Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Who starts to play?

Runouts
Innings
Highbreaks

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

April 20 - April 21, 2024

LONGONI BALKAN POOL TOUR YOUTH U-19 9 BALL CHAMPIONSHIP SOFIA

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 North Macedonia Blendijan Kazimi
5 (5/0) 47 (35/12)
74%
550
2 Bosnia and Herzegovina Ermin Čurt
5 (4/1) 53 (31/22)
58%
480
3 Bulgaria Vasil Sandakciev
4 (3/1) 35 (21/14)
60%
420
3 Montenegro Danilo Dakovic
4 (2/2) 39 (21/18)
54%
420
5 Bulgaria David Stoyanov
2 (1/1) 17 (9/8)
53%
370
5 Bulgaria Viktor Todorov
4 (2/2) 38 (20/18)
53%
370
5 Serbia Andrej Sundic
4 (2/2) 46 (23/23)
50%
370
5 Bulgaria Rosen Raykov
3 (1/2) 27 (10/17)
37%
370
9 Bulgaria Andrea Palamudova
3 (1/2) 28 (10/18)
36%
330
9 Bulgaria Kristian Stefanov
2 (0/2) 17 (3/14)
18%
330
9 Bulgaria Victor Georgiev
2 (0/2) 21 (7/14)
33%
330
9 Serbia Stevan Mitic
2 (0/2) 23 (9/14)
39%
330
13 Bosnia and Herzegovina MEHMED Kubat
2 (0/2) 21 (7/14)
33%
330
9993 Serbia Igor Jovanović
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
0
9993 Serbia Andrej Simic
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
0
9993 Bosnia and Herzegovina Sanjin Hrnjić
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
0
Starts Apr 20, 2024, 9:00 AM Until Apr 21, 2024 (local time)
Organizer Balkan Pool Tour and National Federation of Billiard
Contact VLADIMIR ILIEVSKI (ilievskiv74@gmail.com, +38162687243)
Rankings LONGONI BALKAN POOL TOUR U-19
Format Double to Single elimination (16 Participants)
Race to 7
Handicap No handicap
Dresscode

Schedule

Try the new playing schedule (beta). Try now!
Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 7
1   
Serbia
Igor Jovanović
Walk Over
 
2   
Walk Over
Bulgaria
Kristian Stefanov
 
3   
Bulgaria
Vasil Sandakciev
Walk Over
 
4   
Walk Over
Serbia
Stevan Mitić
 
5   
Montenegro
Danilo Dakovic
Walk Over
 
6   
Walk Over
North Macedonia
Blendijan Kazimi
 
7   
Bulgaria
Rosen Raykov
Walk Over
 
8   
Walk Over
Serbia
Andrej Simic
 
9   
Bosnia and Herzegovina
MEHMED Kubat
Walk Over
 
10   
Walk Over
Serbia
Andrej Sundic
 
11   
Bosnia and Herzegovina
Ermin Čurt
Walk Over
 
12   
Walk Over
Bulgaria
Viktor Todorov
 
13   
Bulgaria
Andrea Palamudova
Walk Over
 
14   
Walk Over
Bulgaria
Victor Georgiev
 
15   
Bulgaria
David Stoyanov
Walk Over
 
16   
Walk Over
Bosnia and Herzegovina
Sanjin Hrnjić
 

Winner round 1

Race to 7
17   
Serbia
Igor Jovanović
Bulgaria
Kristian Stefanov
Sat 09:23  Table 4
18   
Bulgaria
Vasil Sandakciev
Serbia
Stevan Mitić
Sat 09:23  Table 5
19   
Montenegro
Danilo Dakovic
North Macedonia
Blendijan Kazimi
Sat 09:23  Table 6
20   
Bulgaria
Rosen Raykov
Serbia
Andrej Simic
Sat 09:23  Table 11
21   
Bosnia and Herzegovina
MEHMED Kubat
Serbia
Andrej Sundic
Sat 09:25  Table 4
22   
Bosnia and Herzegovina
Ermin Čurt
Bulgaria
Viktor Todorov
Sat 09:25  Table 11
23   
Bulgaria
Andrea Palamudova
Bulgaria
Victor Georgiev
Sat 10:25  Table 6
24   
Bulgaria
David Stoyanov
Bosnia and Herzegovina
Sanjin Hrnjić
Sat 10:33  Table 4

Loser round 1

Race to 7
25   
Walk Over
Walk Over
 
26   
Walk Over
Walk Over
 
27   
Walk Over
Walk Over
 
28   
Walk Over
Walk Over
 
29   
Walk Over
Walk Over
 
30   
Walk Over
Walk Over
 
31   
Walk Over
Walk Over
 
32   
Walk Over
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 7
33   
Walk Over
Bosnia and Herzegovina
Sanjin Hrnjić
 
34   
Walk Over
Bulgaria
Victor Georgiev
 
35   
Walk Over
Bulgaria
Viktor Todorov
 
36   
Walk Over
Bosnia and Herzegovina
MEHMED Kubat
 
37   
Walk Over
Serbia
Andrej Simic
 
38   
Walk Over
Montenegro
Danilo Dakovic
 
39   
Walk Over
Serbia
Stevan Mitić
 
40   
Walk Over
Serbia
Igor Jovanović
 

Winners qualification

Race to 7
41   
Bulgaria
Kristian Stefanov
Bulgaria
Vasil Sandakciev
Sat 12:14  Table 6
42   
North Macedonia
Blendijan Kazimi
Bulgaria
Rosen Raykov
Sat 12:50  Table 1
43   
Serbia
Andrej Sundic
Bosnia and Herzegovina
Ermin Čurt
Sat 13:13  Table 6
44   
Bulgaria
Andrea Palamudova
Bulgaria
David Stoyanov
Sat 13:32  Table 3

Loser round 3

Race to 7
45   
Bosnia and Herzegovina
Sanjin Hrnjić
Bulgaria
Victor Georgiev
 
46   
Bulgaria
Viktor Todorov
Bosnia and Herzegovina
MEHMED Kubat
Sat 13:39  Table 5
47   
Serbia
Andrej Simic
Montenegro
Danilo Dakovic
 
48   
Serbia
Stevan Mitić
Serbia
Igor Jovanović
 

Losers qualification

Race to 7
49   
Bulgaria
Victor Georgiev
Bulgaria
Rosen Raykov
Sat 14:52  Table 1
50   
Bulgaria
Viktor Todorov
Bulgaria
Kristian Stefanov
Sat 15:24  Table 9
51   
Montenegro
Danilo Dakovic
Bulgaria
Andrea Palamudova
Sat 14:57  Table 11
52   
Serbia
Stevan Mitić
Serbia
Andrej Sundic
Sat 15:06  Table 5

Quarter final

Race to 7
53   
Bulgaria
Vasil Sandakciev
Bulgaria
Rosen Raykov
Sun 09:03  Table 5
54   
North Macedonia
Blendijan Kazimi
Serbia
Andrej Sundic
Sun 09:03  Table 6
55   
Bosnia and Herzegovina
Ermin Čurt
Bulgaria
Viktor Todorov
Sun 09:03  Table 10
56   
Bulgaria
David Stoyanov
Montenegro
Danilo Dakovic
Sun 09:03  Table 11

Semi final

Race to 7
57   
Bulgaria
Vasil Sandakciev
North Macedonia
Blendijan Kazimi
Sun 11:01  Table 5
58   
Bosnia and Herzegovina
Ermin Čurt
Montenegro
Danilo Dakovic
Sun 11:01  Table 6

Final

Race to 7
59   
North Macedonia
Blendijan Kazimi
Bosnia and Herzegovina
Ermin Čurt
Sun 12:36  Table 6

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants