Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

February 23, 2019

KM 8-ball Malmö BK

8-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Lukas Andersson
8 (8/0) 65 (46/19)
71%
2 Henrik Larsson
8 (7/1) 67 (45/22)
67%
3 Jonathan Croese
Malmö Biljardklubb
7 (4/3) 55 (32/23)
58%
3 Abdullah Aouida
7 (6/1) 54 (36/18)
67%
5 Misha Tosic
6 (4/2) 51 (29/22)
57%
5 Sebastian Pauncu
6 (4/2) 46 (26/20)
57%
5 Hashim Siameldin
6 (4/2) 47 (27/20)
57%
5 Patric Vursen
Malmö Biljardklubb
6 (4/2) 47 (25/22)
53%
9 Karl Michel
Malmö Biljardklubb
5 (3/2) 31 (18/13)
58%
Show more
9 Imad Hamid
5 (3/2) 32 (20/12)
63%
9 Tamar SA
5 (4/1) 32 (22/10)
69%
9 Damir Muholjic
Malmö Biljardklubb
5 (3/2) 37 (19/18)
51%
13 Mikael Fransson
Malmö Biljardklubb
5 (3/2) 34 (16/18)
47%
13 Patrik strand
5 (2/3) 34 (18/16)
53%
13 Stephan Andersson
5 (2/3) 32 (16/16)
50%
13 Jim Lindell
Malmö Biljardklubb
5 (1/4) 34 (13/21)
38%
17 Henrik Weiss
5 (1/4) 31 (8/23)
26%
17 Stefan Skog
5 (1/4) 33 (13/20)
39%
17 Clas Carlbom
Malmö Biljardklubb
5 (1/4) 33 (11/22)
33%
17 Robert Olsson
5 (1/4) 35 (12/23)
34%
21 Roger Olsson
Malmö Biljardklubb
5 (0/5) 33 (8/25)
24%
21 Mathilda Madsen
5 (0/5) 26 (1/25)
4%
21 Boris Kiefer
Malmö Biljardklubb
5 (1/4) 32 (8/24)
25%
21 Per Stromberg
5 (0/5) 33 (8/25)
24%
Starts Feb 23, 2019, 10:00 AM (local time)
Format Round robin (24 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Contact Karl Michel (kallemichel89@gmail.com)
More info
Endast för medlemmar i Malmö BK

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Lukas Andersson 5 5 0 0 25 7 18 0 0 0 0.781 5
2 Misha Tosic 5 4 0 1 24 15 9 0 0 0 0.615 4
3 Damir Muholjic 5 3 0 2 19 18 1 0 0 0 0.514 3
4 Stephan Andersson 5 2 0 3 16 16 0 0 0 0 0.5 2
5 Clas Carlbom 5 1 0 4 11 22 -11 0 0 0 0.333 1
6 Roger Olsson 5 0 0 5 8 25 -17 0 0 0 0.242 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Abdullah Aouida 5 5 0 0 25 6 19 0 0 0 0.806 5
2 Sebastian Pauncu 5 4 0 1 24 13 11 0 0 0 0.649 4
3 Karl Michel 5 3 0 2 18 13 5 0 0 0 0.581 3
4 Jim Lindell 5 1 0 4 13 21 -8 0 0 0 0.382 1
5 Robert Olsson 5 1 0 4 12 23 -11 0 0 0 0.343 1
6 Boris Kiefer 5 1 0 4 8 24 -16 0 0 0 0.25 1
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Hashim Siameldin 5 4 0 1 23 13 10 0 0 0 0.639 4
2 Patric Vursen 5 4 0 1 23 15 8 0 0 0 0.605 4
3 Tamar SA 5 4 0 1 22 10 12 0 0 0 0.688 4
4 Patrik strand 5 2 0 3 18 16 2 0 0 0 0.529 2
5 Henrik Weiss 5 1 0 4 8 23 -15 0 0 0 0.258 1
6 Per Stromberg 5 0 0 5 8 25 -17 0 0 0 0.242 0
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Henrik Larsson 5 5 0 0 25 11 14 0 0 0 0.694 5
2 Jonathan Croese 5 3 0 2 23 12 11 0 0 0 0.657 3
3 Imad Hamid 5 3 0 2 20 12 8 0 0 0 0.625 3
4 Mikael Fransson 5 3 0 2 16 18 -2 0 0 0 0.471 3
5 Stefan Skog 5 1 0 4 13 20 -7 0 0 0 0.394 1
6 Mathilda Madsen 5 0 0 5 1 25 -24 0 0 0 0.038 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1-A   
Sweden
Lukas Andersson
Sweden
Roger Olsson
Sat 10:56 
2-A   
Sweden
Damir Muholjic
Sweden
Clas Carlbom
Sat 10:56 
3-A   
Sweden
Stephan Andersson
Sweden
Misha Tosic
Sat 10:56 
4-B   
Sweden
Abdullah Aouida
Sweden
Karl Michel
Sat 10:56 
5-B   
Sweden
Robert Olsson
Germany
Boris Kiefer
Sat 10:56 
6-B   
Sweden
Jim Lindell
Sweden
Sebastian Paunku
Sat 10:56 
7-C   
Sweden
Tamar SA
Sweden
Patric Vursén
Sat 10:56 
8-C   
Sweden
Henrik Weiss
Sweden
Per Strömberg
Sat 10:57 
9-C   
Sweden
Patrik strand
Sweden
Hashim Siameldin
Sat 10:57 
10-D   
Sweden
Henrik Larsson
Sweden
Mikael Fransson
Sat 10:57 
11-D   
Sweden
Mathilda Madsen
Sweden
Stefan Skog
Sat 10:57 
12-D   
Netherlands
Jonathan Croese
Sweden
Imad Hamid
Sat 10:57 

Round 2

Race to 5
13-A   
Sweden
Lukas Andersson
Sweden
Clas Carlbom
Sat 12:54 
14-A   
Sweden
Roger Olsson
Sweden
Misha Tosic
Sat 11:31 
15-A   
Sweden
Damir Muholjic
Sweden
Stephan Andersson
Sat 12:54 
16-B   
Sweden
Abdullah Aouida
Germany
Boris Kiefer
Sat 12:49 
17-B   
Sweden
Karl Michel
Sweden
Sebastian Paunku
Sat 11:35 
18-B   
Sweden
Robert Olsson
Sweden
Jim Lindell
Sat 12:54 
19-C   
Sweden
Tamar SA
Sweden
Per Strömberg
Sat 12:54 
20-C   
Sweden
Patric Vursén
Sweden
Hashim Siameldin
Sat 12:49 
21-C   
Sweden
Henrik Weiss
Sweden
Patrik strand
Sat 12:54 
22-D   
Sweden
Henrik Larsson
Sweden
Stefan Skog
Sat 11:27 
23-D   
Sweden
Mikael Fransson
Sweden
Imad Hamid
Sat 11:27 
24-D   
Sweden
Mathilda Madsen
Netherlands
Jonathan Croese
Sat 11:35 

Round 3

Race to 5
25-A   
Sweden
Lukas Andersson
Sweden
Misha Tosic
Sat 14:05 
26-A   
Sweden
Clas Carlbom
Sweden
Stephan Andersson
Sat 13:06 
27-A   
Sweden
Roger Olsson
Sweden
Damir Muholjic
Sat 13:07 
28-B   
Sweden
Abdullah Aouida
Sweden
Sebastian Paunku
Sat 13:07 
29-B   
Germany
Boris Kiefer
Sweden
Jim Lindell
Sat 13:26 
30-B   
Sweden
Karl Michel
Sweden
Robert Olsson
Sat 13:26 
31-C   
Sweden
Tamar SA
Sweden
Hashim Siameldin
Sat 13:07 
32-C   
Sweden
Per Strömberg
Sweden
Patrik strand
Sat 13:06 
33-C   
Sweden
Patric Vursén
Sweden
Henrik Weiss
Sat 13:06 
34-D   
Sweden
Henrik Larsson
Sweden
Imad Hamid
Sat 13:06 
35-D   
Sweden
Stefan Skog
Netherlands
Jonathan Croese
Sat 13:06 
36-D   
Sweden
Mikael Fransson
Sweden
Mathilda Madsen
Sat 13:00 

Round 4

Race to 5
37-A   
Sweden
Lukas Andersson
Sweden
Stephan Andersson
Sat 15:41 
38-A   
Sweden
Misha Tosic
Sweden
Damir Muholjic
Sat 15:41 
39-A   
Sweden
Clas Carlbom
Sweden
Roger Olsson
Sat 15:41 
40-B   
Sweden
Abdullah Aouida
Sweden
Jim Lindell
Sat 15:41 
41-B   
Sweden
Sebastian Paunku
Sweden
Robert Olsson
Sat 15:41 
42-B   
Germany
Boris Kiefer
Sweden
Karl Michel
Sat 15:41 
43-C   
Sweden
Tamar SA
Sweden
Patrik strand
Sat 15:48 
44-C   
Sweden
Hashim Siameldin
Sweden
Henrik Weiss
Sat 15:48 
45-C   
Sweden
Per Strömberg
Sweden
Patric Vursén
Sat 15:41 
46-D   
Sweden
Henrik Larsson
Netherlands
Jonathan Croese
Sat 15:41 
47-D   
Sweden
Imad Hamid
Sweden
Mathilda Madsen
Sat 15:41 
48-D   
Sweden
Stefan Skog
Sweden
Mikael Fransson
Sat 15:41 

Round 5

Race to 5
49-A   
Sweden
Lukas Andersson
Sweden
Damir Muholjic
Sat 16:47 
50-A   
Sweden
Stephan Andersson
Sweden
Roger Olsson
Sat 16:47 
51-A   
Sweden
Misha Tosic
Sweden
Clas Carlbom
Sat 16:47 
52-B   
Sweden
Abdullah Aouida
Sweden
Robert Olsson
Sat 16:48 
53-B   
Sweden
Jim Lindell
Sweden
Karl Michel
Sat 15:49 
54-B   
Sweden
Sebastian Paunku
Germany
Boris Kiefer
Sat 16:48 
55-C   
Sweden
Tamar SA
Sweden
Henrik Weiss
Sat 16:48 
56-C   
Sweden
Patrik strand
Sweden
Patric Vursén
Sat 16:48 
57-C   
Sweden
Hashim Siameldin
Sweden
Per Strömberg
Sat 16:48 
58-D   
Sweden
Henrik Larsson
Sweden
Mathilda Madsen
Sat 16:48 
59-D   
Netherlands
Jonathan Croese
Sweden
Mikael Fransson
Sat 16:48 
60-D   
Sweden
Imad Hamid
Sweden
Stefan Skog
Sat 16:48 

Quarter final

Race to 7
61   
Sweden
Lukas Andersson
Sweden
Sebastian Paunku
Sat 18:03 
62   
Sweden
Misha Tosic
Sweden
Abdullah Aouida
Sat 18:03 
63   
Sweden
Hashim Siameldin
Netherlands
Jonathan Croese
Sat 18:03 
64   
Sweden
Patric Vursén
Sweden
Henrik Larsson
Sat 18:03 

Semi final

Race to 7
65   
Sweden
Lukas Andersson
Sweden
Abdullah Aouida
Sat 19:57 
66   
Netherlands
Jonathan Croese
Sweden
Henrik Larsson
Sat 19:53 

Final

Race to 7
67   
Sweden
Lukas Andersson
Sweden
Henrik Larsson
Sat 21:38 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants