Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

October 10, 2020

LÖRDAGSTÄVLING 8, för alla

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Alexx Krstic
Bjärnums Biljardklubb
5 (5/0) 82 (45/37)
55%
125
2 Slavko Nikolic
5 (4/1) 77 (43/34)
56%
100
3 Mahmut Mutto
Kville Biljard Club
4 (3/1) 55 (33/22)
60%
75
3 Alexander Martinsson
Bjärnums Biljardklubb
4 (3/1) 64 (34/30)
53%
75
5 Bojan Krstic
Bjärnums Biljardklubb
4 (2/2) 63 (31/32)
49%
60
5 Robin Krstic
Bjärnums Biljardklubb
4 (2/2) 57 (27/30)
47%
60
5 Niclas Martinsson
Bjärnums Biljardklubb
4 (2/2) 63 (30/33)
48%
60
5 Carolin Wikström
Bjärnums Biljardklubb
4 (2/2) 63 (33/30)
52%
60
9 Henrik Andersen
Elme Biljardklubb
3 (1/2) 48 (25/23)
52%
45
9 Dario Rakic
Bjärnums Biljardklubb
3 (1/2) 47 (24/23)
51%
45
9 Tomas Wikström
Bjärnums Biljardklubb
3 (1/2) 50 (24/26)
48%
45
9 Tony Sellbjer
Bjärnums Biljardklubb
3 (1/2) 43 (19/24)
44%
45
13 Patric Vursen
Malmö Biljardklubb
2 (0/2) 28 (10/18)
36%
45
13 Leo Johannesen
Bjärnums Biljardklubb
2 (0/2) 29 (11/18)
38%
45
13 Göran Jonasson
Bjärnums Biljardklubb
2 (0/2) 31 (13/18)
42%
45
13 Arvid Brattwall
Elme Biljardklubb
2 (0/2) 32 (14/18)
44%
45
Entry deadline Oct 9, 2020, 6:00 PM (local time)
Starts Oct 10, 2020, 12:00 PM (local time)
Format Double to Single elimination (16 Participants)
Race to 9
Handicap With handicap
Rankings Lördagstävling
Organizer Bjärnums Biljardklubb
Contact Dario Rakic (dariorakic@hotmail.com, 708336449) and Leo Johannesen (leo.johannesen@gmail.com, +46703431866)
More info
Ny anmälan behöver göras.
OBS! Anmälningstiden är ändrad, senast fredag 18:00 innan tävling.
OBS! Starttiden är ändrad till 12:00.
MAX 16 deltagare.

ALLA kan deltaga oavsett biljardkunskap och klubbtillhörighet.
Tävlingar kommer att spelas under höst, vinter och vår och slutar med en final i Oktober.
Man kommer att spela in sina poäng under de tävlingar man deltager i och de blir
avgörande om vem som skall spela i slutspelet. Alla får poäng oavsett placering.
De sexton som toppar tabellen https://cuescore.com/ranking/L%C3%B6rdagst%C3%A4vling/6736442 kommer att göra upp om totalsegern hösten 2020.
Anmälningsavgift för varje lördagstävling är 150 kr, 50 kr går till hallen och resten till prispengar.
HELST KONTANT BETALNING.
Pris utdelas vid varje tävling och ett större vi finalomgången.
Vi kommer att spela 8 tävlingar på principen en lördagstävling varje månad,
(exakta lördagar finns på www.facebook.com/bjarnumsbiljardklubb och CueScore).
All information om tävlingen finns på klubben.
Disciplin 9-Ball
Distans 9
Handicap 0-7
(handicap räknas ut efter spelarens biljardkunskap,
så alla har chansen och möjligheten att vinna)
Dubbelcup
(betyder att alla får spela minst 2 matcher).
Vinnerbreak (förloraren rackar)
Anmälan sker i CueScore eller SMS till Leo på 0703 43 18 66.
Öppet från kl 11:00
Hjärtligt välkomna till en trevlig speldag.

Video / Livestream

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 9
1   
Sweden
Dario Rakic
2
Sweden
Alexx Krstic
3
Sat 12:08  Table 1
2   
Sweden
Göran Jonasson
5
Sweden
Tomas Wikström
5
Sat 12:08  Table 3
3   
Denmark
Leo Johannesen
5
Sweden
Alexander Martinsson
3
Sat 12:09  Table 2
4   
Sweden
Tony Sellbjer
5
Denmark
Henrik Andersen
2
Sat 12:47  Table 2
5   
Sweden
Carolin Wikström
7
Sweden
Arvid Brattwall
5
Sat 12:48  Table 1
6   
Sweden
Niclas Martinsson
4
Sweden
Slavko Nikolic
-1
R2
Sat 13:11  Table 3
7   
Sweden
Patric Vursen
2
Sweden
Mahmut Mutto
-1
Sat 13:35  Table 1
8   
Sweden
Robin Krstic
3
Sweden
Bojan Krstic
3
Sat 13:39  Table 2

Winners qualification

Race to 9
9   
Sweden
Alexx Krstic
3
Sweden
Tomas Wikström
5
Sat 14:03  Table 3
10   
Sweden
Alexander Martinsson
3
Denmark
Henrik Andersen
2
Sat 14:24  Table 2
11   
Sweden
Carolin Wikström
7
Sweden
Slavko Nikolic
-1
R3
Sat 14:33  Table 1
12   
Sweden
Mahmut Mutto
-1
Sweden
Bojan Krstic
3
Sat 14:55  Table 3

Loser round 1

Race to 9
13   
Sweden
Dario Rakic
2
Sweden
Göran Jonasson
5
Sat 15:20  Table 1
14   
Denmark
Leo Johannesen
5
Sweden
Tony Sellbjer
5
Sat 15:42  Table 2
15   
Sweden
Arvid Brattwall
5
Sweden
Niclas Martinsson
4
Sat 15:51  Table 3
16   
Sweden
Patric Vursen
2
Sweden
Robin Krstic
3
Sat 16:06  Table 1

Losers qualification

Race to 9
17   
Sweden
Dario Rakic
2
Sweden
Bojan Krstic
3
Sat 16:28  Table 2
18   
Sweden
Tony Sellbjer
5
Sweden
Carolin Wikström
7
Sat 16:33  Table 3
19   
Sweden
Niclas Martinsson
4
Denmark
Henrik Andersen
2
Sat 16:48  Table 1
20   
Sweden
Robin Krstic
3
Sweden
Tomas Wikström
5
Sat 17:00  Table 3

Quarter final

Race to 9
21   
Sweden
Alexx Krstic
3
Sweden
Bojan Krstic
3
Sat 17:53  Table 1
22   
Sweden
Alexander Martinsson
3
Sweden
Carolin Wikström
7
Sat 17:53  Table 3
23   
Sweden
Slavko Nikolic
-1
Sweden
Niclas Martinsson
4
Sat 17:54  Table 2
24   
Sweden
Mahmut Mutto
-1
Sweden
Robin Krstic
3
Sat 18:34  Table 2

Semi final

Race to 9
25   
Sweden
Alexx Krstic
3
Sweden
Alexander Martinsson
3
Sat 19:04  Table 2
26   
Sweden
Slavko Nikolic
-1
Sweden
Mahmut Mutto
-1
Sat 19:06  Table 1

Final

Race to 9
27   
Sweden
Alexx Krstic
3
Sweden
Slavko Nikolic
-1
Sat 20:24  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants