Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

November 6, 2022

Kvarken Pool Cup VIII karsinta 2. Miehet

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Timo Wolff
7 (6/1) 45 (31/14)
69%
1
2 Janne Lahti
7 (5/2) 48 (28/20)
58%
1020
3 Teemu Vähänen
6 (4/2) 44 (24/20)
55%
770
3 Petri Suomela
7 (5/2) 50 (31/19)
62%
0
5 Lari Honkanen
3 (2/1) 24 (14/10)
58%
0
5 Binh Nguyen
3 (2/1) 23 (14/9)
61%
520
5 Konsta Kiviniemi
3 (2/1) 22 (14/8)
64%
520
5 Tomi Riiki
4 (3/1) 25 (16/9)
64%
520
9 Mikael Unger
3 (1/2) 22 (10/12)
45%
320
Show more
9 Jari Kauppinen
3 (1/2) 25 (12/13)
48%
320
9 André Näsi
4 (2/2) 30 (14/16)
47%
320
9 Claudiu Petre
4 (2/2) 33 (15/18)
45%
320
13 Esko Hakkola
2 (0/2) 14 (4/10)
29%
220
13 Long Nguyen
2 (0/2) 11 (1/10)
9%
220
13 Malik Fajic
2 (0/2) 11 (1/10)
9%
220
13 veli-matti mansikka-aho
2 (0/2) 12 (2/10)
17%
220
17 Juha-Matti Järvinen
2 (0/2) 15 (5/10)
33%
170
17 Jonne Welling
2 (0/2) 15 (5/10)
33%
170
17 Kaj Johansson
2 (0/2) 12 (2/10)
17%
170
17 Amer Velic
2 (0/2) 15 (5/10)
33%
170
Entry deadline Nov 5, 2022, 9:00 PM (local time)
Starts Nov 6, 2022, 11:00 AM (local time)
Format Double to Single elimination (20 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Rankings KvarkenPoolCup VIII karsinta miehet
Organizer The Club Vaasa
Contact Teemu Vähänen (t.vahanen@gmail.com) and Simo Korpela (koobra1970@gmail.com)
More info
KPC VIII pelataan 6 - 7.1.2022 Vaasa

MIEHET
Kisan voitosta saa paikan suoraan joukkueeseen ja voittaja ei saa tämän jälkeen osallistua muihin karsintoihin (jos turnauksen voittaneella pelaajalla on ranking pisteitä otetaan ne pois).
Kun paikkoja on jaossa 5 tulee viimeinen paikka ranking pisteillä (Tässä kolme parasta sijoitusta lasketaan). Kaikki miesten karsinnat pelataan The Clubilla.
Miesten karsintojen ilmoittautuminen tapahtuu CUESCORE.COMissa ja ilmoittautuminen umpeutuu karsinta päivää edeltävänä lauantaina kello 21.

Pelit pelataan 5 voittoon
Vuoro aloitus.
Ilman tasoituksia.
Osallistumismaksu 10€

Miehistä paikan joukkueeseen saanut
Stefan sellberg
Simo Korpela
Johan blomqvist
Jonathan Nylén


Pelaajan asuinpaikka tulee olla VAASA, MUSTASAARI TAI LAIHIA


KPC VIII karsinta päivämäärät:
Karsinta 1.
SU 23.10.2022 (10-pallo)
Karsinta 2.
SU 6.11.2022 (9-pallo)
Karsinta 3
SU 20.11.2022 (8-Pallo)
Karsinta 4.
SU 4.12.2022 (10-Pallo)

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Finland
Jari Kauppinen
Walk Over
 
2   
Finland
Jonne Welling
Finland
Petri Suomela
Sun 10:22  Table 1
3   
Finland
Lari Honkanen
Walk Over
 
4   
Walk Over
Vietnam
Long Nguyen
 
5   
Finland
veli-matti mansikka-aho
Walk Over
 
6   
Walk Over
Vietnam
Binh Nguyen
 
7   
Romania
Claudiu Petre
Finland
Teemu Vähänen
Sun 10:22  Table 2
8   
Walk Over
Finland
Amer Velic
 
9   
Finland
Juha-Matti Järvinen
Walk Over
 
10   
Finland
André Näsi
Finland
Janne Lahti
Sun 10:22  Table 3
11   
Finland
Konsta Kiviniemi
Walk Over
 
12   
Walk Over
Bosnia and Herzegovina
Malik Fajic
 
13   
Finland
Mikael Unger
Walk Over
 
14   
Walk Over
Finland
Esko Hakkola
 
15   
Finland
Tomi Riiki
Finland
Kaj Johansson
Sun 10:22  Table 4
16   
Walk Over
Finland
Timo Wolff
 

Winner round 1

Race to 5
17   
Finland
Jari Kauppinen
Finland
Petri Suomela
Sun 11:57  Table 5
18   
Finland
Lari Honkanen
Vietnam
Long Nguyen
Sun 10:22  Table 5
19   
Finland
veli-matti mansikka-aho
Vietnam
Binh Nguyen
Sun 10:22  Table 6
20   
Romania
Claudiu Petre
Finland
Amer Velic
Sun 12:03  Table 2
21   
Finland
Juha-Matti Järvinen
R1
Finland
André Näsi
R1
Sun 12:10  Table 3
22   
Finland
Konsta Kiviniemi
Bosnia and Herzegovina
Malik Fajic
Sun 11:49  Table 6
23   
Finland
Mikael Unger
Finland
Esko Hakkola
Sun 11:52  Table 4
24   
Finland
Tomi Riiki
Finland
Timo Wolff
Sun 11:57  Table 1

Loser round 1

Race to 5
25   
Walk Over
Finland
Jonne Welling
 
26   
Walk Over
Walk Over
 
27   
Walk Over
Walk Over
 
28   
Finland
Teemu Vähänen
Walk Over
 
29   
Walk Over
Finland
Janne Lahti
 
30   
Walk Over
Walk Over
 
31   
Walk Over
Walk Over
 
32   
Finland
Kaj Johansson
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 5
33   
Finland
Jonne Welling
Finland
Timo Wolff
Sun 13:09  Table 1
34   
Walk Over
Finland
Esko Hakkola
 
35   
Walk Over
Bosnia and Herzegovina
Malik Fajic
 
36   
Finland
Teemu Vähänen
Finland
Juha-Matti Järvinen
Sun 13:18  Table 3
37   
Finland
Janne Lahti
Finland
Amer Velic
Sun 13:13  Table 2
38   
Walk Over
Finland
veli-matti mansikka-aho
 
39   
Walk Over
Vietnam
Long Nguyen
 
40   
Finland
Kaj Johansson
Finland
Petri Suomela
Sun 13:27  Table 5

Winners qualification

Race to 5
41   
Finland
Jari Kauppinen
Finland
Lari Honkanen
R1
Sun 13:50  Table 2
42   
Vietnam
Binh Nguyen
Romania
Claudiu Petre
Sun 13:18  Table 6
43   
Finland
André Näsi
Finland
Konsta Kiviniemi
Sun 14:00  Table 3
44   
Finland
Mikael Unger
Finland
Tomi Riiki
Sun 13:09  Table 4

Loser round 3

Race to 5
45   
Finland
Timo Wolff
Finland
Esko Hakkola
Sun 14:47  Table 1
46   
Bosnia and Herzegovina
Malik Fajic
Finland
Teemu Vähänen
Sun 14:20  Table 6
47   
Finland
Janne Lahti
Finland
veli-matti mansikka-aho
Sun 14:27  Table 4
48   
Vietnam
Long Nguyen
Finland
Petri Suomela
Sun 14:34  Table 5

Losers qualification

Race to 5
49   
Finland
Timo Wolff
Romania
Claudiu Petre
Sun 15:46  Table 7
50   
Finland
Teemu Vähänen
Finland
Jari Kauppinen
Sun 14:55  Table 6
51   
Finland
Janne Lahti
Finland
Mikael Unger
Sun 15:09  Table 4
52   
Finland
Petri Suomela
Finland
André Näsi
Sun 15:44  Table 5

Quarter final

Race to 5
53   
Finland
Lari Honkanen
Finland
Petri Suomela
Sun 17:20  Table 4
54   
Vietnam
Binh Nguyen
Finland
Janne Lahti
Sun 17:20  Table 5
55   
Finland
Konsta Kiviniemi
Finland
Teemu Vähänen
Sun 17:20  Table 6
56   
Finland
Tomi Riiki
Finland
Timo Wolff
R1
Sun 17:33  Table 7

Semi final

Race to 5
57   
Finland
Petri Suomela
Finland
Janne Lahti
Sun 18:46  Table 7
58   
Finland
Teemu Vähänen
Finland
Timo Wolff
Sun 18:14  Table 7

Final

Race to 5
59   
Finland
Janne Lahti
Finland
Timo Wolff
Sun 20:05  Table 7

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants