Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

June 29, 2019

Infinity of Pool Turnierserie BV Schierstein (((Finale)))

10-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 David Vu
10 (9/1) 62 (44/18)
71%
2 Rattapol Sassmann
Infinity of Pool
10 (8/2) 64 (39/25)
61%
3 Thomas Kirsch
9 (5/4) 55 (31/24)
56%
3 Robert Žarko
9 (6/3) 57 (33/24)
58%
5 Christoph Möhringer
8 (5/3) 50 (30/20)
60%
5 Ahmet Hasbal
8 (4/4) 42 (20/22)
48%
5 Thomas Schlegemilch
8 (4/4) 46 (22/24)
48%
5 Sascha Haas
8 (4/4) 43 (23/20)
53%
9 Emin Habibov
7 (3/4) 40 (23/17)
58%
9 Zoher Jawish
7 (4/3) 43 (22/21)
51%
11 Leon Baumfalk
7 (4/3) 39 (17/22)
44%
11 Zlatibor Micic
7 (2/5) 40 (15/25)
38%
13 Oktay Piro
7 (2/5) 40 (15/25)
38%
13 David Wißen
7 (2/5) 33 (11/22)
33%
15 Sandra Thomas
7 (1/6) 38 (11/27)
29%
15 Carlo Zeinawi
7 (0/7) 36 (8/28)
22%
Starts Jun 29, 2019, 10:00 AM (local time)
Format Round robin (16 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Organizer Infinity of Pool and National Pool Series
Contact Rattapol Sassmann

Video / Livestream

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Rattapol Sassmann 7 6 0 1 24 14 10 0 0 0 0.632 6
2 Christoph Möhringer 7 5 0 2 26 14 12 0 0 0 0.65 5
3 Robert Žarko 7 5 0 2 24 18 6 0 0 0 0.571 5
4 Thomas Schlegemilch 7 4 0 3 20 18 2 0 0 0 0.526 4
5 Emin Habibov 7 3 0 4 23 17 6 0 0 0 0.575 3
6 Zlatibor Micic 7 2 0 5 15 25 -10 0 0 0 0.375 2
7 Oktay Piro 7 2 0 5 15 25 -10 1 0 0 0.375 2
8 Sandra Thomas 7 1 0 6 11 27 -16 0 0 0 0.289 1
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 David Vu 7 6 0 1 26 10 16 0 0 0 0.722 6
2 Sascha Haas 7 4 0 3 23 14 9 0 0 0 0.622 4
3 Thomas Kirsch 7 4 0 3 22 14 8 0 0 0 0.611 4
4 Ahmet Hasbal 7 4 0 3 18 16 2 0 0 0 0.529 4
5 Zoher Jawish 7 4 0 3 22 21 1 0 0 0 0.512 4
6 Leon Baumfalk 7 4 0 3 17 22 -5 0 0 0 0.436 4
7 David Wißen 7 2 0 5 11 22 -11 0 0 0 0.333 2
8 Carlo Zeinawi 7 0 0 7 8 28 -20 0 0 0 0.222 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1-A   
Puerto Rico
Oktay Piro
Croatia
Robert Žarko
Sat 10:02  Table 1
2-A   
Germany
Sandra Thomas
Germany
Thomas Schlegemilch
Sat 10:33  Table 4
3-A   
Germany
Christoph Möhringer
Azerbaijan
Emin Habibov
Sat 10:02  Table 2
4-A   
Thailand
Rattapol Sassmann
Serbia
Zlatibor Micic
Sat 10:40  Table 5
5-B   
Turkey
Ahmet Hasbal
Syria
Zoher Jawish
Sat 10:02  Table 3
6-B   
Germany
David Vu
Germany
Carlo Zeinawi
Sat 10:02  Table 4
7-B   
Germany
David Wißen
Germany
Sascha Haas
Sat 10:02  Table 5
8-B   
Germany
Leon Baumfalk
Germany
Thomas Kirsch
Sat 10:44  Table 3

Round 2

Race to 4
9-A   
Puerto Rico
Oktay Piro
Germany
Thomas Schlegemilch
Sat 11:41  Table 4
10-A   
Croatia
Robert Žarko
Azerbaijan
Emin Habibov
Sat 11:27  Table 2
11-A   
Germany
Sandra Thomas
Serbia
Zlatibor Micic
Sat 11:59  Table 3
12-A   
Germany
Christoph Möhringer
Thailand
Rattapol Sassmann
Sat 11:47  Table 5
13-B   
Turkey
Ahmet Hasbal
Germany
Carlo Zeinawi
Sat 10:58  Table 1
14-B   
Syria
Zoher Jawish
Germany
Sascha Haas
Sat 11:02  Table 5
15-B   
Germany
David Vu
Germany
Thomas Kirsch
Sat 11:11  Table 3
16-B   
Germany
David Wißen
Germany
Leon Baumfalk
Sat 11:28  Table 1

Round 3

Race to 4
17-A   
Puerto Rico
Oktay Piro
R1
Azerbaijan
Emin Habibov
Sat 12:34  Table 5
18-A   
Germany
Thomas Schlegemilch
Serbia
Zlatibor Micic
Sat 12:41  Table 3
19-A   
Croatia
Robert Žarko
Thailand
Rattapol Sassmann
Sat 12:34  Table 1
20-A   
Germany
Sandra Thomas
Germany
Christoph Möhringer
Sat 13:12  Table 2
21-B   
Turkey
Ahmet Hasbal
Germany
Sascha Haas
Sat 12:27  Table 4
22-B   
Germany
Carlo Zeinawi
Germany
Thomas Kirsch
Sat 12:03  Table 1
23-B   
Syria
Zoher Jawish
Germany
Leon Baumfalk
Sat 12:27  Table 2
24-B   
Germany
David Vu
Germany
David Wißen
Sat 13:12  Table 4

Round 4

Race to 4
25-A   
Puerto Rico
Oktay Piro
Serbia
Zlatibor Micic
Sat 13:30  Table 1
26-A   
Azerbaijan
Emin Habibov
Thailand
Rattapol Sassmann
Sat 14:08  Table 2
27-A   
Germany
Thomas Schlegemilch
Germany
Christoph Möhringer
Sat 13:28  Table 5
28-A   
Croatia
Robert Žarko
Germany
Sandra Thomas
Sat 13:23  Table 2
29-B   
Turkey
Ahmet Hasbal
Germany
Thomas Kirsch
Sat 13:13  Table 1
30-B   
Germany
Sascha Haas
Germany
Leon Baumfalk
Sat 13:15  Table 3
31-B   
Germany
Carlo Zeinawi
Germany
David Wißen
Sat 13:39  Table 3
32-B   
Syria
Zoher Jawish
Germany
David Vu
Sat 13:30  Table 4

Round 5

Race to 4
33-A   
Puerto Rico
Oktay Piro
Thailand
Rattapol Sassmann
Sat 15:23  Table 4
34-A   
Serbia
Zlatibor Micic
Germany
Christoph Möhringer
Sat 15:11  Table 3
35-A   
Azerbaijan
Emin Habibov
Germany
Sandra Thomas
Sat 15:11  Table 2
36-A   
Germany
Thomas Schlegemilch
Croatia
Robert Žarko
Sat 15:23  Table 1
37-B   
Turkey
Ahmet Hasbal
Germany
Leon Baumfalk
Sat 15:40  Table 5
38-B   
Germany
Thomas Kirsch
Germany
David Wißen
Sat 15:12  Table 5
39-B   
Germany
Sascha Haas
Germany
David Vu
Sat 15:41  Table 2
40-B   
Germany
Carlo Zeinawi
Syria
Zoher Jawish
Sat 15:49  Table 4

Round 6

Race to 4
41-A   
Puerto Rico
Oktay Piro
Germany
Christoph Möhringer
Sat 16:27  Table 4
42-A   
Thailand
Rattapol Sassmann
Germany
Sandra Thomas
Sat 16:00  Table 5
43-A   
Serbia
Zlatibor Micic
Croatia
Robert Žarko
Sat 16:32  Table 2
44-A   
Azerbaijan
Emin Habibov
Germany
Thomas Schlegemilch
Sat 16:31  Table 1
45-B   
Turkey
Ahmet Hasbal
Germany
David Wißen
Sat 16:02  Table 3
46-B   
Germany
Leon Baumfalk
Germany
David Vu
Sat 17:40  Table 3
47-B   
Germany
Thomas Kirsch
Syria
Zoher Jawish
Sat 16:26  Table 5
48-B   
Germany
Sascha Haas
Germany
Carlo Zeinawi
Sat 17:12  Table 3

Round 7

Race to 4
49-A   
Puerto Rico
Oktay Piro
Germany
Sandra Thomas
Sat 16:49  Table 4
50-A   
Germany
Christoph Möhringer
Croatia
Robert Žarko
Sat 17:13  Table 2
51-A   
Thailand
Rattapol Sassmann
Germany
Thomas Schlegemilch
Sat 17:16  Table 5
52-A   
Serbia
Zlatibor Micic
Azerbaijan
Emin Habibov
Sat 17:45  Table 4
53-B   
Turkey
Ahmet Hasbal
Germany
David Vu
Sat 17:10  Table 1
54-B   
Germany
David Wißen
Syria
Zoher Jawish
Sat 17:30  Table 1
55-B   
Germany
Leon Baumfalk
Germany
Carlo Zeinawi
Sat 16:29  Table 3
56-B   
Germany
Thomas Kirsch
Germany
Sascha Haas
Sat 17:51  Table 5

Quarter final

Race to 6
57   
Thailand
Rattapol Sassmann
Turkey
Ahmet Hasbal
Sat 18:15  Table 3
58   
Croatia
Robert Žarko
Germany
Sascha Haas
Sat 18:15  Table 1
59   
Germany
Christoph Möhringer
Germany
Thomas Kirsch
Sat 18:15  Table 4
60   
Germany
Thomas Schlegemilch
Germany
David Vu
Sat 18:15  Table 5

Semi final

Race to 6
61   
Thailand
Rattapol Sassmann
Croatia
Robert Žarko
Sat 19:13  Table 3
62   
Germany
Thomas Kirsch
Germany
David Vu
Sat 19:30  Table 5

Final

Race to 6
63   
Thailand
Rattapol Sassmann
Germany
David Vu
Sat 20:31  Table 5

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants