Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

May 5, 2021

Keskiviikon 9-pallo

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Juuso Raittila
7 (6/1) 49 (29/20)
59%
8
2 Mikko Kallioinen
6 (4/2) 35 (20/15)
57%
7
3 kalle viitanen
5 (3/2) 37 (18/19)
49%
6
3 Sami Ritvanen
5 (3/2) 35 (21/14)
60%
6
5 Esa Oikarinen
4 (3/1) 28 (18/10)
64%
5
5 Ville Rautiainen
3 (2/1) 20 (11/9)
55%
5
5 Jaakko Joki
4 (3/1) 27 (16/11)
59%
5
5 Samuli Kaidesoja
4 (3/1) 27 (17/10)
63%
5
9 Mika Koite
3 (1/2) 18 (8/10)
44%
4
Show more
9 Seppo Turunen
5 (3/2) 40 (20/20)
50%
4
9 Tapio Rantamäki
3 (1/2) 21 (10/11)
48%
4
9 Sami Karjalainen
4 (2/2) 32 (16/16)
50%
4
13 Juha Räinä
2 (0/2) 17 (7/10)
41%
3
13 Simo Koistinen
3 (1/2) 23 (9/14)
39%
3
13 Albert Wilhelms
4 (2/2) 31 (15/16)
48%
3
13 Olli-Pekka Luoto
3 (1/2) 21 (10/11)
48%
3
17 John Mäki-Otava
2 (0/2) 14 (4/10)
29%
2
17 Esa Timperi
2 (0/2) 16 (6/10)
38%
2
17 Otto-Wille Mustajärvi
3 (1/2) 16 (6/10)
38%
2
17 Matti Puustinen
2 (0/2) 16 (6/10)
38%
2
17 Juha Tuunainen
1 (0/1) 5 (0/5)
0%
2
17 Oskari Luoma
3 (1/2) 23 (11/12)
48%
2
17 Ville Ahonen
2 (0/2) 15 (5/10)
33%
2
Starts May 5, 2021, 5:00 PM (local time)
Format Double elimination (23 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Rankings Black Diamond Billiards keskiviikko tammi-toukokuu 2021
Organizer Black Diamond Billiards
More info
HUOM! PELIT ALKAVAT JO KLO 17:00! (ovet auki klo 16:00)
Tietosuoja:
Pöydän 4 pelit streamissa YouTuben kautta Black Diamond Billiardsin kanavalla.
Sijoille 1.-4. sijoittuneiden pelaajien nimet julkaistaan Billiard & Darts Black Diamondin sosiaalisen median kanavissa sekä sanomalehti Keskisuomalaisessa.

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Finland
kalle viitanen
Walk Over
 
2   
Finland
Simo Koistinen
Finland
Albert Wilhelms
Wed 17:01  Table 3
3   
Finland
Ville Rautiainen
Walk Over
 
4   
Walk Over
Finland
John Mäki-Otava
 
5   
Finland
Ville Ahonen
Walk Over
 
6   
Finland
Samuli Kaidesoja
R1
Finland
Esa Timperi
Wed 17:01  Table 4
7   
Finland
Otto-Wille Mustajärvi
Finland
Juha Tuunainen
Wed 17:01  Table 5
8   
Walk Over
Finland
Mika Koite
 
9   
Finland
Juha Räinä
Walk Over
 
10   
Finland
Jaakko Joki
Finland
Olli-Pekka Luoto
Wed 17:26  Table 5
11   
Finland
Sami Karjalainen
Finland
Seppo Turunen
R1
Wed 17:01  Table 6
12   
Walk Over
Finland
Tapio Rantamäki
 
13   
Finland
Sami Ritvanen
Walk Over
 
14   
Finland
Esa Oikarinen
R1
Finland
Juuso Raittila
Wed 17:01  Table 7
15   
Finland
Matti Puustinen
Finland
Oskari Luoma
Wed 17:38  Table 7
16   
Walk Over
Finland
Mikko Kallioinen
 

Winner round 1

Race to 5
17   
Finland
kalle viitanen
Finland
Albert Wilhelms
Wed 17:46  Table 3
18   
Finland
Ville Rautiainen
Finland
John Mäki-Otava
Wed 17:01  Table 8
19   
Finland
Ville Ahonen
Finland
Samuli Kaidesoja
Wed 17:42  Table 4
20   
Finland
Otto-Wille Mustajärvi
Finland
Mika Koite
Wed 17:51  Table 6
21   
Finland
Juha Räinä
Finland
Jaakko Joki
Wed 17:58  Table 5
22   
Finland
Seppo Turunen
Finland
Tapio Rantamäki
Wed 18:11  Table 7
23   
Finland
Sami Ritvanen
Finland
Esa Oikarinen
Wed 17:40  Table 8
24   
Finland
Oskari Luoma
Finland
Mikko Kallioinen
R1
Wed 18:12  Table 6

Loser round 1

Race to 5
25   
Walk Over
Finland
Simo Koistinen
 
26   
Walk Over
Walk Over
 
27   
Walk Over
Finland
Esa Timperi
 
28   
Finland
Juha Tuunainen
Walk Over
 
29   
Walk Over
Finland
Olli-Pekka Luoto
 
30   
Finland
Sami Karjalainen
Walk Over
 
31   
Walk Over
Finland
Juuso Raittila
 
32   
Finland
Matti Puustinen
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 5
33   
Finland
Simo Koistinen
Finland
Oskari Luoma
R1
Wed 18:55  Table 6
34   
Walk Over
Finland
Sami Ritvanen
 
35   
Finland
Esa Timperi
Finland
Seppo Turunen
Wed 19:12  Table 7
36   
Finland
Juha Tuunainen
Finland
Juha Räinä
 
37   
Finland
Olli-Pekka Luoto
Finland
Otto-Wille Mustajärvi
Wed 18:14  Table 8
38   
Finland
Sami Karjalainen
Finland
Ville Ahonen
Wed 18:18  Table 4
39   
Finland
Juuso Raittila
Finland
John Mäki-Otava
Wed 18:29  Table 3
40   
Finland
Matti Puustinen
Finland
Albert Wilhelms
Wed 18:43  Table 8

Winners qualification

Race to 5
41   
Finland
kalle viitanen
Finland
Ville Rautiainen
Wed 18:43  Table 5
42   
Finland
Samuli Kaidesoja
Finland
Mika Koite
Wed 19:00  Table 3
43   
Finland
Jaakko Joki
R1
Finland
Tapio Rantamäki
Wed 19:21  Table 5
44   
Finland
Esa Oikarinen
Finland
Mikko Kallioinen
Wed 19:06  Table 4

Loser round 3

Race to 5
45   
Finland
Simo Koistinen
Finland
Sami Ritvanen
Wed 19:52  Table 6
46   
Finland
Seppo Turunen
Finland
Juha Räinä
Wed 20:05  Table 5
47   
Finland
Olli-Pekka Luoto
Finland
Sami Karjalainen
Wed 19:29  Table 8
48   
Finland
Juuso Raittila
Finland
Albert Wilhelms
Wed 19:31  Table 4

Losers qualification

Race to 5
49   
Finland
Sami Ritvanen
Finland
Mika Koite
Wed 20:35  Table 6
50   
Finland
Seppo Turunen
Finland
kalle viitanen
Wed 20:59  Table 5
51   
Finland
Sami Karjalainen
Finland
Mikko Kallioinen
R1
Wed 20:16  Table 7
52   
Finland
Juuso Raittila
Finland
Tapio Rantamäki
Wed 20:03  Table 4

Quarter final

Race to 4
53   
Finland
Ville Rautiainen
Finland
Mikko Kallioinen
Wed 21:44  Table 4
54   
Finland
Samuli Kaidesoja
Finland
kalle viitanen
Wed 21:44  Table 5
55   
Finland
Jaakko Joki
Finland
Sami Ritvanen
Wed 21:44  Table 6
56   
Finland
Esa Oikarinen
Finland
Juuso Raittila
Wed 21:44  Table 7

Semi final

Race to 4
57   
Finland
Mikko Kallioinen
Finland
kalle viitanen
Wed 22:15  Table 4
58   
Finland
Sami Ritvanen
Finland
Juuso Raittila
R1
Wed 22:21  Table 5

Final

Race to 4
59   
Finland
Mikko Kallioinen
R1
Finland
Juuso Raittila
R1
Wed 22:51  Table 4

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment