Saving..

Edit match video

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action
Share

Share this page

October 21, 2017

NK Pool 2017 14.1 Hoofdronde B

Add players

Please wait...
Straightpool
Entry deadline May 21, 2017, 9:45 AM (local time)
Starts Oct 21, 2017, 10:00 AM (local time)
Format Double elimination qualifier (34 Participants)
Race to 60
Handicap No handicap
Organizer Koninklijke Nederlandse Biljartbond
Contact Jok Tang and Awin Sewgobind (asewgobind@gmail.com)
More info

Video / Livestream

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 60
1   
Netherlands
Richard Eijmberts
Walk Over
 
2   
Netherlands
Mozes Leeflang
Netherlands
Kevin Dijkstra
Sat 09:56  Table 28
3   
Netherlands
Jeroen van Loon
Walk Over
 
4   
Walk Over
Netherlands
Navin Ramkhelawan
 
5   
Croatia
Goran Kobas
Walk Over
 
6   
Walk Over
Netherlands
David Uljee
 
7   
Netherlands
Alan Wooter
Walk Over
 
8   
Walk Over
Poland
Jacob Siemaszko
 
9   
Netherlands
Zadrach Singadji
Walk Over
 
10   
Walk Over
Netherlands
Patrick Berkenpas
 
11   
Netherlands
Hilbrand Boschma
Walk Over
 
12   
Walk Over
Poland
Łukasz Cabała
 
13   
Netherlands
Chaka Sanichar
Walk Over
 
14   
Walk Over
Netherlands
Jeroen van Spronsen
 
15   
Netherlands
Mike van Doornik
Walk Over
 
16   
Walk Over
Vietnam
Hoa Nguyen
 
17   
Netherlands
Jan Rempe
Walk Over
 
18   
Walk Over
Netherlands
Radjis ramoutar
 
19   
Netherlands
Ralf Zigahn
Walk Over
 
20   
Walk Over
Netherlands
John Koot
 
21   
Netherlands
Bjorge Masselink
Walk Over
 
22   
Walk Over
Netherlands
Elise Qiu
 
23   
Netherlands
Dave Lodder
Walk Over
 
24   
Walk Over
Netherlands
Michel Drenth
 
25   
Netherlands
Marcel Streef
Walk Over
 
26   
Walk Over
Netherlands
Alan Terng
 
27   
Netherlands
Michael Verbeek
Walk Over
 
28   
Walk Over
Netherlands
David Zhen
 
29   
Netherlands
Keith Gonesh
Walk Over
 
30   
Walk Over
Netherlands
Patrick Lie-kiauw
 
31   
Netherlands
Mark Sneep
Netherlands
Cyriel Ledoux
Sat 09:57  Table 27
32   
Walk Over
Netherlands
Tim Jonkman
 

Winner round 1

Race to 60
33   
Netherlands
Richard Eijmberts
Netherlands
Mozes Leeflang
Sat 10:56  Table 10
34   
Netherlands
Jeroen van Loon
Netherlands
Navin Ramkhelawan
Sat 09:57  Table 26
35   
Croatia
Goran Kobas
Netherlands
David Uljee
Sat 09:57  Table 9
36   
Netherlands
Alan Wooter
Poland
Jacob Siemaszko
Sat 09:57  Table 10
37   
Netherlands
Zadrach Singadji
Netherlands
Patrick Berkenpas
Sat 10:00  Table 14
38   
Netherlands
Hilbrand Boschma
Poland
Łukasz Cabała
Sat 10:04  Table 18
39   
Netherlands
Chaka Sanichar
Netherlands
Jeroen van Spronsen
Sat 10:04  Table 17
40   
Netherlands
Mike van Doornik
Vietnam
Hoa Nguyen
Sat 10:04  Table 15
41   
Netherlands
Jan Rempe
Netherlands
Radjis ramoutar
Sat 10:04  Table 16
42   
Netherlands
Ralf Zigahn
Netherlands
John Koot
Sat 10:04  Table 11
43   
Netherlands
Bjorge Masselink
Netherlands
Elise Qiu
Sat 10:03  Table 8
44   
Netherlands
Dave Lodder
Netherlands
Michel Drenth
Sat 10:04  Table 19
45   
Netherlands
Marcel Streef
Netherlands
Alan Terng
Sat 10:03  Table 6
46   
Netherlands
Michael Verbeek
Netherlands
David Zhen
Sat 10:03  Table 5
47   
Netherlands
Keith Gonesh
Netherlands
Patrick Lie-kiauw
Sat 10:01  Table 7
48   
Netherlands
Cyriel Ledoux
Netherlands
Tim Jonkman
Sat 10:37  Table 19

Loser round 1

Race to 60
49   
Walk Over
Netherlands
Kevin Dijkstra
 
50   
Walk Over
Walk Over
 
51   
Walk Over
Walk Over
 
52   
Walk Over
Walk Over
 
53   
Walk Over
Walk Over
 
54   
Walk Over
Walk Over
 
55   
Walk Over
Walk Over
 
56   
Walk Over
Walk Over
 
57   
Walk Over
Walk Over
 
58   
Walk Over
Walk Over
 
59   
Walk Over
Walk Over
 
60   
Walk Over
Walk Over
 
61   
Walk Over
Walk Over
 
62   
Walk Over
Walk Over
 
63   
Walk Over
Walk Over
 
64   
Netherlands
Mark Sneep
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 60
65   
Netherlands
Kevin Dijkstra
Netherlands
Cyriel Ledoux
Sat 11:31  Table 7
66   
Walk Over
Netherlands
Patrick Lie-kiauw
 
67   
Walk Over
Netherlands
David Zhen
 
68   
Walk Over
Netherlands
Marcel Streef
 
69   
Walk Over
Netherlands
Dave Lodder
 
70   
Walk Over
Netherlands
Bjorge Masselink
 
71   
Walk Over
Netherlands
Ralf Zigahn
 
72   
Walk Over
Netherlands
Radjis ramoutar
 
73   
Walk Over
Netherlands
Mike van Doornik
 
74   
Walk Over
Netherlands
Jeroen van Spronsen
 
75   
Walk Over
Poland
Łukasz Cabała
 
76   
Walk Over
Netherlands
Patrick Berkenpas
 
77   
Walk Over
Netherlands
Alan Wooter
 
78   
Walk Over
Netherlands
David Uljee
 
79   
Walk Over
Netherlands
Navin Ramkhelawan
 
80   
Netherlands
Mark Sneep
Netherlands
Richard Eijmberts
Sat 12:23  Table 8

Winner round 2

Race to 60
81   
Netherlands
Mozes Leeflang
Netherlands
Jeroen van Loon
Sat 12:27  Table 17
82   
Croatia
Goran Kobas
Poland
Jacob Siemaszko
Sat 10:52  Table 17
83   
Netherlands
Zadrach Singadji
Netherlands
Hilbrand Boschma
Sat 10:57  Table 28
84   
Netherlands
Chaka Sanichar
Vietnam
Hoa Nguyen
Sat 11:10  Table 8
85   
Netherlands
Jan Rempe
Netherlands
John Koot
Sat 11:35  Table 15
86   
Netherlands
Elise Qiu
Netherlands
Michel Drenth
Sat 11:06  Table 18
87   
Netherlands
Alan Terng
Netherlands
Michael Verbeek
Sat 11:59  Table 28
88   
Netherlands
Keith Gonesh
Netherlands
Tim Jonkman
Sat 11:36  Table 16

Loser round 3

Race to 60
89   
Netherlands
Cyriel Ledoux
Netherlands
Patrick Lie-kiauw
Sat 12:14  Table 11
90   
Netherlands
David Zhen
Netherlands
Marcel Streef
Sat 11:57  Table 19
91   
Netherlands
Dave Lodder
Netherlands
Bjorge Masselink
Sat 11:02  Table 14
92   
Netherlands
Ralf Zigahn
Netherlands
Radjis ramoutar
Sat 11:37  Table 26
93   
Netherlands
Mike van Doornik
Netherlands
Jeroen van Spronsen
Sat 11:08  Table 5
94   
Poland
Łukasz Cabała
Netherlands
Patrick Berkenpas
Sat 10:59  Table 9
95   
Netherlands
Alan Wooter
Netherlands
David Uljee
Sat 10:51  Table 27
96   
Netherlands
Navin Ramkhelawan
Netherlands
Richard Eijmberts
Sat 13:54  Table 7

Loser round 4

Race to 60
97   
Netherlands
Cyriel Ledoux
Netherlands
Chaka Sanichar
Sat 12:36  Table 10
98   
Netherlands
David Zhen
Netherlands
Hilbrand Boschma
Sat 13:46  Table 10
99   
Netherlands
Dave Lodder
Croatia
Goran Kobas
Sat 12:30  Table 27
100   
Netherlands
Ralf Zigahn
Netherlands
Mozes Leeflang
Sat 13:41  Table 16
101   
Netherlands
Mike van Doornik
Netherlands
Keith Gonesh
Sat 12:47  Table 18
102   
Netherlands
Patrick Berkenpas
Netherlands
Alan Terng
Sat 12:49  Table 15
103   
Netherlands
David Uljee
Netherlands
Elise Qiu
Sat 12:25  Table 6
104   
Netherlands
Richard Eijmberts
Netherlands
John Koot
Sat 15:47  Table 19

Winners qualification

Race to 60
105   
Netherlands
Jeroen van Loon
Poland
Jacob Siemaszko
Sat 13:35  Table 11
106   
Netherlands
Zadrach Singadji
Vietnam
Hoa Nguyen
Sat 12:21  Table 7
107   
Netherlands
Jan Rempe
Netherlands
Michel Drenth
Sat 12:41  Table 11
108   
Netherlands
Michael Verbeek
Netherlands
Tim Jonkman
Sat 12:50  Table 26

Loser round 5

Race to 60
109   
Netherlands
Cyriel Ledoux
Netherlands
Hilbrand Boschma
Sat 14:41  Table 8
110   
Croatia
Goran Kobas
Netherlands
Mozes Leeflang
Sat 15:03  Table 6
111   
Netherlands
Keith Gonesh
Netherlands
Patrick Berkenpas
Sat 14:06  Table 19
112   
Netherlands
Elise Qiu
Netherlands
Richard Eijmberts
Sat 16:53  Table 7

Losers qualification

Race to 60
113   
Netherlands
Cyriel Ledoux
Netherlands
Jan Rempe
Sat 15:47  Table 7
114   
Croatia
Goran Kobas
Netherlands
Michael Verbeek
Sat 16:39  Table 8
115   
Netherlands
Keith Gonesh
Poland
Jacob Siemaszko
Sat 15:14  Table 10
116   
Netherlands
Elise Qiu
Netherlands
Zadrach Singadji
Sat 18:16  Table 7

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment