Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Who starts to play?

Runouts
Innings
Highbreaks

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

August 2, 2023

Klubbturnering OBK

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Norway Ibra Nordland
Oslo BK
4 (4/0) 31 (20/11)
65%
2 Italy Paolo Speciale
Oslo BK
5 (4/1) 42 (24/18)
57%
3 Norway Daniel Lorentzen-Styr
Oslo BK
4 (3/1) 29 (18/11)
62%
3 Norway Astrid E. Pedersen
Oslo BK
4 (2/2) 31 (16/15)
52%
5 Norway Christel Hanah Johnsen
Storgata BK
2 (1/1) 16 (7/9)
44%
5 Norway Emil Andreassen
Vestby BK
4 (2/2) 33 (16/17)
48%
5 Norway Antonio Melendez Figueroa
Oslo BK
3 (1/2) 21 (8/13)
38%
5 Norway Iselin Masternes
Oslo BK
3 (1/2) 26 (12/14)
46%
9 Norway Håkon Haukebøe
2 (0/2) 16 (6/10)
38%
9 Norway Lasse Rognlien
Oslo BK
3 (1/2) 24 (12/12)
50%
9 Albania Levi Pavdeja
Oslo BK
3 (1/2) 23 (12/11)
52%
9 Italy Alessandro Luca
Østkanten Biljardklubb
3 (1/2) 23 (10/13)
43%
13 Lithuania Mindaugas Jomantas
Oslo BK
2 (0/2) 13 (3/10)
23%
Starts Aug 2, 2023, 6:00 PM (local time)
Entry deadline Aug 2, 2023, 5:45 PM (local time)
Organizer Oslo BK
Contact Kim-Olaf Sørensen (kimsorensen88@gmail.com, 97600097)
Format Double to Single elimination (13 Participants)
Race to 5
Handicap With handicap

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Norway
Håkon Haukebøe
Walk Over
 
2   
Italy
Paolo Speciale
338
Norway
Iselin Masternes
178
Wed 18:06  Table 2
3   
Italy
Alessandro Luca
260
Albania
Levi Pavdeja
472
Wed 18:06  Table 3
4   
Lithuania
Mindaugas Jomantas
336
Norway
Daniel Lorentzen-Styr
509
R1
Wed 18:07  Table 4
5   
Norway
Christel Hanah Johnsen
Walk Over
 
6   
Norway
Astrid E. Pedersen
187
Norway
Emil Andreassen
275
Wed 18:07  Table 5
7   
Norway
Antonio Melendez Figueroa
301
Norway
Lasse Rognlien
239
Wed 18:07  Table 6
8   
Walk Over
Norway
Ibra Nordland
 

Winners qualification

Race to 5
9   
Norway
Håkon Haukebøe
222
Italy
Paolo Speciale
338
Wed 18:28  Table 8
10   
Italy
Alessandro Luca
260
Norway
Daniel Lorentzen-Styr
509
Wed 18:40  Table 2
11   
Norway
Christel Hanah Johnsen
325
Norway
Emil Andreassen
275
Wed 18:38  Table 9
12   
Norway
Lasse Rognlien
239
Norway
Ibra Nordland
437
Wed 18:50  Table 6

Loser round 1

Race to 5
13   
Walk Over
Norway
Iselin Masternes
 
14   
Albania
Levi Pavdeja
472
Lithuania
Mindaugas Jomantas
336
Wed 18:40  Table 4
15   
Walk Over
Norway
Astrid E. Pedersen
 
16   
Norway
Antonio Melendez Figueroa
Walk Over
 

Losers qualification

Race to 5
17   
Norway
Iselin Masternes
178
Norway
Lasse Rognlien
239
Wed 19:32  Table 6
18   
Albania
Levi Pavdeja
472
Norway
Emil Andreassen
275
Wed 19:15  Table 4
19   
Norway
Astrid E. Pedersen
187
Italy
Alessandro Luca
260
Wed 19:08  Table 8
20   
Norway
Antonio Melendez Figueroa
301
Norway
Håkon Haukebøe
222
Wed 19:00  Table 3

Quarter final

Race to 5
21   
Italy
Paolo Speciale
338
Norway
Iselin Masternes
178
Wed 20:12  Table 2
22   
Norway
Daniel Lorentzen-Styr
509
Norway
Emil Andreassen
275
Wed 20:12  Table 4
23   
Norway
Christel Hanah Johnsen
325
Norway
Astrid E. Pedersen
187
Wed 20:12  Table 5
24   
Norway
Ibra Nordland
437
Norway
Antonio Melendez Figueroa
301
Wed 20:12  Table 6

Semi final

Race to 5
25   
Italy
Paolo Speciale
338
Norway
Daniel Lorentzen-Styr
509
Wed 20:49  Table 5
26   
Norway
Astrid E. Pedersen
187
Norway
Ibra Nordland
437
Wed 20:42  Table 4

Final

Race to 5
27   
Italy
Paolo Speciale
338
Norway
Ibra Nordland
437
Wed 21:20  Table 5

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants