Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

November 7, 2020

Kuopio 9-Ball Doubles 7.11.2020

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 J.Kurppa/Turunen
5 (5/0) 39 (27/12)
69%
0
2 Muotka/Salomaa
5 (4/1) 42 (25/17)
60%
0
3 Heiskanen/Kortelainen
5 (4/1) 39 (24/15)
62%
0
3 Kallinen/Tiikkainen
5 (4/1) 34 (23/11)
68%
0
5 Siippainen/Markkanen
5 (3/2) 36 (17/19)
47%
0
5 Olkkonen/Pyykönen
5 (3/2) 37 (19/18)
51%
0
5 Räsänen/Tyyskä
5 (3/2) 35 (21/14)
60%
0
5 M.Kurppa/T.Kurppa
6 (4/2) 43 (24/19)
56%
0
9 Herranen/Karvonen
3 (1/2) 22 (11/11)
50%
0
Show more
9 Manninen/Marttinen
4 (2/2) 31 (15/16)
48%
0
9 Laakkonen/Karjalainen
4 (2/2) 31 (14/17)
45%
0
9 Koskelainen/Venäläinen
4 (2/2) 36 (18/18)
50%
0
13 Ahtiainen/Syrjänen
3 (1/2) 22 (11/11)
50%
0
13 Muhebullah/Ji.Lappeteläinen
4 (2/2) 26 (14/12)
54%
0
13 Yli-Hannuksela/Jortikka
3 (1/2) 23 (11/12)
48%
0
13 Puranen/Rautio
4 (2/2) 27 (14/13)
52%
0
17 Niskanen/Kolmakow
2 (0/2) 13 (3/10)
23%
0
17 Okkonen/Kämäräinen
2 (0/2) 13 (3/10)
23%
0
17 Vaara/Suhonen
3 (1/2) 19 (8/11)
42%
0
17 Ohtonen/Vinni
3 (1/2) 20 (8/12)
40%
0
17 Salmela/Saastamoinen
3 (1/2) 23 (10/13)
43%
0
17 L.Lappeteläinen/Ja.Lappeteläinen
2 (0/2) 14 (4/10)
29%
0
17 Marin/Ojala
3 (1/2) 21 (10/11)
48%
0
17 Taskinen/Jääskeläinen
2 (0/2) 14 (4/10)
29%
0
25 Miettinen/Ollikainen
2 (0/2) 12 (2/10)
17%
0
25 Papponen/Alijärvi
2 (0/2) 12 (2/10)
17%
0
Entry deadline Nov 5, 2020, 6:00 PM (local time)
Starts Nov 7, 2020, 10:00 AM (local time)
Format Double elimination (26 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Organizer Keilakukko
Contact Andrei Kolmakow , Joonatan Kurppa (joneez123@luukku.com, 0504696234) and Mika Markkanen (mika.petteri@gmail.com)
More info
Peilipaikka:

Kuopion Keilahalli
Keilakuja 3, 70110 Kuopio, keilahalli@kuopionkeilahalli.fi

Pelimuoto:

9-pallo ilman tasoituksia, 5 voittoon. 32 tuplakaavio, 8-cup
Voittaja aloitus ja parilla vuorolyönnit läpi sarjan.
Pelipöytinä 8 kpl Diamond -pöytiä
Peliasuksi siisti vaatetus (ei college housuja, verkkahousuja tms.) Tennarit jalassa ok.
Osallistumismaksu: 60€/pari
Kilpailu yksipäiväinen!

Palkintojen jakautuminen: (Täydellä Kaaviolla)

1. 960 € + pokaalit
2. 480 €
3.-4. 240 €

Ilmoittautumiset ja peruutukset tälle palstalle torstaina 5.11 Klo 18 mennessä.
Kaavion arvonnan jälkeen tulleista peruutuksista ilman pätevää syytä, sanktiona Kilipailukieltoa Kuopion/Mikkelin avoimiin kisoihin!

Keilahallin ovet aukeaa klo 9:30 ja pelit käyntiin klo 10:00.

Pelaajille tarjolla kilpailupäivän ajan keilausta puoleen hintaan ja saunan lämmitystä varaustilanteen mukaan!

Illan kruunaa tietysti Fernet ja Shoot-out! :lol:

Tervetuloa tolskailemaan!

Kilpailunjohtajina toimii:

Kurppa, Kolmakow, Markkanen

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Finland
Taskinen/Jääskeläinen
Walk Over
 
2   
Finland
Olkkonen/Pyykönen
Finland
Siippainen/Markkanen
Sat 09:31  Table 1
3   
Finland
Kallinen/Tiikkainen
Finland
Puranen/Rautio
Sat 09:59  Table 2
4   
Finland
Vaara/Suhonen
Finland
Papponen/Alijärvi
Sat 09:59  Table 3
5   
Finland
Ahtiainen/Syrjänen
Walk Over
 
6   
Finland
Yli-Hannuksela/Jortikka
Finland
Manninen/Marttinen
Sat 09:59  Table 4
7   
Finland
Koskelainen/Venäläinen
Finland
M.Kurppa/T.Kurppa
Sat 09:59  Table 5
8   
Walk Over
Finland
J.Kurppa/Turunen
 
9   
Finland
Herranen/Karvonen
Walk Over
 
10   
Finland
L.Lappeteläinen/Ja.Lappeteläinen
Finland
Salmela/Saastamoinen
Sat 09:59  Table 6
11   
Finland
Ohtonen/Vinni
Finland
Okkonen/Kämäräinen
Sat 09:59  Table 7
12   
Walk Over
Finland
Muotka/Salomaa
 
13   
Finland
Laakkonen/Karjalainen
Finland
Muhebullah/Ji.Lappeteläinen
Sat 09:59  Table 8
14   
Finland
Miettinen/Ollikainen
Finland
Marin/Ojala
Sat 10:43  Table 4
15   
Finland
Heiskanen/Kortelainen
Finland
Räsänen/Tyyskä
Sat 10:50  Table 2
16   
Walk Over
Finland
Niskanen/Kolmakow
 

Winner round 1

Race to 5
17   
Finland
Taskinen/Jääskeläinen
Finland
Olkkonen/Pyykönen
Sat 11:08  Table 6
18   
Finland
Kallinen/Tiikkainen
Finland
Vaara/Suhonen
Sat 10:56  Table 1
19   
Finland
Ahtiainen/Syrjänen
Finland
Manninen/Marttinen
Sat 10:51  Table 7
20   
Finland
M.Kurppa/T.Kurppa
Finland
J.Kurppa/Turunen
Sat 11:36  Table 8
21   
Finland
Herranen/Karvonen
Finland
Salmela/Saastamoinen
Sat 11:27  Table 5
22   
Finland
Ohtonen/Vinni
Finland
Muotka/Salomaa
Sat 10:53  Table 3
23   
Finland
Laakkonen/Karjalainen
Finland
Marin/Ojala
Sat 11:45  Table 4
24   
Finland
Heiskanen/Kortelainen
Finland
Niskanen/Kolmakow
Sat 12:05  Table 2

Loser round 1

Race to 5
25   
Walk Over
Finland
Siippainen/Markkanen
 
26   
Finland
Puranen/Rautio
Finland
Papponen/Alijärvi
Sat 11:45  Table 3
27   
Walk Over
Finland
Yli-Hannuksela/Jortikka
 
28   
Finland
Koskelainen/Venäläinen
Walk Over
 
29   
Walk Over
Finland
L.Lappeteläinen/Ja.Lappeteläinen
 
30   
Finland
Okkonen/Kämäräinen
Walk Over
 
31   
Finland
Muhebullah/Ji.Lappeteläinen
Finland
Miettinen/Ollikainen
Sat 11:47  Table 1
32   
Finland
Räsänen/Tyyskä
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 5
33   
Finland
Siippainen/Markkanen
Finland
Niskanen/Kolmakow
Sat 12:43  Table 2
34   
Finland
Puranen/Rautio
Finland
Marin/Ojala
Sat 13:07  Table 5
35   
Finland
Yli-Hannuksela/Jortikka
Finland
Ohtonen/Vinni
Sat 12:13  Table 6
36   
Finland
Koskelainen/Venäläinen
Finland
Salmela/Saastamoinen
Sat 12:34  Table 3
37   
Finland
L.Lappeteläinen/Ja.Lappeteläinen
Finland
M.Kurppa/T.Kurppa
Sat 12:37  Table 8
38   
Finland
Okkonen/Kämäräinen
Finland
Ahtiainen/Syrjänen
Sat 12:22  Table 1
39   
Finland
Muhebullah/Ji.Lappeteläinen
Finland
Vaara/Suhonen
Sat 12:24  Table 5
40   
Finland
Räsänen/Tyyskä
Finland
Taskinen/Jääskeläinen
Sat 12:20  Table 7

Winners qualification

Race to 5
41   
Finland
Olkkonen/Pyykönen
Finland
Kallinen/Tiikkainen
Sat 12:56  Table 4
42   
Finland
Manninen/Marttinen
Finland
J.Kurppa/Turunen
Sat 14:17  Table 1
43   
Finland
Herranen/Karvonen
Finland
Muotka/Salomaa
Sat 13:11  Table 1
44   
Finland
Laakkonen/Karjalainen
Finland
Heiskanen/Kortelainen
Sat 13:22  Table 6

Loser round 3

Race to 5
45   
Finland
Siippainen/Markkanen
Finland
Puranen/Rautio
Sat 14:20  Table 4
46   
Finland
Yli-Hannuksela/Jortikka
Finland
Koskelainen/Venäläinen
Sat 14:03  Table 5
47   
Finland
M.Kurppa/T.Kurppa
Finland
Ahtiainen/Syrjänen
Sat 13:30  Table 8
48   
Finland
Muhebullah/Ji.Lappeteläinen
Finland
Räsänen/Tyyskä
Sat 13:17  Table 7

Losers qualification

Race to 5
49   
Finland
Siippainen/Markkanen
Finland
Manninen/Marttinen
Sat 15:24  Table 1
50   
Finland
Koskelainen/Venäläinen
Finland
Olkkonen/Pyykönen
Sat 15:20  Table 7
51   
Finland
M.Kurppa/T.Kurppa
Finland
Laakkonen/Karjalainen
Sat 14:19  Table 2
52   
Finland
Räsänen/Tyyskä
Finland
Herranen/Karvonen
Sat 14:19  Table 3

Quarter final

Race to 5
53   
Finland
Kallinen/Tiikkainen
Finland
Siippainen/Markkanen
Sat 16:56  Table 1
54   
Finland
J.Kurppa/Turunen
Finland
Räsänen/Tyyskä
Sat 16:56  Table 2
55   
Finland
Muotka/Salomaa
Finland
Olkkonen/Pyykönen
Sat 16:57  Table 4
56   
Finland
Heiskanen/Kortelainen
Finland
M.Kurppa/T.Kurppa
Sat 16:57  Table 7

Semi final

Race to 5
57   
Finland
Kallinen/Tiikkainen
Finland
J.Kurppa/Turunen
Sat 18:08 
58   
Finland
Muotka/Salomaa
Finland
Heiskanen/Kortelainen
Sat 18:08 

Final

Race to 5
59   
Finland
J.Kurppa/Turunen
Finland
Muotka/Salomaa
Sat 19:51  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants