Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

April 22, 2020

Lille-Lördag

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Almin Salkic
Malmö Biljardklubb
5 (5/0) 42 (30/12)
71%
2 Patric Vursen
Malmö Biljardklubb
5 (3/2) 40 (26/14)
65%
3 Fuad Dzin
Malmö Biljardklubb
4 (3/1) 38 (23/15)
61%
3 Luqman Malik
2 (1/1) 14 (6/8)
43%
5 Peter Skough
Malmö Biljardklubb
3 (2/1) 27 (16/11)
59%
5 Stephan Andersson
3 (2/1) 24 (13/11)
54%
5 Stefan Werngren
3 (2/1) 26 (14/12)
54%
8 Fyah Zandberg
Malmö Biljardklubb
1 (0/1) 8 (2/6)
25%
8 Roger Olsson
Malmö Biljardklubb
3 (1/2) 27 (10/17)
37%
8 Saif Saad
3 (1/2) 25 (9/16)
36%
8 eryk skonieczny
3 (1/2) 21 (9/12)
43%
12 Mikael Fransson
Malmö Biljardklubb
3 (0/3) 29 (11/18)
38%
12 Robert Markis Olsson
3 (0/3) 26 (8/18)
31%
12 Niclas Winterlin
Malmö Biljardklubb
3 (1/2) 25 (9/16)
36%
888 Jonny Liljedahl
Malmö Biljardklubb
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
Entry deadline Apr 22, 2020, 6:50 PM (local time)
Starts Apr 22, 2020, 6:00 PM (local time)
Format Round robin (15 Participants)
Race to 6
Handicap No handicap
Organizer Malmö Biljardklubb
Contact Roger Olsson (rogols68@gmail.com, 0762641706)
More info
Dags att mäta våran form.
Detta är inte en Onsdagscup.
Max deltagare 16 st. Öppen för alla. Först till kvarn.
Vi spelar gruppspel i nineball till sex.
4 grupper där ettan från varje grupp går vidare.
Ingen seedning, inga handicap och ej rankingpoäng. Just for fun!
Hundra kronor i anmälningsavgift. 70 till priser och 30 till hallen.
För de som åker ut finns möjlighet att starta upp en trebenstävling på ett bord.

Extra genomgång om vad som gäller angående hygien etc. pga coronan.
Minsta förkylningssymtom: Stanna hemma!

Fungerar detta bra drar vi igång Onsdagscupen igen på jämna veckor.

Välkomna! Malmö BK

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Luqman Malik 1 1 0 0 6 2 4 0 0 0 0.75 1
2 Jonny Liljedahl 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
3 Fyah Zandberg 1 0 0 1 2 6 -4 0 0 0 0.25 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Patric Vursen 3 2 0 1 16 8 8 0 0 0 0.667 2
2 Stefan Werngren 3 2 0 1 14 12 2 0 0 0 0.538 2
3 eryk skonieczny 3 1 0 2 9 12 -3 0 0 0 0.429 1
4 Niclas Winterlin 3 1 0 2 9 16 -7 0 0 0 0.36 1
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Almin Salkic 3 3 0 0 18 3 15 0 0 0 0.857 3
2 Stephan Andersson 3 2 0 1 13 11 2 0 0 0 0.542 2
3 Roger Olsson 3 1 0 2 10 17 -7 0 0 0 0.37 1
4 Robert Markis Olsson 3 0 0 3 8 18 -10 0 0 0 0.308 0
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Fuad Dzin 3 3 0 0 18 9 9 0 0 0 0.667 3
2 Peter Skough 3 2 0 1 16 11 5 0 0 0 0.593 2
3 Saif Saad 3 1 0 2 9 16 -7 0 0 0 0.36 1
4 Mikael Fransson 3 0 0 3 11 18 -7 0 0 0 0.379 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 6
1-A   
Sweden
Jonny Liljedahl
Sweden
Philip Zandberg
Wed 18:20  Table 4
2-B   
Sweden
eryk skonieczny
Sweden
Stefan Werngren
Wed 18:20  Table 5
3-B   
Sweden
Niclas Winterlin
Sweden
Patric Vursen
Wed 18:20  Table 6
4-C   
Sweden
Roger Olsson
Sweden
Almin Salkic
Wed 18:20  Table 7
5-C   
Sweden
Stephan Andersson
Sweden
Robert Olsson
Wed 18:20  Table 15
6-D   
Sweden
Peter Skough
Sweden
Fuad Dzin
Wed 18:20  Table 9
7-D   
Iraq
Saif Saad
Sweden
Mikael Fransson
Wed 18:20  Table 10

Round 2

Race to 6
8-A   
Sweden
Philip Zandberg
Sweden
Luqman Malik
Wed 18:21  Table 8
9-B   
Sweden
eryk skonieczny
Sweden
Patric Vursen
Wed 19:35  Table 5
10-B   
Sweden
Stefan Werngren
Sweden
Niclas Winterlin
Wed 19:35  Table 6
11-C   
Sweden
Roger Olsson
Sweden
Robert Olsson
Wed 19:29  Table 15
12-C   
Sweden
Almin Salkic
Sweden
Stephan Andersson
Wed 19:29  Table 7
13-D   
Sweden
Peter Skough
Sweden
Mikael Fransson
Wed 20:11  Table 9
14-D   
Sweden
Fuad Dzin
Iraq
Saif Saad
Wed 20:11  Table 10

Round 3

Race to 6
15-A   
Sweden
Luqman Malik
Sweden
Jonny Liljedahl
 
16-B   
Sweden
eryk skonieczny
Sweden
Niclas Winterlin
Wed 20:48  Table 6
17-B   
Sweden
Patric Vursen
Sweden
Stefan Werngren
Wed 20:48  Table 5
18-C   
Sweden
Roger Olsson
Sweden
Stephan Andersson
Wed 20:49  Table 7
19-C   
Sweden
Robert Olsson
Sweden
Almin Salkic
Wed 20:49 
20-D   
Sweden
Peter Skough
Iraq
Saif Saad
Wed 20:51  Table 9
21-D   
Sweden
Mikael Fransson
Sweden
Fuad Dzin
Wed 20:51  Table 10

Semi final

Race to 6
22   
Sweden
Luqman Malik
Sweden
Patric Vursen
Wed 22:17  Table 7
23   
Sweden
Almin Salkic
Sweden
Fuad Dzin
Wed 22:17  Table 15

Final

Race to 6
24   
Sweden
Patric Vursen
Sweden
Almin Salkic
Wed 23:56 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants