Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

January 15, 2022

Lördagscup 2022 #1

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Fuad Dzin
4 (4/0) 59 (36/23)
61%
125
2 Almin Salkic
Malmö Biljardklubb
4 (3/1) 67 (35/32)
52%
100
3 Dario Rakic
Bjärnums Biljardklubb
4 (3/1) 61 (34/27)
56%
75
3 Alexander Martinsson
Bjärnums Biljardklubb
3 (2/1) 43 (22/21)
51%
75
5 Mervan Jugic - Salkic
4 (2/2) 61 (32/29)
52%
60
5 Niclas Martinsson
Bjärnums Biljardklubb
4 (2/2) 61 (28/33)
46%
60
5 Göran Jonasson
Bjärnums Biljardklubb
3 (1/2) 47 (22/25)
47%
60
5 Simon Hägg
Interpool Biljardklubb Malmö
4 (2/2) 64 (32/32)
50%
60
9 Conni Litte
Bjärnums Biljardklubb
2 (0/2) 32 (14/18)
44%
45
9 Victor Hellberg
Interpool Biljardklubb Malmö
3 (1/2) 44 (19/25)
43%
45
9 Lars Göran Andersson
3 (1/2) 45 (21/24)
47%
45
9 Lars Öhrn
Bjärnums Biljardklubb
2 (0/2) 33 (15/18)
45%
45
13 Leo Johannesen
Bjärnums Biljardklubb
2 (0/2) 33 (15/18)
45%
45
Entry deadline Jan 14, 2022, 7:00 PM (local time)
Starts Jan 15, 2022, 11:00 AM (local time)
Format Double to Single elimination (13 Participants)
Race to 9
Handicap With handicap
Rankings Lördagscup 2022
Organizer Bjärnums Biljardklubb
Contact Dario Rakic (dariorakic@hotmail.com, 708336449) and Leo Johannesen (leo.johannesen@gmail.com, +46703431866)
More info
Från jan 2022 startar vi Lördagscupen som kommer att spelas i 11 omgångar på 11 månader med slutspel i december 2022. 16 bäst placerade spelare under säsongen kommer att deltaga i slutspelet.
Detta är en HCP-tävling som alla kan vara med i och handicapsystemet går efter Fargorate och tävlingsledningens egen åsikt för dem som är utanför Fargorate rankingsystem.

Anmälningsavgift 200 kr/omg fördelas på systemet:
75 kr till organisatören
75 kr till deltävlingspris (delas mellan 1:an och 2:an)
50 kr till slutspelet (delas mellan plats 1-5)
Under säsongen spelar man de deltävlingar man har tid med, poäng samlas till slutspelet.
För att var godkänd till slutspel måste man ha spelat minst två deltävlingar.
OBS! KONTANT BETALNING GÄLLER

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 9
1   
Sweden
Almin Salkic
Walk Over
 
2   
Sweden
Lars Öhrn
6
Sweden
Simon Hägg
5
Sat 11:13  Table 2
3   
Sweden
Victor Hellberg
3
Sweden
Lars Göran Andersson
4
Sat 11:13  Table 3
4   
Denmark
Leo Johannesen
5
Sweden
Dario Rakic
2
Sat 11:13  Table 1
5   
Sweden
Alexander Martinsson
Walk Over
 
6   
Sweden
Mervan Jugic - Salkic
3
Sweden
Göran Jonasson
5
Sat 12:13  Table 2
7   
Sweden
Niclas Martinsson
4
Denmark
Conni Litte
6
Sat 12:13  Table 3
8   
Walk Over
Sweden
Fuad Dzin
 

Winners qualification

Race to 9
9   
Sweden
Almin Salkic
0
R2
Sweden
Simon Hägg
5
Sat 12:19  Table 1
10   
Sweden
Lars Göran Andersson
4
Sweden
Dario Rakic
2
Sat 12:55  Table 3
11   
Sweden
Alexander Martinsson
2
Sweden
Mervan Jugic - Salkic
3
Sat 12:58  Table 1
12   
Sweden
Niclas Martinsson
4
Sweden
Fuad Dzin
0
Sat 13:08  Table 2

Loser round 1

Race to 9
13   
Walk Over
Sweden
Lars Öhrn
 
14   
Sweden
Victor Hellberg
3
Denmark
Leo Johannesen
5
Sat 13:33  Table 3
15   
Walk Over
Sweden
Göran Jonasson
 
16   
Denmark
Conni Litte
Walk Over
 

Losers qualification

Race to 9
17   
Sweden
Lars Öhrn
6
Sweden
Niclas Martinsson
4
Sat 14:00  Table 2
18   
Sweden
Victor Hellberg
3
Sweden
Mervan Jugic - Salkic
3
Sat 14:46  Table 3
19   
Sweden
Göran Jonasson
5
Sweden
Lars Göran Andersson
4
Sat 14:30  Table 1
20   
Denmark
Conni Litte
6
Sweden
Simon Hägg
5
Sat 14:42  Table 2

Quarter final

Race to 9
21   
Sweden
Almin Salkic
0
R1
Sweden
Mervan Jugic - Salkic
3
Sat 15:54  Table 1
22   
Sweden
Dario Rakic
2
Sweden
Niclas Martinsson
4
Sat 15:54  Table 2
23   
Sweden
Alexander Martinsson
2
Sweden
Simon Hägg
5
Sat 15:54  Table 3
24   
Sweden
Fuad Dzin
0
Sweden
Göran Jonasson
5
Sat 16:32  Table 2

Semi final

Race to 9
25   
Sweden
Almin Salkic
0
R3
Sweden
Dario Rakic
2
R1
Sat 17:08  Table 1
26   
Sweden
Alexander Martinsson
2
Sweden
Fuad Dzin
0
Sat 17:22  Table 2

Final

Race to 9
27   
Sweden
Almin Salkic
0
R3
Sweden
Fuad Dzin
0
R2
Sat 18:35  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants