Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

March 26, 2022

KM 10-ball 2021/2022 BK Söder

10-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Sebastian Larsson
Biljardklubben Söder
5 (5/0) 45 (32/13)
71%
2 Fredrik Schönemann
5 (4/1) 38 (26/12)
68%
3 Fredrik Görander
5 (4/1) 41 (23/18)
56%
3 Pontus Dalén
4 (3/1) 31 (21/10)
68%
5 Tony Bjorkenius
Biljardklubben Söder
6 (4/2) 49 (28/21)
57%
5 Maxwell Johnson
Biljardklubben Söder
5 (3/2) 44 (21/23)
48%
5 Michael Masko
6 (4/2) 45 (22/23)
49%
5 Andreas Husman
6 (4/2) 48 (24/24)
50%
9 Joachim Paulsson
3 (1/2) 21 (11/10)
52%
Show more
9 Peter Sahlin
4 (2/2) 26 (13/13)
50%
9 Ibrahim Shabbar
4 (2/2) 29 (14/15)
48%
9 Gustav Gafvelin
4 (2/2) 32 (16/16)
50%
13 Agneta Planeskog
Biljardklubben Söder
3 (1/2) 22 (9/13)
41%
13 Björn Wållberg-Beutelrock
Biljardklubben Söder
3 (1/2) 22 (9/13)
41%
13 Sorin Danaila
Biljardklubben Söder
3 (1/2) 23 (9/14)
39%
13 Calle Stoltz
2 (1/1) 14 (5/9)
36%
17 Hans Strömberg
2 (0/2) 17 (7/10)
41%
17 Johan Hedman
3 (1/2) 21 (9/12)
43%
17 Morgan Palmborg
3 (1/2) 23 (11/12)
48%
17 Truls Nyberg
Biljardklubben Söder
3 (1/2) 23 (10/13)
43%
17 Benny Ericsson
Biljardklubben Söder
2 (0/2) 13 (3/10)
23%
17 Ola Arosenius
2 (0/2) 13 (3/10)
23%
17 Rickard Skogtoft
Biljardklubben Söder
3 (1/2) 27 (13/14)
48%
25 Johnny Kjellröier
Biljardklubben Söder
2 (0/2) 18 (8/10)
44%
25 Leif Graaf
2 (0/2) 17 (7/10)
41%
25 Per Eklund
Biljardklubben Söder
2 (0/2) 14 (4/10)
29%
9993 Peter Backlund
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
Starts Mar 26, 2022, 10:00 AM (local time)
Format Double to Single elimination (27 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Organizer Biljardklubben Söder
Contact Fredrik Schönemann (fredrik.schonemann@hotmail.com), Leif Graaf (lgraaf@hotmail.com, 0720505201), Truls Nyberg (truls.nyberg@gmail.com, 0700811929) and Per Eklund (ptommy3@hotmail.com, 0708752897)
More info
Klubbmästerskap i 10-ball för BK Söder.

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Sweden
Joachim Paulsson
Walk Over
 
2   
Sweden
Calle Stoltz
Sweden
Benny Ericsson
 
3   
Sweden
Fredrik Görander
Sweden
Tony Bjorkenius
Sat 10:13 
4   
Sweden
Johnny Kjellröier
Sweden
Michael Masko
Sat 10:13 
5   
Sweden
Maxwell Johnson
Walk Over
 
6   
Sweden
Peter Sahlin
Sweden
Ola Arosenius
Sat 10:14 
7   
Sweden
Sorin Danaila
Sweden
Peter Backlund
Sat 11:09 
8   
Walk Over
Sweden
Fredrik Schönemann
 
9   
Sweden
Sebastian Larsson
Walk Over
 
10   
Sweden
Hans Strömberg
Sweden
Björn Wållberg-Beutelrock
Sat 10:14 
11   
Sweden
Andreas Husman
Sweden
Morgan Palmborg
Sat 10:14 
12   
Sweden
Per Eklund
Syria
Ibrahim Shabbar
Sat 10:14 
13   
Sweden
Truls Nyberg
Sweden
Leif Graaf
Sat 10:14 
14   
Sweden
Rickard Skogtoft
Sweden
Gustav Gafvelin
Sat 10:14 
15   
Sweden
Johan Hedman
Sweden
Agneta Planeskog
Sat 10:14 
16   
Walk Over
Sweden
Pontus Dalén
 

Winner round 1

Race to 5
17   
Sweden
Joachim Paulsson
Sweden
Benny Ericsson
Sat 11:18 
18   
Sweden
Fredrik Görander
Sweden
Michael Masko
Sat 11:46 
19   
Sweden
Maxwell Johnson
Sweden
Peter Sahlin
Sat 11:16 
20   
Sweden
Sorin Danaila
Sweden
Fredrik Schönemann
Sat 11:11 
21   
Sweden
Sebastian Larsson
Sweden
Björn Wållberg-Beutelrock
Sat 11:19 
22   
Sweden
Andreas Husman
Syria
Ibrahim Shabbar
Sat 11:16 
23   
Sweden
Truls Nyberg
Sweden
Gustav Gafvelin
Sat 11:44 
24   
Sweden
Johan Hedman
Sweden
Pontus Dalén
Sat 11:19 

Loser round 1

Race to 5
25   
Walk Over
Sweden
Calle Stoltz
 
26   
Sweden
Tony Bjorkenius
Sweden
Johnny Kjellröier
Sat 11:20 
27   
Walk Over
Sweden
Ola Arosenius
 
28   
Sweden
Peter Backlund
Walk Over
 
29   
Walk Over
Sweden
Hans Strömberg
 
30   
Sweden
Morgan Palmborg
Sweden
Per Eklund
Sat 11:16 
31   
Sweden
Leif Graaf
Sweden
Rickard Skogtoft
Sat 11:23 
32   
Sweden
Agneta Planeskog
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 5
33   
Sweden
Calle Stoltz
Sweden
Johan Hedman
Sat 12:17 
34   
Sweden
Tony Bjorkenius
Sweden
Truls Nyberg
Sat 12:38 
35   
Sweden
Ola Arosenius
Sweden
Andreas Husman
Sat 11:56 
36   
Sweden
Peter Backlund
Sweden
Björn Wållberg-Beutelrock
 
37   
Sweden
Hans Strömberg
Sweden
Sorin Danaila
Sat 11:49 
38   
Sweden
Morgan Palmborg
Sweden
Maxwell Johnson
Sat 12:14 
39   
Sweden
Rickard Skogtoft
Sweden
Michael Masko
Sat 12:30 
40   
Sweden
Agneta Planeskog
Sweden
Benny Ericsson
Sat 11:53 

Winners qualification

Race to 5
41   
Sweden
Joachim Paulsson
Sweden
Fredrik Görander
Sat 13:09 
42   
Sweden
Peter Sahlin
Sweden
Fredrik Schönemann
Sat 13:10 
43   
Sweden
Sebastian Larsson
Syria
Ibrahim Shabbar
Sat 12:31 
44   
Sweden
Gustav Gafvelin
Sweden
Pontus Dalén
Sat 13:12 

Loser round 3

Race to 5
45   
Sweden
Calle Stoltz
Sweden
Tony Bjorkenius
Sat 13:43 
46   
Sweden
Andreas Husman
Sweden
Björn Wållberg-Beutelrock
Sat 13:15 
47   
Sweden
Sorin Danaila
Sweden
Maxwell Johnson
Sat 13:26 
48   
Sweden
Michael Masko
Sweden
Agneta Planeskog
Sat 13:43 

Losers qualification

Race to 5
49   
Sweden
Tony Bjorkenius
Sweden
Peter Sahlin
Sat 13:59 
50   
Sweden
Andreas Husman
Sweden
Joachim Paulsson
Sat 14:16 
51   
Sweden
Maxwell Johnson
Sweden
Gustav Gafvelin
Sat 14:47 
52   
Sweden
Michael Masko
Syria
Ibrahim Shabbar
Sat 14:18 

Quarter final

Race to 7
53   
Sweden
Fredrik Görander
Sweden
Tony Bjorkenius
Sat 16:26 
54   
Sweden
Fredrik Schönemann
Sweden
Andreas Husman
Sat 16:24 
55   
Sweden
Sebastian Larsson
Sweden
Maxwell Johnson
Sat 16:25 
56   
Sweden
Pontus Dalén
Sweden
Michael Masko
Sat 16:24 

Semi final

Race to 7
57   
Sweden
Fredrik Görander
Sweden
Fredrik Schönemann
Sat 17:15 
58   
Sweden
Sebastian Larsson
Sweden
Pontus Dalén
Sat 17:15 

Final

Race to 8
59   
Sweden
Fredrik Schönemann
Sweden
Sebastian Larsson
Sat 18:37 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants