstad
Fri 19:30  Table 9
6-B   
Jaran Gelin Rysjedal
Sajid Raheem
Fri 19:30  Table 10
7-C   
Sindre Granum
Gustav Rydberg
Fri 19:30  Table 11
8-D   
Hasan Emre Vural
Henning Meek Dromnes
Fri 19:30  Table 5

Round 3

Race to 6
9-A   
Mats Tonning Solstad
Elkhem Eisajan
Sat 11:30  Table 6
10-B   
Sajid Raheem
Aleksander Wang
Sat 11:30  Table 7
11-C   
Gustav Rydberg
Aleksander Tonning Hatløy
Sat 11:30  Table 9
12-D   
Henning Meek Dromnes
Emil Bjørkmann
Sat 11:30  Table 4

Quarter final

Race to 6
13   
Elkhem Eisajan
Jaran Gelin Rysjedal
Sat 12:45  Table 8
14   
Nicolai Gundersen
Sajid Raheem
Sat 12:45  Table 12
15   
Gustav Rydberg
Emil Bjørkmann
Sat 12:45  Table 1
16   
Aleksander Tonning Hatløy
Hasan Emre Vural
Sat 12:45  Table 13

Semi final

Race to 6
17   
Elkhem Eisajan
Sajid Raheem
Sat 15:15  Table 13
18   
Emil Bjørkmann
Hasan Emre Vural
Sat 15:15  Table 14

Final

Race to 6
19   
Elkhem Eisajan
Hasan Emre Vural
Sat 17:30  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Sponsorer