Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

February 15 - February 16, 2020

Kara Open Tasoituskilpailu 2

Three-cushion

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Starts Feb 15, 2020, 11:00 AM (local time)
Format Round robin (12 Participants)
Race to 22
Handicap With handicap
Organizer SBiLkara
Contact Tuomas Niittylä (tuomas.niittyla@gmail.com) and Paul Figueroa (pafipa@hotmail.com, +358407771374)
More info
Pelitapa:

Neljä kolmen hengen lohkoa joista kaksi parasta jatkoon.
Alkuvaiheessa ja 8 cupissa 40 lyöntivuororajoitus.

Paikka: Espoon Biljardikerhon klubi (EBK)
- Tillinmäentie 1 F, 02330 Espoo

Aika: Lauantaina 15.2.2020 alkaen kello 11:00 (klubille pääsee sisään viim. kello 10:30)

Osallistumismaksu: 20€
- Huom! kilpailu ei vaadi lisenssiä

Palkinnot: 2-4 parhaalle palkinnot (kilpailuohjekirjan mukaisesti)

Ilmoittautuminen: Päättyy keskiviikkona 12.2.2020 kello 21:00.
- Ilmoittaudu EBK:n ilmoittautumislomakkeella http://www.espoonbiljardikerho.com/Kilpailutoiminta.php

Pukeutuminen: väh. C-taso (kts. SBIL kilpailujen pukeutumisohjeet)

Lämpimästi tervetuloa mukaan! Suositellaan erityisesti niille jotka eivät ole Karabiljardin kilpailuihin vielä ehtinyt osallistua!

terveisin Espoon Biljardikerho ry.

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose b hb ings avg Points
1 Jukka Harju 2 2 0 0 33 4 80 0.413 4
2 Jesse Särkisilta 2 1 0 1 27 0 80 0.338 2
3 Vili-Petteri Salomaa 2 0 0 2 22 4 80 0.275 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose b hb ings avg Points
1 Tapio Kuusela 2 2 0 0 25 0 80 0.313 4
2 Tuomas Niittylä 2 1 0 1 22 0 70 0.314 2
3 Jarkko Savolainen 2 0 0 2 14 0 70 0.200 0
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose b hb ings avg Points
1 Pertti Muurainen 2 2 0 0 38 0 79 0.481 4
2 Mikko Sutinen 2 1 0 1 20 0 75 0.267 2
3 Henry Grahn 2 0 0 2 17 0 74 0.230 0
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose b hb ings avg Points
1 Paul Figueroa 2 2 0 0 38 7 77 0.494 4
2 Henri Kaksonen 2 1 0 1 30 0 65 0.462 2
3 Aleksi Ristiluoma 2 0 0 2 19 0 68 0.279 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 22
1-A   
Finland
Jukka Harju
19
Finland
Jesse Särkisilta
17
Sat 10:30  Table 1
2-B   
Finland
Tuomas Niittylä
15
Finland
Jarkko Savolainen
13
Sat 10:24  Table 2
3-C   
Finland
Mikko Sutinen
11
Finland
Pertti Muurainen
19
Sat 10:24  Table 3
4-D   
Finland
Paul Figueroa
22
Finland
Aleksi Ristiluoma
15
Sat 11:57  Table 2

Round 2

Race to 22
5-A   
Finland
Jesse Särkisilta
17
Finland
Vili-Petteri Salomaa
13
Sat 13:08  Table 2
6-B   
Finland
Jarkko Savolainen
13
Finland
Tapio Kuusela
19
Sat 12:23  Table 3
7-C   
Finland
Pertti Muurainen
19
Finland
Henry Grahn
15
Sat 13:57  Table 3
8-D   
Finland
Aleksi Ristiluoma
15
Finland
Henri Kaksonen
15
Sat 13:42  Table 1

Round 3

Race to 22
9-A   
Finland
Vili-Petteri Salomaa
13
L
Finland
Jukka Harju
19
Sat 14:28  Table 1
10-B   
Finland
Tapio Kuusela
19
Finland
Tuomas Niittylä
15
L
Sat 14:25  Table 2
11-C   
Finland
Henry Grahn
15
Finland
Mikko Sutinen
11
Sat 12:33  Table 1
12-D   
Finland
Henri Kaksonen
15
L
Finland
Paul Figueroa
22
Sat 15:12  Table 3

Quarter final

Race to 22
13   
Finland
Pertti Muurainen
19
Finland
Mikko Sutinen
11
Sat 16:30  Table 1
14   
Finland
Tuomas Niittylä
15
Finland
Paul Figueroa
22
Sat 17:25  Table 2
15   
Finland
Henri Kaksonen
15
Finland
Tapio Kuusela
19
Sat 16:30  Table 2
16   
Finland
Jukka Harju
19
Finland
Jesse Särkisilta
17
Sat 16:30  Table 3

Semi final

Race to 22
17   
Finland
Mikko Sutinen
11
Finland
Tuomas Niittylä
15
Sat 18:21  Table 2
18   
Finland
Henri Kaksonen
15
Finland
Jesse Särkisilta
17
Sat 18:04  Table 3

Final

Race to 22
19   
Finland
Mikko Sutinen
11
Finland
Jesse Särkisilta
17
Sat 19:27  Table 2

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants