Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

October 22, 2022

Ladies first - OBK kvinneturnering

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Astrid E. Pedersen
Oslo BK
5 (3/2) 22 (12/10)
55%
2 Elin Evensen
5 (3/2) 21 (12/9)
57%
3 Katrine Salomonsen
4 (3/1) 15 (11/4)
73%
3 Ida Amundsen Holtet
Oslo BK
4 (3/1) 17 (11/6)
65%
5 Ulrika Eriksson
3 (1/2) 10 (4/6)
40%
5 Aneta Bananarama
3 (1/2) 11 (4/7)
36%
7 Iselin Masternes
3 (1/2) 12 (4/8)
33%
7 Mona Søvold Sunde
Østkanten Biljardklubb
3 (0/3) 10 (1/9)
10%
Entry deadline Oct 22, 2022, 11:28 AM (local time)
Starts Oct 22, 2022, 11:30 AM (local time)
Format Round robin (8 Participants)
Race to 3
Handicap With handicap
Organizer Oslo BK
Contact Ida Amundsen Holtet (ida.rbk@hotmail.com, 41210230)

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Katrine Salomonsen 3 3 0 0 9 1 8 0 0 0 0.9 3
2 Astrid E. Pedersen 3 1 0 2 6 7 -1 0 0 0 0.462 1
3 Aneta Bananarama 3 1 0 2 4 7 -3 0 0 0 0.364 1
4 Iselin Masternes 3 1 0 2 4 8 -4 0 0 0 0.333 1
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Ida Amundsen Holtet 3 3 0 0 9 3 6 0 0 0 0.75 3
2 Elin Evensen 3 2 0 1 8 4 4 0 0 0 0.667 2
3 Ulrika Eriksson 3 1 0 2 4 6 -2 0 0 0 0.4 1
4 Mona Søvold Sunde 3 0 0 3 1 9 -8 0 0 0 0.1 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 3
1-A   
Norway
Astrid E. Pedersen
Norway
Iselin Masternes
Sat 11:36  Table 1
2-A   
Norway
Aneta Bananarama
Norway
Katrine Salomonsen
Sat 11:37  Table 2
3-B   
Norway
Mona Søvold Sunde
Norway
Ida Amundsen Holtet
Sat 11:37  Table 4
4-B   
Sweden
Ulrika Eriksson
Norway
Elin Evensen
Sat 11:37  Table 6

Round 2

Race to 3
5-A   
Norway
Astrid E. Pedersen
Norway
Katrine Salomonsen
Sat 12:40  Table 4
6-A   
Norway
Iselin Masternes
Norway
Aneta Bananarama
Sat 12:40  Table 2
7-B   
Norway
Mona Søvold Sunde
Norway
Elin Evensen
Sat 12:35  Table 6
8-B   
Norway
Ida Amundsen Holtet
Sweden
Ulrika Eriksson
Sat 12:40  Table 1

Round 3

Race to 3
9-A   
Norway
Astrid E. Pedersen
Norway
Aneta Bananarama
Sat 13:33  Table 4
10-A   
Norway
Katrine Salomonsen
Norway
Iselin Masternes
Sat 13:34  Table 6
11-B   
Norway
Mona Søvold Sunde
Sweden
Ulrika Eriksson
Sat 13:34  Table 2
12-B   
Norway
Elin Evensen
Norway
Ida Amundsen Holtet
Sat 13:34  Table 1

Semi final

Race to 3
13   
Norway
Katrine Salomonsen
Norway
Elin Evensen
Sat 14:40  Table 2
14   
Norway
Astrid E. Pedersen
Norway
Ida Amundsen Holtet
Sat 14:41  Table 1

Final

Race to 3
15   
Norway
Elin Evensen
Norway
Astrid E. Pedersen
Sat 15:36  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants