Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

April 26 - April 27, 2014

NC4 Div2 Øst

8-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Jonas Sanchez Gangfløt
Fredrikstad BK
6 (6/0) 50 (36/14)
72%
300
2 Ole Kristian Elnæs
Gjøvik&Raufoss BK
5 (4/1) 41 (26/15)
63%
220
3 Robin Nathan
Unique BK
6 (4/2) 55 (30/25)
55%
150
3 Roy Toycowboy Grimsen
Østkanten Biljardklubb
6 (4/2) 56 (33/23)
59%
150
5 Arne Wiese-Hansen
Fredrikstad BK
7 (5/2) 58 (32/26)
55%
100
5 Martin Asphaug
Asker BK
5 (3/2) 46 (22/24)
48%
100
5 Sajid Raheem
BEX BK
4 (3/1) 33 (21/12)
64%
100
5 Thorbjørn Vildar Dahl Eriksen
Østkanten Biljardklubb
4 (3/1) 38 (21/17)
55%
100
9 Arild Kråkvik
Oslo BK
3 (2/1) 24 (16/8)
67%
60
Show more
9 Bjørn Bratteberg
Oslo BK
3 (2/1) 28 (14/14)
50%
60
9 Espen Holmen Grøtberg
Gjøvik&Raufoss BK
4 (2/2) 36 (18/18)
50%
60
9 Ole Brage Hagen
Unique BK
4 (2/2) 35 (17/18)
49%
60
9 Ole Tobias Tanilon Gangfløt
Fredrikstad BK
6 (4/2) 50 (26/24)
52%
60
9 Tommy Lilleeide
Kongsvinger BK
3 (2/1) 28 (16/12)
57%
60
9 Haris Amini
Unique BK
3 (2/1) 28 (15/13)
54%
60
9 Tuan Due Nguyen
3 (2/1) 29 (17/12)
59%
60
17 Dag Johnsen
Østkanten Biljardklubb
3 (1/2) 26 (14/12)
54%
20
17 Emil Bjørkmann
Gjøvik&Raufoss BK
3 (1/2) 29 (15/14)
52%
20
17 Hasan Emre Vural
Unique BK
5 (3/2) 43 (22/21)
51%
20
17 Kent Hansen
Oslo BK
3 (1/2) 27 (12/15)
44%
20
17 Mathias Holm
Gjøvik&Raufoss BK
3 (1/2) 22 (7/15)
32%
20
17 Stig Andre Lykke
Gjøvik&Raufoss BK
3 (1/2) 24 (12/12)
50%
20
17 Vidar Strandseter
Kongsvinger BK
3 (1/2) 27 (14/13)
52%
20
17 Behzad Rahmanian
Strømmen BK
3 (1/2) 26 (10/16)
38%
20
25 Frode Hansen
Gjøvik&Raufoss BK
2 (0/2) 20 (8/12)
40%
10
25 Geir Tollefsrud
Gjøvik&Raufoss BK
2 (0/2) 20 (8/12)
40%
10
25 Per Arne Fjell
Kongsvinger BK
2 (0/2) 15 (3/12)
20%
10
25 Per Kristian Nilsen
Gjøvik&Raufoss BK
2 (0/2) 19 (7/12)
37%
10
25 Desak Sri Pustini
Oslo BK
4 (2/2) 30 (17/13)
57%
10
25 Petter Simonsen
Strømmen BK
2 (0/2) 17 (5/12)
29%
10
25 Nicholas Osborg
2 (0/2) 18 (6/12)
33%
10
25 Finn Marius Lykke
2 (0/2) 16 (4/12)
25%
10
33 Anders Finvold Johansen
Oslo BK
2 (0/2) 17 (5/12)
29%
6
33 Gustav Rydberg
Gjøvik&Raufoss BK
2 (0/2) 13 (1/12)
8%
6
33 Håvard Thomlevold
Gjøvik&Raufoss BK
2 (0/2) 15 (3/12)
20%
6
33 Ole Morten Strand
Strømmen BK
2 (0/2) 17 (5/12)
29%
6
Starts Apr 26, 2014, 10:00 AM (local time)
Format Double elimination (36 Participants)
Race to 6
Handicap No handicap
Dresscode Kleskode B
Organizer Strømmen BK

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 6
1   
Gustav Rydberg
Ole Tobias Tanilon Gangfløt
Sat 10:00 
2   
Behzad Rahmanian
Walk Over
 
3   
Walk Over
Mathias Holm
 
4   
Finn Marius Lykke
Walk Over
 
5   
Walk Over
Per Arne Fjell
 
6   
Dag Johnsen
Walk Over
 
7   
Walk Over
Petter Simonsen
 
8   
Hasan Emre Vural
Ole Morten Strand
Sat 10:00 
9   
Anders Finvold Johansen
Arne Wiese-Hansen
Sat 10:00 
10   
Per Kristian Nilsen
Walk Over
 
11   
Walk Over
Frode Hansen
 
12   
Roy Toycowboy Grimsen
Walk Over
 
13   
Walk Over
Vidar Strandseter
 
14   
Nicholas Osborg
Walk Over
 
15   
Walk Over
Arild Kråkvik
 
16   
Desak Sri Stinessen
Håvard Thomlevold
Sat 10:00 

Winner round 1

Race to 6
17   
Jonas Sanchez Gangfløt
Ole Tobias Tanilon Gangfløt
Sat 11:15 
18   
Behzad Rahmanian
Geir Tollefsrud
Sat 10:00 
19   
Stig Andre Lykke
Mathias Holm
Sat 10:00  Table 1
20   
Finn Marius Lykke
Sajid Raheem
Sat 10:00 
21   
Martin Asphaug
Per Arne Fjell
Sat 10:00 
22   
Dag Johnsen
Thorbjørn Eriksen
Sat 11:30 
23   
Kent Hansen
Petter Simonsen
Sat 11:30 
24   
Hasan Emre Vural
Haris Amini
Sat 11:15 
25   
Ole Kristian Elnæs
Arne Wiese-Hansen
Sat 11:15 
26   
Per Kristian Nilsen
Emil Bjørkmann
Sat 11:30 
27   
Tuan Due Nguyen
Frode Hansen
Sat 11:30 
28   
Roy Toycowboy Grimsen
Espen Holmen Grøtberg
Sat 11:30 
29   
Robin Nathan
Vidar Strandseter
Sat 11:30 
30   
Nicholas Osborg
Bjørn Bratteberg
Sat 11:30 
31   
Ole Brage Hagen
Arild Kråkvik
Sat 11:30 
32   
Desak Sri Stinessen
Tommy Lilleeide
Sat 11:15 

Loser round 1

Race to 6
33   
Gustav Rydberg
Desak Sri Stinessen
Sat 13:00 
34   
Walk Over
Ole Brage Hagen
 
35   
Walk Over
Nicholas Osborg
 
36   
Walk Over
Vidar Strandseter
 
37   
Walk Over
Roy Toycowboy Grimsen
 
38   
Walk Over
Frode Hansen
 
39   
Walk Over
Per Kristian Nilsen
 
40   
Ole Morten Strand
Arne Wiese-Hansen
Sat 13:00 
41   
Anders Finvold Johansen
Hasan Emre Vural
Sat 13:00 
42   
Walk Over
Petter Simonsen
 
43   
Walk Over
Dag Johnsen
 
44   
Walk Over
Per Arne Fjell
 
45   
Walk Over
Finn Marius Lykke
 
46   
Walk Over
Mathias Holm
 
47   
Walk Over
Geir Tollefsrud
 
48   
Håvard Thomlevold
Ole Tobias Tanilon Gangfløt
Sat 13:00 

Winners qualification

Race to 6
49   
Jonas Sanchez Gangfløt
Behzad Rahmanian
Sat 14:30 
50   
Stig Andre Lykke
Sajid Raheem
Sat 14:30 
51   
Martin Asphaug
Thorbjørn Eriksen
Sat 14:30 
52   
Kent Hansen
Haris Amini
Sat 14:30 
53   
Ole Kristian Elnæs
Emil Bjørkmann
Sat 14:30 
54   
Tuan Due Nguyen
Espen Holmen Grøtberg
Sat 14:30 
55   
Robin Nathan
Bjørn Bratteberg
Sat 14:30 
56   
Arild Kråkvik
Tommy Lilleeide
Sat 14:30 

Loser round 2

Race to 6
57   
Desak Sri Stinessen
Ole Brage Hagen
Sat 16:00 
58   
Nicholas Osborg
Vidar Strandseter
Sat 16:00 
59   
Roy Toycowboy Grimsen
Frode Hansen
Sat 16:00 
60   
Per Kristian Nilsen
Arne Wiese-Hansen
Sat 16:00 
61   
Hasan Emre Vural
Petter Simonsen
Sat 16:00 
62   
Dag Johnsen
Per Arne Fjell
Sat 16:00 
63   
Finn Marius Lykke
Mathias Holm
Sat 16:00 
64   
Geir Tollefsrud
Ole Tobias Tanilon Gangfløt
Sat 16:00 

Losers qualification

Race to 6
65   
Ole Brage Hagen
Kent Hansen
Sat 17:30 
66   
Vidar Strandseter
Martin Asphaug
Sat 17:30 
67   
Roy Toycowboy Grimsen
Stig Andre Lykke
Sat 17:30 
68   
Arne Wiese-Hansen
Behzad Rahmanian
Sat 17:30 
69   
Hasan Emre Vural
Arild Kråkvik
Sat 17:30 
70   
Dag Johnsen
Robin Nathan
Sat 17:30 
71   
Mathias Holm
Espen Holmen Grøtberg
Sat 17:30 
72   
Ole Tobias Tanilon Gangfløt
Emil Bjørkmann
Sat 17:30 

Last sixteen

Race to 6
73   
Jonas Sanchez Gangfløt
Ole Brage Hagen
Sun 11:00 
74   
Sajid Raheem
Ole Tobias Tanilon Gangfløt
Sun 11:00 
75   
Thorbjørn Eriksen
Espen Holmen Grøtberg
Sun 11:00 
76   
Haris Amini
Roy Toycowboy Grimsen
Sun 11:00 
77   
Ole Kristian Elnæs
Arild Kråkvik
Sun 11:00 
78   
Tuan Due Nguyen
Martin Asphaug
Sun 11:00 
79   
Bjørn Bratteberg
Arne Wiese-Hansen
Sun 11:00 
80   
Tommy Lilleeide
Robin Nathan
Sun 11:00 

Quarter final

Race to 6
81   
Jonas Sanchez Gangfløt
Sajid Raheem
Sun 12:30 
82   
Thorbjørn Eriksen
Roy Toycowboy Grimsen
Sun 12:30 
83   
Ole Kristian Elnæs
Martin Asphaug
Sun 12:30 
84   
Arne Wiese-Hansen
Robin Nathan
Sun 12:30 

Semi final

Race to 6
85   
Jonas Sanchez Gangfløt
Roy Toycowboy Grimsen
Sun 14:00 
86   
Ole Kristian Elnæs
Robin Nathan
Sun 14:00 

Final

Race to 6
87   
Jonas Sanchez Gangfløt
Ole Kristian Elnæs
Sun 15:30 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Sponsorer