Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

December 19, 2018

Klubbkveld

9-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Jan Morten Arnesen
Plankebyen BK
5 (5/0) 56 (35/21)
63%
550
2 Emil André Gangfløt
Fredrikstad BK
5 (4/1) 57 (32/25)
56%
480
3 Pål Andre Martinsen
Plankebyen BK
4 (3/1) 50 (27/23)
54%
420
3 Wilhelm Lorentzen
Fredrikstad BK
5 (3/2) 53 (29/24)
55%
420
5 Raymond Kandola
Plankebyen BK
3 (2/1) 34 (18/16)
53%
370
5 Martin Meintjes
Plankebyen BK
4 (2/2) 40 (17/23)
43%
370
5 Giena Tanilon
Fredrikstad BK
5 (3/2) 57 (32/25)
56%
370
5 Roar Karlsen
Plankebyen BK
4 (2/2) 46 (26/20)
57%
370
9 Emil Andreassen
Vestby BK
4 (2/2) 44 (20/24)
45%
330
Show more
9 Ole Tobias Tanilon Gangfløt
Fredrikstad BK
3 (1/2) 32 (14/18)
44%
330
9 Abdulla Fata
3 (1/2) 30 (15/15)
50%
330
9 Filip Lerkerød
Fredrikstad BK
3 (1/2) 32 (15/17)
47%
330
13 Espen Kristiansen
Fredrikstad BK
2 (0/2) 21 (7/14)
33%
330
13 Eystein Gangfløt
Fredrikstad BK
2 (0/2) 23 (9/14)
39%
330
13 Martin Kandola
Fredrikstad BK
2 (0/2) 22 (8/14)
36%
330
13 Sandro Hasecic
2 (0/2) 24 (10/14)
42%
330
17 Bastian Andreassen
Fredrikstad BK
2 (0/2) 21 (7/14)
33%
300
Entry deadline Dec 19, 2018, 5:40 PM (local time)
Starts Dec 19, 2018, 5:30 PM (local time)
Format Double elimination (17 Participants)
Race to 7
Handicap With handicap
Organizer Fredrikstad BK
Contact Eystein Gangfløt (geystein@yahoo.com, 47232705)
More info
Salongen åpner kl. 14.00. Oppvarming fra kl. 17.00 Mye god mat og drikke. Vel møtt, folkens!

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 7
1   
Norway
Bastian Andreassen
Norway
Emil Andreassen
Wed 18:25  Table 1
2   
Norway
Eystein Gangfløt
Walk Over
 
3   
Walk Over
Bosnia and Herzegovina
Sandro Hasecic
 
4   
Norway
Martin Meintjes
Walk Over
 
5   
Walk Over
Norway
Pål Andre Martinsen
 
6   
Norway
Wilhelm Lorentzen
Walk Over
 
7   
Walk Over
Filip Lerkerød
 
8   
Norway
Emil André Gangfløt
Walk Over
 

Winner round 1

Race to 7
9   
Norway
Ole Tobias Tanilon Gangfløt
Norway
Emil Andreassen
Wed 18:28  Table 1
10   
Norway
Eystein Gangfløt
Norway
Jan Morten Arnesen
Wed 18:17 
11   
Norway
Raymond Kandola
Bosnia and Herzegovina
Sandro Hasecic
Wed 18:11 
12   
Norway
Martin Meintjes
Iraq
Abdulla Fata
Wed 18:01 
13   
Norway
Roar Karlsen
Norway
Pål Andre Martinsen
Wed 18:25  Table 5
14   
Norway
Wilhelm Lorentzen
Norway
Espen Kristiansen
Wed 18:25  Table 6
15   
Norway
Martin Kandola
Filip Lerkerød
Wed 18:01 
16   
Norway
Emil André Gangfløt
Norway
Giena Tanilon
 

Loser round 1

Race to 7
17   
Norway
Bastian Andreassen
Norway
Giena Tanilon
Wed 18:28  Table 2
18   
Walk Over
Norway
Martin Kandola
 
19   
Walk Over
Norway
Espen Kristiansen
 
20   
Walk Over
Norway
Roar Karlsen
 
21   
Walk Over
Norway
Martin Meintjes
 
22   
Walk Over
Bosnia and Herzegovina
Sandro Hasecic
 
23   
Walk Over
Norway
Eystein Gangfløt
 
24   
Walk Over
Norway
Ole Tobias Tanilon Gangfløt
 

Loser round 2

Race to 7
25   
Norway
Giena Tanilon
Norway
Martin Kandola
Wed 18:44  Table 2
26   
Norway
Espen Kristiansen
Norway
Roar Karlsen
Wed 18:49  Table 5
27   
Norway
Martin Meintjes
Bosnia and Herzegovina
Sandro Hasecic
Wed 18:25  Table 4
28   
Norway
Eystein Gangfløt
Norway
Ole Tobias Tanilon Gangfløt
Wed 18:54  Table 1

Winners qualification

Race to 7
29   
Norway
Emil Andreassen
Norway
Jan Morten Arnesen
Wed 18:58  Table 3
30   
Norway
Raymond Kandola
Iraq
Abdulla Fata
Wed 18:26  Table 3
31   
Norway
Pål Andre Martinsen
Norway
Wilhelm Lorentzen
Wed 18:50  Table 6
32   
Filip Lerkerød
Norway
Emil André Gangfløt
Wed 18:36 

Losers qualification

Race to 7
33   
Norway
Giena Tanilon
Iraq
Abdulla Fata
Wed 19:23 
34   
Norway
Roar Karlsen
Norway
Emil Andreassen
Wed 19:25 
35   
Norway
Martin Meintjes
Filip Lerkerød
Wed 19:10  Table 4
36   
Norway
Ole Tobias Tanilon Gangfløt
Norway
Wilhelm Lorentzen
Wed 19:30 

Quarter final

Race to 7
37   
Norway
Jan Morten Arnesen
Norway
Roar Karlsen
Wed 20:07  Table 1
38   
Norway
Raymond Kandola
Norway
Wilhelm Lorentzen
Wed 20:07  Table 2
39   
Norway
Pål Andre Martinsen
Norway
Giena Tanilon
Wed 20:07  Table 3
40   
Norway
Emil André Gangfløt
Norway
Martin Meintjes
Wed 20:07  Table 4

Semi final

Race to 7
41   
Norway
Jan Morten Arnesen
Norway
Wilhelm Lorentzen
Wed 21:24 
42   
Norway
Pål Andre Martinsen
Norway
Emil André Gangfløt
Wed 20:59 

Final

Race to 7
43   
Norway
Jan Morten Arnesen
Norway
Emil André Gangfløt
Thu 06:58 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment