Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

June 11, 2022

Kesäkuun Black Saturday

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Mikko Kallioinen
5 (5/0) 46 (30/16)
65%
2 Juuso Raittila
5 (4/1) 44 (27/17)
61%
3 Esa Oikarinen
5 (3/2) 50 (25/25)
50%
3 Jaakko Joki
4 (2/2) 41 (22/19)
54%
5 Miro Mård
5 (3/2) 49 (26/23)
53%
5 Antti Mannila
5 (3/2) 45 (24/21)
53%
7 Esa Timperi
3 (1/2) 23 (9/14)
39%
7 Ossi Marjanen
4 (2/2) 40 (22/18)
55%
9 kalle viitanen
2 (0/2) 15 (3/12)
20%
9 Harri Niemi
3 (1/2) 29 (14/15)
48%
9 Sami Ritvanen
3 (1/2) 28 (11/17)
39%
9 Olli-Pekka Luoto
2 (0/2) 19 (7/12)
37%
13 Tuomas Kauppinen
2 (0/2) 18 (6/12)
33%
13 Juha Räinä
2 (0/2) 19 (7/12)
37%
Starts Jun 11, 2022, 12:00 PM (local time)
Format Double to Single elimination (14 Participants)
Race to 6
Handicap With handicap
Organizer Black Diamond Billiards
More info
Kisat alkaa klo 12:00 ja ovet aukeaa klo 11:30. 9-palloa, 5-6 voittoon, tuplaeliminaatio ja vuoroaloitukset. Kitchen ei käytössä.
TASOITUKSET: -1-2.
Yleisen sarjan pelaajat keskiarvon 4,5 alle pelaavat -1, muuten tasoitukset 0-2.
On pelaajia, jotka ovat käyneet rg-kisoissa harvemmin tai rg-jakso on vasta alkanut, tämä otetaan keskiarvossa huomioon.
Voittomäärä riippuu osallistujien määrästä. Os. maksu 20€ ja kaikki jakoon 4:lle parhaalle.
Tietosuoja:
Pöydän 4 pelit streamissa YouTuben kautta Black Diamond Billiardsin kanavalla.
Sijoille 1.-4. sijoittuneiden pelaajien nimet julkaistaan Billiard & Darts Black Diamondin sosiaalisen median kanavissa sekä sanomalehti Keskisuomalaisessa.

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 6
1   
Finland
Esa Timperi
Walk Over
 
2   
Finland
Juuso Raittila
Finland
kalle viitanen
Sat 12:06  Table 5
3   
Finland
Harri Niemi
Finland
Esa Oikarinen
Sat 12:06  Table 4
4   
Finland
Antti Mannila
R1
Finland
Tuomas Kauppinen
Sat 12:06  Table 3
5   
Finland
Miro Mård
Finland
Juha Räinä
Sat 12:06  Table 6
6   
Finland
Mikko Kallioinen
Finland
Sami Ritvanen
Sat 12:06  Table 7
7   
Finland
Olli-Pekka Luoto
Finland
Ossi Marjanen
Sat 12:06  Table 8
8   
Walk Over
Finland
Jaakko Joki
 

Winner round 1

Race to 6
9   
Finland
Esa Timperi
Finland
Juuso Raittila
R1
Sat 12:49  Table 5
10   
Finland
Esa Oikarinen
Finland
Antti Mannila
Sat 13:20  Table 4
11   
Finland
Miro Mård
Finland
Mikko Kallioinen
R1
Sat 12:44  Table 7
12   
Finland
Ossi Marjanen
R1
Finland
Jaakko Joki
Sat 12:55  Table 8

Loser round 1

Race to 6
13   
Walk Over
Finland
kalle viitanen
 
14   
Finland
Harri Niemi
Finland
Tuomas Kauppinen
Sat 13:22  Table 5
15   
Finland
Juha Räinä
Finland
Sami Ritvanen
R1
Sat 12:44  Table 6
16   
Finland
Olli-Pekka Luoto
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 6
17   
Finland
kalle viitanen
Finland
Ossi Marjanen
R1
Sat 14:00  Table 5
18   
Finland
Harri Niemi
Finland
Miro Mård
Sat 14:00  Table 7
19   
Finland
Sami Ritvanen
Finland
Antti Mannila
Sat 14:16  Table 4
20   
Finland
Olli-Pekka Luoto
Finland
Esa Timperi
Sat 13:27  Table 6

Winners qualification

Race to 6
21   
Finland
Juuso Raittila
Finland
Esa Oikarinen
Sat 14:27  Table 8
22   
Finland
Mikko Kallioinen
R2
Finland
Jaakko Joki
Sat 14:07  Table 6

Loser round 3

Race to 6
23   
Finland
Ossi Marjanen
Finland
Miro Mård
Sat 14:52  Table 5
24   
Finland
Antti Mannila
R1
Finland
Esa Timperi
Sat 15:08  Table 4

Losers qualification

Race to 6
25   
Finland
Miro Mård
Finland
Esa Oikarinen
R2
Sat 15:40  Table 5
26   
Finland
Antti Mannila
Finland
Jaakko Joki
Sat 15:38  Table 4

Semi final

Race to 6
27   
Finland
Juuso Raittila
Finland
Jaakko Joki
Sat 16:32  Table 4
28   
Finland
Mikko Kallioinen
Finland
Esa Oikarinen
Sat 16:34  Table 5

Final

Race to 6
29   
Finland
Juuso Raittila
R1
Finland
Mikko Kallioinen
Sat 17:53  Table 4

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants