Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

August 30, 2020

Kings & Queens Assen Tombola Pooltoernooi

Multiball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Erwin Okken
6 (6/0) 37 (26/11)
70%
2 Zadrach Singadji
Kings & Queens Assen
7 (6/1) 41 (28/13)
68%
3 Eddie Lutjes
5 (3/2) 29 (16/13)
55%
3 Sanne Tuinenbreyer
5 (3/2) 30 (16/14)
53%
5 Wouter Frans
Cue Action Groningen
4 (3/1) 21 (14/7)
67%
5 Marten de Haas
4 (3/1) 26 (15/11)
58%
5 Richard Speelman
5 (3/2) 29 (14/15)
48%
5 Dolf Hilgen
4 (2/2) 20 (9/11)
45%
9 Wessel Strijkstra
3 (1/2) 18 (7/11)
39%
Show more
9 Arjan Kuiper
3 (1/2) 15 (7/8)
47%
9 Mo Al-Refai
4 (2/2) 22 (12/10)
55%
9 Justin Weisenbach
3 (1/2) 18 (9/9)
50%
13 Christiaan Jansen
3 (0/3) 18 (6/12)
33%
13 Jens Maas
4 (1/3) 23 (8/15)
35%
13 Rianne Lubberink
3 (0/3) 13 (1/12)
8%
13 Fabian van der Lei
3 (0/3) 15 (3/12)
20%
17 Jeroen Stoker
Kings & Queens Assen
4 (0/4) 25 (9/16)
36%
Starts Aug 30, 2020, 1:00 PM (local time)
Format Round robin (17 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Organizer Kings & Queens Assen
Contact Christiaan Jansen (Jansenchristiaan@hotmail.com, +31 0681285421) and Richard Speelman (R.speelman@outlook.com)
More info
Je speelt 8-ball, 9-ball of 10-ball, dit word bepaald met behulp van een loting app.

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Zadrach Singadji 4 4 0 0 16 7 9 0 0 0 0.696 4
2 Richard Speelman 4 3 0 1 14 11 3 0 0 0 0.56 3
3 Mo Al-Refai 4 2 0 2 12 10 2 0 0 0 0.545 2
4 Jens Maas 4 1 0 3 8 15 -7 0 0 0 0.348 1
5 Jeroen Stoker 4 0 0 4 9 16 -7 0 0 0 0.36 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Wouter Frans 3 3 0 0 12 3 9 0 0 0 0.8 3
2 Dolf Hilgen 3 2 0 1 9 7 2 0 0 0 0.563 2
3 Justin Weisenbach 3 1 0 2 9 9 0 0 0 0 0.5 1
4 Rianne Lubberink 3 0 0 3 1 12 -11 0 0 0 0.077 0
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Marten de Haas 3 3 0 0 12 7 5 0 0 0 0.632 3
2 Eddie Lutjes 3 2 0 1 11 6 5 0 0 0 0.647 2
3 Wessel Strijkstra 3 1 0 2 7 11 -4 0 0 0 0.389 1
4 Christiaan Jansen 3 0 0 3 6 12 -6 0 0 0 0.333 0
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Erwin Okken 3 3 0 0 12 7 5 0 0 0 0.632 3
2 Sanne Tuinenbreyer 3 2 0 1 11 6 5 0 0 0 0.647 2
3 Arjan Kuiper 3 1 0 2 7 8 -1 0 0 0 0.467 1
4 Fabian van der Lei 3 0 0 3 3 12 -9 0 0 0 0.2 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1-A   
Netherlands
Richard Speelman
Netherlands
Jeroen Stoker
Sun 13:41  Table 1
2-A   
Netherlands
Jens Maas
Netherlands
Zadrach Singadji
Sun 13:59  Table 2
3-B   
Netherlands
Wouter Frans
Netherlands
Justin Weisenbach
Sun 13:59  Table 3
4-B   
Netherlands
Rianne Lubberink
Netherlands
Dolf Hilgen
Sun 14:04  Table 4
5-C   
Netherlands
Marten de Haas
Netherlands
Wessel Strijkstra
Sun 13:45  Table 5
6-C   
Netherlands
Christiaan Jansen
Netherlands
Eddie Lutjes
Sun 13:38  Table 7
7-D   
Netherlands
Erwin Okken
Netherlands
Sanne Tuinenbreyer
Sun 13:44  Table 6
8-D   
Fabian van der Lei
Netherlands
Arjan Kuiper
Sun 13:57  Table 12

Round 2

Race to 4
9-A   
Netherlands
Jeroen Stoker
Netherlands
Zadrach Singadji
Sun 14:31  Table 2
10-A   
Netherlands
Richard Speelman
Netherlands
Mo Al-Refai
Sun 13:42  Table 1
11-B   
Netherlands
Wouter Frans
Netherlands
Dolf Hilgen
Sun 14:39 
12-B   
Netherlands
Justin Weisenbach
Netherlands
Rianne Lubberink
Sun 14:23  Table 4
13-C   
Netherlands
Marten de Haas
Netherlands
Eddie Lutjes
Sun 14:28  Table 5
14-C   
Netherlands
Wessel Strijkstra
Netherlands
Christiaan Jansen
Sun 13:50  Table 7
15-D   
Netherlands
Erwin Okken
Netherlands
Arjan Kuiper
Sun 13:58  Table 3
16-D   
Netherlands
Sanne Tuinenbreyer
Fabian van der Lei
Sun 13:59  Table 6

Round 3

Race to 4
17-A   
Netherlands
Zadrach Singadji
Netherlands
Mo Al-Refai
Sun 15:03  Table 2
18-A   
Netherlands
Jeroen Stoker
Netherlands
Jens Maas
  Table 5
19-B   
Netherlands
Wouter Frans
Netherlands
Rianne Lubberink
Sun 14:43  Table 4
20-B   
Netherlands
Dolf Hilgen
Netherlands
Justin Weisenbach
Sun 14:45  Table 1
21-C   
Netherlands
Marten de Haas
Netherlands
Christiaan Jansen
Sun 15:17  Table 1
22-C   
Netherlands
Eddie Lutjes
Netherlands
Wessel Strijkstra
Sun 14:52  Table 7
23-D   
Netherlands
Erwin Okken
Fabian van der Lei
Sun 14:55  Table 6
24-D   
Netherlands
Arjan Kuiper
Netherlands
Sanne Tuinenbreyer
Sun 14:55  Table 3

Round 4

Race to 4
25-A   
Netherlands
Mo Al-Refai
Netherlands
Jens Maas
Sun 14:23  Table 1
26-A   
Netherlands
Zadrach Singadji
Netherlands
Richard Speelman
Sun 14:33  Table 2

Round 5

Race to 4
27-A   
Netherlands
Jens Maas
Netherlands
Richard Speelman
Sun 15:16  Table 5
28-A   
Netherlands
Mo Al-Refai
Netherlands
Jeroen Stoker
Sun 16:09 

Quarter final

Race to 4
29   
Netherlands
Zadrach Singadji
Netherlands
Dolf Hilgen
Sun 16:48  Table 1
30   
Netherlands
Eddie Lutjes
Netherlands
Wouter Frans
Sun 16:49  Table 2
31   
Netherlands
Marten de Haas
Netherlands
Sanne Tuinenbreyer
Sun 16:50  Table 3
32   
Netherlands
Richard Speelman
Netherlands
Erwin Okken
Sun 16:39  Table 4

Semi final

Race to 5
33   
Netherlands
Zadrach Singadji
Netherlands
Eddie Lutjes
Sun 16:52  Table 3
34   
Netherlands
Sanne Tuinenbreyer
Netherlands
Erwin Okken
Sun 16:52  Table 1

Final

Race to 5
35   
Netherlands
Zadrach Singadji
Netherlands
Erwin Okken
Sun 18:17  Table 3

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants