Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

September 25, 2021

KM 9-ball 2020/2021 BK Söder

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Sebastian Larsson
Biljardklubben Söder
5 (5/0) 54 (36/18)
67%
2 Fredrik Schönemann
5 (4/1) 57 (35/22)
61%
3 Maxwell Johnson
Biljardklubben Söder
5 (4/1) 50 (28/22)
56%
3 Ibrahim Shabbar
4 (3/1) 45 (25/20)
56%
5 Joachim Paulsson
3 (2/1) 29 (16/13)
55%
5 Leif Graaf
5 (3/2) 49 (26/23)
53%
5 Michael Masko
4 (3/1) 35 (22/13)
63%
5 Peter Sahlin
4 (2/2) 44 (21/23)
48%
9 Robin Lundberg
4 (2/2) 36 (19/17)
53%
Show more
9 Johan Hedman
3 (1/2) 26 (11/15)
42%
9 Morgan Palmborg
4 (2/2) 31 (14/17)
45%
9 Peter Lundgren
Biljardklubben Söder
4 (2/2) 34 (15/19)
44%
9 Truls Nyberg
Biljardklubben Söder
3 (2/1) 31 (18/13)
58%
9 Gustav Gafvelin
3 (2/1) 34 (17/17)
50%
9 Magnus Tillmann
Biljardklubben Söder
3 (1/2) 26 (12/14)
46%
9 Peter Backlund
4 (2/2) 33 (16/17)
48%
17 Tony Ahola
3 (1/2) 25 (10/15)
40%
17 Henrik Johansson
Biljardklubben Söder
3 (1/2) 24 (11/13)
46%
17 Agneta Planeskog
Biljardklubben Söder
3 (1/2) 23 (11/12)
48%
17 Malina Bertilsson
Stockholms Biljardsällskap
3 (1/2) 24 (11/13)
46%
17 Per Eklund
Biljardklubben Söder
3 (1/2) 23 (10/13)
43%
17 Benny Ericsson
Biljardklubben Söder
2 (0/2) 12 (1/11)
8%
17 Jesper Lundkvist
3 (1/2) 27 (12/15)
44%
17 Sorin Danaila
Biljardklubben Söder
3 (1/2) 29 (14/15)
48%
25 Claes Welander
2 (0/2) 18 (7/11)
39%
25 Niklas Engdahl
2 (0/2) 16 (5/11)
31%
25 Ola Arosenius
2 (0/2) 17 (6/11)
35%
25 Mikael Falk
Biljardklubben Söder
2 (0/2) 16 (5/11)
31%
Starts Sep 25, 2021, 9:30 AM (local time)
Format Double to Single elimination (28 Participants)
Race to 6
Handicap No handicap
Organizer Biljardklubben Söder
Contact Fredrik Schönemann (fredrik.schonemann@hotmail.com) and Leif Graaf (lgraaf@hotmail.com, 0720505201)
More info
Klubbmästerskap BK Söder.
Hallen öppnar 8.30. Tävlingsstart 9.30.

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 6
1   
Syria
Ibrahim Shabbar
Walk Over
 
2   
Sweden
Peter Sahlin
Sweden
Robin Lundberg
Sat 09:44 
3   
Sweden
Mikael Falk
Sweden
Morgan Palmborg
Sat 09:44 
4   
Sweden
Leif Graaf
Sweden
Truls Nyberg
Sat 10:22 
5   
Sweden
Michael Masko
Sweden
Claes Welander
Sat 09:44 
6   
Sweden
Henrik Johansson
Sweden
Peter Lundgren
Sat 09:44 
7   
Sweden
Per Eklund
Sweden
Johan Hedman
Sat 09:44 
8   
Walk Over
Sweden
Fredrik Schönemann
 
9   
Sweden
Joachim Paulsson
Walk Over
 
10   
Sweden
Tony Ahola
Germany
Magnus Tillmann
Sat 09:45 
11   
Sweden
Maxwell Johnson
Sweden
Peter Backlund
Sat 09:45 
12   
Sweden
Niklas Engdahl
Sweden
Jesper Lundkvist
Sat 09:45 
13   
Sweden
Gustav Gafvelin
Sweden
Malina Bertilsson
Sat 09:45 
14   
Sweden
Sorin Danaila
Sweden
Ola Arosenius
Sat 09:45 
15   
Sweden
Benny Ericsson
Sweden
Agneta Planeskog
Sat 09:45 
16   
Walk Over
Sweden
Sebastian Larsson
 

Winners qualification

Race to 6
17   
Syria
Ibrahim Shabbar
Sweden
Robin Lundberg
Sat 11:00 
18   
Sweden
Morgan Palmborg
Sweden
Truls Nyberg
Sat 11:28 
19   
Sweden
Michael Masko
Sweden
Henrik Johansson
Sat 10:56 
20   
Sweden
Per Eklund
Sweden
Fredrik Schönemann
Sat 10:33 
21   
Sweden
Joachim Paulsson
Sweden
Tony Ahola
Sat 10:44 
22   
Sweden
Maxwell Johnson
Sweden
Jesper Lundkvist
Sat 10:57 
23   
Sweden
Gustav Gafvelin
Sweden
Sorin Danaila
Sat 11:24 
24   
Sweden
Agneta Planeskog
Sweden
Sebastian Larsson
Sat 10:38 

Loser round 1

Race to 5
25   
Walk Over
Sweden
Peter Sahlin
 
26   
Sweden
Mikael Falk
Sweden
Leif Graaf
Sat 11:28 
27   
Sweden
Claes Welander
Sweden
Peter Lundgren
Sat 11:02 
28   
Sweden
Johan Hedman
Walk Over
 
29   
Walk Over
Germany
Magnus Tillmann
 
30   
Sweden
Peter Backlund
Sweden
Niklas Engdahl
Sat 11:05 
31   
Sweden
Malina Bertilsson
Sweden
Ola Arosenius
Sat 11:29 
32   
Sweden
Benny Ericsson
Walk Over
 

Losers qualification

Race to 5
33   
Sweden
Peter Sahlin
Sweden
Agneta Planeskog
Sat 11:34 
34   
Sweden
Leif Graaf
Sweden
Sorin Danaila
Sat 12:33 
35   
Sweden
Peter Lundgren
Sweden
Jesper Lundkvist
Sat 12:26 
36   
Sweden
Johan Hedman
Sweden
Tony Ahola
Sat 11:45 
37   
Germany
Magnus Tillmann
Sweden
Per Eklund
Sat 11:49 
38   
Sweden
Peter Backlund
Sweden
Henrik Johansson
Sat 12:02 
39   
Sweden
Malina Bertilsson
Sweden
Morgan Palmborg
Sat 12:29 
40   
Sweden
Benny Ericsson
Sweden
Robin Lundberg
Sat 12:11 

Last sixteen

Race to 7
41   
Syria
Ibrahim Shabbar
Germany
Magnus Tillmann
Sat 14:11 
42   
Sweden
Truls Nyberg
Sweden
Peter Sahlin
Sat 15:03 
43   
Sweden
Michael Masko
Sweden
Morgan Palmborg
Sat 14:25 
44   
Sweden
Fredrik Schönemann
Sweden
Peter Backlund
Sat 14:39 
45   
Sweden
Joachim Paulsson
Sweden
Johan Hedman
Sat 14:17 
46   
Sweden
Maxwell Johnson
Sweden
Robin Lundberg
Sat 14:34 
47   
Sweden
Gustav Gafvelin
Sweden
Leif Graaf
Sat 14:39 
48   
Sweden
Sebastian Larsson
Sweden
Peter Lundgren
Sat 14:47 

Quarter final

Race to 7
49   
Syria
Ibrahim Shabbar
Sweden
Peter Sahlin
Sat 16:07 
50   
Sweden
Michael Masko
Sweden
Fredrik Schönemann
Sat 16:07 
51   
Sweden
Joachim Paulsson
Sweden
Maxwell Johnson
Sat 16:02 
52   
Sweden
Leif Graaf
Sweden
Sebastian Larsson
Sat 16:07 

Semi final

Race to 8
53   
Syria
Ibrahim Shabbar
Sweden
Fredrik Schönemann
Sat 17:16 
54   
Sweden
Maxwell Johnson
Sweden
Sebastian Larsson
Sat 17:10 

Final

Race to 8
55   
Sweden
Fredrik Schönemann
Sweden
Sebastian Larsson
Sat 17:29 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants