Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

April 5 - April 6, 2014

NC3 Div2 Øst

9-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Jonas Sanchez Gangfløt
Fredrikstad BK
7 (6/1) 68 (45/23)
66%
300
2 Robin Nathan
Unique BK
6 (5/1) 62 (36/26)
58%
220
3 Thorbjørn Vildar Dahl Eriksen
Østkanten Biljardklubb
6 (5/1) 63 (40/23)
63%
150
3 Tommy Lilleeide
Kongsvinger BK
6 (4/2) 63 (33/30)
52%
150
5 Geir Tollefsrud
Gjøvik&Raufoss BK
6 (4/2) 64 (37/27)
58%
100
5 Martin Asphaug
Asker BK
4 (3/1) 48 (27/21)
56%
100
5 Ole Brage Hagen
Unique BK
4 (3/1) 41 (25/16)
61%
100
5 Vidar Strandseter
Kongsvinger BK
5 (4/1) 56 (34/22)
61%
100
9 Bjørn Bratteberg
Oslo BK
3 (2/1) 31 (19/12)
61%
60
Show more
9 Emil Bjørkmann
Gjøvik&Raufoss BK
3 (2/1) 32 (16/16)
50%
60
9 Hasan Emre Vural
Unique BK
6 (4/2) 66 (36/30)
55%
60
9 Jon Andersen Eide
Kongsvinger BK
3 (2/1) 31 (19/12)
61%
60
9 Kent Hansen
Oslo BK
4 (2/2) 41 (21/20)
51%
60
9 Nicolai Gundersen
Fredrikstad BK
4 (2/2) 42 (19/23)
45%
60
9 Stig Andre Lykke
Gjøvik&Raufoss BK
4 (2/2) 41 (19/22)
46%
60
9 Hans Olav Elnæs
Gjøvik&Raufoss BK
4 (2/2) 41 (19/22)
46%
60
17 Espen Holmen Grøtberg
Gjøvik&Raufoss BK
3 (1/2) 31 (14/17)
45%
20
17 Mathias Holm
Gjøvik&Raufoss BK
3 (1/2) 29 (13/16)
45%
20
17 Ole Kristian Elnæs
Gjøvik&Raufoss BK
3 (1/2) 26 (9/17)
35%
20
17 Ole Tobias Tanilon Gangfløt
Fredrikstad BK
3 (1/2) 34 (15/19)
44%
20
17 Sajid Raheem
BEX BK
4 (2/2) 45 (23/22)
51%
20
17 Trond-Michael Borrie Stensrød
Fredrikstad BK
3 (1/2) 33 (17/16)
52%
20
17 Petter Simonsen
Ask BC
3 (1/2) 32 (16/16)
50%
20
17 Øystein Kjelling
3 (1/2) 31 (13/18)
42%
20
25 Franck Nybo
Vestby BK
3 (1/2) 32 (15/17)
47%
10
25 Frode Hansen
Gjøvik&Raufoss BK
2 (0/2) 19 (5/14)
26%
10
25 Hans Kristian Hansen
Plankebyen BK
2 (0/2) 22 (8/14)
36%
10
25 Håvard Thomlevold
Gjøvik&Raufoss BK
2 (0/2) 17 (3/14)
18%
10
25 Jarosław Kapuściński
2 (0/2) 19 (5/14)
26%
10
25 Per Arne Fjell
Kongsvinger BK
2 (0/2) 22 (8/14)
36%
10
25 Per Kristian Nilsen
Gjøvik&Raufoss BK
2 (0/2) 19 (5/14)
26%
10
25 Desak Sri Pustini
Oslo BK
4 (2/2) 45 (22/23)
49%
10
33 Anders Finvold Johansen
Oslo BK
2 (0/2) 21 (7/14)
33%
6
33 Gustav Rydberg
Gjøvik&Raufoss BK
2 (0/2) 20 (6/14)
30%
6
33 Tor André Lillevold
Gjøvik&Raufoss BK
2 (0/2) 23 (9/14)
39%
6
33 Ole Anders Veseth
Gjøvik&Raufoss BK
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
0
33 Nicholas Osborg
2 (0/2) 23 (9/14)
39%
6
33 Finn Marius Lykke
3 (1/2) 31 (15/16)
48%
6
Starts Apr 5, 2014, 10:00 AM (local time)
Format Double elimination (38 Participants)
Race to 7
Handicap No handicap
Dresscode Kleskode B
Organizer Gjøvik&Raufoss BK

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 7
1   
Geir Tollefsrud
Hasan Emre Vural
Sat 10:00 
2   
Hans Kristian Hansen
Walk Over
 
3   
Walk Over
Hans WO Elnæs
 
4   
Jarosław Kapuściński
Walk Over
 
5   
Tor André Lillevold
Desak Sri Stinessen
Sat 10:00 
6   
Mathias Holm
Walk Over
 
7   
Walk Over
Ole Tobias Tanilon Gangfløt
 
8   
Franck Nybo
Ole Anders Veseth
 
9   
Thorbjørn Eriksen
Anders Finvold Johansen
Sat 10:00 
10   
Øystein Kjelling
Walk Over
 
11   
Walk Over
Frode Hansen
 
12   
Vidar Strandseter
Nicholas Osborg
Sat 10:00 
13   
Walk Over
Nicolai Gundersen
 
14   
Per Kristian Nilsen
Walk Over
 
15   
Walk Over
Håvard Thomlevold
 
16   
Gustav Rydberg
Finn Marius Lykke
Sat 10:00 

Winner round 1

Race to 7
17   
Ole Kristian Elnæs
Hasan Emre Vural
Sat 11:30 
18   
Hans Kristian Hansen
Ole Brage Hagen
Sat 11:30 
19   
Bjørn Bratteberg
Hans WO Elnæs
Sat 11:30 
20   
Jarosław Kapuściński
Stig Andre Lykke
Sat 11:30 
21   
Martin Asphaug
Desak Sri Stinessen
Sat 11:30 
22   
Mathias Holm
Petter Simonsen
Sat 11:30 
23   
Emil Bjørkmann
Ole Tobias Tanilon Gangfløt
Sat 11:30 
24   
Franck Nybo
Espen Holmen Grøtberg
Sat 11:30 
25   
Jonas Sanchez Gangfløt
Thorbjørn Eriksen
Sat 13:00 
26   
Øystein Kjelling
Per Arne Fjell
Sat 13:00 
27   
Trond-Michael Stensrød
Frode Hansen
Sat 13:00 
28   
Vidar Strandseter
Sajid Raheem
Sat 13:00 
29   
Jon Andersen Eide
Nicolai Gundersen
Sat 13:00 
30   
Per Kristian Nilsen
Kent Hansen
Sat 13:00 
31   
Robin Nathan
Håvard Thomlevold
Sat 13:00 
32   
Finn Marius Lykke
Tommy Lilleeide
Sat 13:00 

Loser round 1

Race to 7
33   
Geir Tollefsrud
Finn Marius Lykke
Sat 14:00 
34   
Walk Over
Håvard Thomlevold
 
35   
Walk Over
Per Kristian Nilsen
 
36   
Walk Over
Nicolai Gundersen
 
37   
Tor André Lillevold
Sajid Raheem
Sat 14:00 
38   
Walk Over
Frode Hansen
 
39   
Walk Over
Per Arne Fjell
 
40   
Ole Anders Veseth
Jonas Sanchez Gangfløt
 
41   
Anders Finvold Johansen
Franck Nybo
Sat 14:00 
42   
Walk Over
Ole Tobias Tanilon Gangfløt
 
43   
Walk Over
Mathias Holm
 
44   
Nicholas Osborg
Desak Sri Stinessen
Sat 14:00 
45   
Walk Over
Jarosław Kapuściński
 
46   
Walk Over
Hans WO Elnæs
 
47   
Walk Over
Hans Kristian Hansen
 
48   
Gustav Rydberg
Hasan Emre Vural
Sat 14:00 

Winners qualification

Race to 7
49   
Ole Kristian Elnæs
Ole Brage Hagen
Sat 15:00 
50   
Bjørn Bratteberg
Stig Andre Lykke
Sat 15:00 
51   
Martin Asphaug
Petter Simonsen
Sat 15:00 
52   
Emil Bjørkmann
Espen Holmen Grøtberg
Sat 15:00 
53   
Thorbjørn Eriksen
Øystein Kjelling
Sat 15:00 
54   
Trond-Michael Stensrød
Vidar Strandseter
Sat 15:00 
55   
Jon Andersen Eide
Kent Hansen
Sat 15:00 
56   
Robin Nathan
Tommy Lilleeide
Sat 15:00 

Loser round 2

Race to 7
57   
Geir Tollefsrud
Håvard Thomlevold
Sat 16:15 
58   
Per Kristian Nilsen
Nicolai Gundersen
Sat 16:15 
59   
Sajid Raheem
Frode Hansen
Sat 16:15 
60   
Per Arne Fjell
Jonas Sanchez Gangfløt
Sat 16:15 
61   
Franck Nybo
Ole Tobias Tanilon Gangfløt
Sat 16:15 
62   
Mathias Holm
Desak Sri Stinessen
Sat 16:15 
63   
Jarosław Kapuściński
Hans WO Elnæs
Sat 16:15 
64   
Hans Kristian Hansen
Hasan Emre Vural
Sat 16:15 

Losers qualification

Race to 7
65   
Geir Tollefsrud
Espen Holmen Grøtberg
Sat 17:30 
66   
Nicolai Gundersen
Petter Simonsen
Sat 17:30 
67   
Sajid Raheem
Stig Andre Lykke
Sat 17:30 
68   
Jonas Sanchez Gangfløt
Ole Kristian Elnæs
Sat 17:30 
69   
Ole Tobias Tanilon Gangfløt
Tommy Lilleeide
Sat 17:30 
70   
Mathias Holm
Kent Hansen
Sat 17:30 
71   
Hans WO Elnæs
Trond-Michael Stensrød
Sat 17:30 
72   
Hasan Emre Vural
Øystein Kjelling
Sat 17:30 

Last sixteen

Race to 7
73   
Ole Brage Hagen
Hasan Emre Vural
Sat 18:30 
74   
Bjørn Bratteberg
Jonas Sanchez Gangfløt
Sat 18:30 
75   
Martin Asphaug
Stig Andre Lykke
Sat 18:30 
76   
Emil Bjørkmann
Tommy Lilleeide
Sat 18:30 
77   
Thorbjørn Eriksen
Hans WO Elnæs
Sat 18:30 
78   
Vidar Strandseter
Nicolai Gundersen
Sat 18:30 
79   
Jon Andersen Eide
Geir Tollefsrud
Sat 18:30 
80   
Robin Nathan
Kent Hansen
Sat 18:30 

Quarter final

Race to 7
81   
Ole Brage Hagen
Jonas Sanchez Gangfløt
Sun 11:00 
82   
Martin Asphaug
Tommy Lilleeide
Sun 11:00 
83   
Thorbjørn Eriksen
Vidar Strandseter
Sun 11:00 
84   
Geir Tollefsrud
Robin Nathan
Sun 11:00 

Semi final

Race to 7
85   
Jonas Sanchez Gangfløt
Tommy Lilleeide
Sun 12:30 
86   
Thorbjørn Eriksen
Robin Nathan
Sun 12:30 

Final

Race to 7
87   
Jonas Sanchez Gangfløt
Robin Nathan
Sun 14:00 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Sponsorer