Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

May 26, 2019

IX TURNIEJ AMATORSKIEJ LIGI BILARDOWEJ LA SEZAM 2019

8-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Krzysztof Wróbel
9 (7/2) 48 (34/14)
71%
100
2 Radosław Misiewicz
9 (8/1) 55 (37/18)
67%
87
3 Karol Nowacki
8 (6/2) 43 (26/17)
60%
74
3 Michał Miller
7 (3/4) 45 (23/22)
51%
74
5 Maciek Mandżak
6 (3/3) 34 (19/15)
56%
61
5 Konrad Szeląg
6 (4/2) 37 (22/15)
59%
61
5 Jacek Barteczek
7 (3/4) 38 (17/21)
45%
61
5 Bartłomiej Bąk
7 (5/2) 37 (23/14)
62%
61
9 Paweł Szczerbo
6 (3/3) 32 (16/16)
50%
49
Show more
9 Mariusz Andrzejczak
6 (5/1) 36 (24/12)
67%
49
9 Piotr Berczyński
6 (4/2) 34 (19/15)
56%
49
9 Michał Grudziński
5 (4/1) 25 (16/9)
64%
49
9 Krzysztof Hofman
6 (2/4) 28 (9/19)
32%
49
9 Bartek Piechowiak
6 (2/4) 35 (17/18)
49%
49
9 Andrzej Stolarczyk
6 (4/2) 30 (19/11)
63%
49
9 Aleksander Chowaniec
6 (2/4) 32 (13/19)
41%
49
17 Konstantyn Demchuk
5 (1/4) 26 (9/17)
35%
29
17 Piotr Skibicki
5 (1/4) 24 (7/17)
29%
29
17 Maciek Stasiak
4 (0/4) 16 (0/16)
0%
29
17 Karol Szabat
5 (1/4) 23 (6/17)
26%
29
21 Piotr Sławenta
5 (1/4) 28 (9/19)
32%
29
21 Włodzimierz Grozik
5 (0/5) 25 (5/20)
20%
29
21 Oleksandr Tyshchenko
5 (1/4) 23 (7/16)
30%
29
Starts May 26, 2019, 11:00 AM (local time)
Format Round robin (23 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Michał Grudziński 4 4 0 0 16 4 12 0 0 0 0.8 4
2 Konrad Szeląg 4 3 0 1 14 8 6 0 0 0 0.636 3
3 Maciek Mandżak 4 2 0 2 11 10 1 0 0 0 0.524 2
4 Michał Miller 4 1 0 3 9 12 -3 0 0 0 0.429 1
5 Maciek Stasiak 4 0 0 4 0 16 -16 0 0 0 0 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Radosław Misiewicz 5 5 0 0 20 5 15 0 0 0 0.8 5
2 Andrzej Stolarczyk 5 4 0 1 18 6 12 0 0 0 0.75 4
3 Paweł Szczerbo 5 3 0 2 13 11 2 0 0 0 0.542 3
4 Aleksander Chowaniec 5 2 0 3 10 14 -4 0 0 0 0.417 2
5 Piotr Skibicki 5 1 0 4 7 17 -10 0 0 0 0.292 1
6 Włodzimierz Grozik 5 0 0 5 5 20 -15 0 0 0 0.2 0
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Karol Nowacki 5 4 0 1 16 6 10 0 0 0 0.727 4
2 Bartłomiej Bąk 5 4 0 1 17 6 11 0 0 0 0.739 4
3 Krzysztof Wróbel 5 3 0 2 13 8 5 0 0 0 0.619 3
4 Krzysztof Hofman 5 2 0 3 8 14 -6 0 0 0 0.364 2
5 Karol Szabat 5 1 0 4 6 17 -11 0 0 0 0.261 1
6 Oleksandr Tyshchenko 5 1 0 4 7 16 -9 0 0 0 0.304 1
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Mariusz Andrzejczak 5 5 0 0 20 7 13 0 0 0 0.741 5
2 Piotr Berczyński 5 4 0 1 19 10 9 0 0 0 0.655 4
3 Bartek Piechowiak 5 2 0 3 15 13 2 0 0 0 0.536 2
4 Jacek Barteczek 5 2 0 3 10 16 -6 0 0 0 0.385 2
5 Konstantyn Demchuk 5 1 0 4 9 17 -8 0 0 0 0.346 1
6 Piotr Sławenta 5 1 0 4 9 19 -10 0 0 0 0.321 1

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1-A   
Saint Kitts and Nevis
Maciek Stasiak
Poland
Maciek Mandżak
Sun 11:03 
2-A   
Poland
Michał Miller
Poland
Michał Grudziński
Sun 11:01 
3-B   
Poland
Paweł Szczerbo
Poland
Piotr Skibicki
Sun 11:01 
4-B   
Poland
Andrzej Stolarczyk
Poland
Radosław Misiewicz
Sun 11:01 
5-B   
Poland
Aleksander Chowaniec
Poland
Włodzimierz Grozik
Sun 11:01 
6-C   
Poland
Krzysztof Hofman
Poland
Krzysztof Wróbel
Sun 11:01 
7-C   
Ukraine
Oleksandr Tyshchenko
Poland
Karol Szabat
Sun 11:01 
8-C   
Germany
Karol Nowacki
Canada
Bartłomiej Bąk
Sun 11:01 
9-D   
Poland
Bartek Piechowiak
Ukraine
Konstantyn Demchuk
Sun 11:02 
10-D   
Poland
Mariusz Andrzejczak
Poland
Piotr Sławenta
Sun 11:02 
11-D   
Poland
Jacek Barteczek
Poland
Piotr Berczyński
Sun 11:02 

Round 2

Race to 4
12-A   
Poland
Maciek Mandżak
Poland
Michał Grudziński
Sun 11:42 
13-A   
Saint Kitts and Nevis
Maciek Stasiak
Poland
Konrad Szeląg
Sun 11:22 
14-B   
Poland
Paweł Szczerbo
Poland
Radosław Misiewicz
Sun 11:49 
15-B   
Poland
Piotr Skibicki
Poland
Włodzimierz Grozik
Sun 11:52 
16-B   
Poland
Andrzej Stolarczyk
Poland
Aleksander Chowaniec
Sun 11:52 
17-C   
Poland
Krzysztof Hofman
Poland
Karol Szabat
Sun 12:51 
18-C   
Poland
Krzysztof Wróbel
Canada
Bartłomiej Bąk
Sun 12:24 
19-C   
Ukraine
Oleksandr Tyshchenko
Germany
Karol Nowacki
Sun 11:39 
20-D   
Poland
Bartek Piechowiak
Poland
Piotr Sławenta
Sun 11:49 
21-D   
Ukraine
Konstantyn Demchuk
Poland
Piotr Berczyński
Sun 12:23 
22-D   
Poland
Mariusz Andrzejczak
Poland
Jacek Barteczek
Sun 12:22 

Round 3

Race to 4
23-A   
Poland
Michał Grudziński
Poland
Konrad Szeląg
Sun 12:54 
24-A   
Poland
Maciek Mandżak
Poland
Michał Miller
Sun 12:54 
25-B   
Poland
Paweł Szczerbo
Poland
Włodzimierz Grozik
Sun 13:28 
26-B   
Poland
Radosław Misiewicz
Poland
Aleksander Chowaniec
Sun 12:18 
27-B   
Poland
Piotr Skibicki
Poland
Andrzej Stolarczyk
Sun 12:54 
28-C   
Poland
Krzysztof Hofman
Canada
Bartłomiej Bąk
Sun 11:39 
29-C   
Poland
Karol Szabat
Germany
Karol Nowacki
Sun 12:30 
30-C   
Poland
Krzysztof Wróbel
Ukraine
Oleksandr Tyshchenko
Sun 13:31 
31-D   
Poland
Bartek Piechowiak
Poland
Piotr Berczyński
Sun 14:00 
32-D   
Poland
Piotr Sławenta
Poland
Jacek Barteczek
Sun 14:00 
33-D   
Ukraine
Konstantyn Demchuk
Poland
Mariusz Andrzejczak
Sun 14:00 

Round 4

Race to 4
34-A   
Poland
Konrad Szeląg
Poland
Michał Miller
Sun 12:01 
35-A   
Poland
Michał Grudziński
Saint Kitts and Nevis
Maciek Stasiak
Sun 12:53 
36-B   
Poland
Paweł Szczerbo
Poland
Aleksander Chowaniec
Sun 12:54 
37-B   
Poland
Włodzimierz Grozik
Poland
Andrzej Stolarczyk
Sun 14:12 
38-B   
Poland
Radosław Misiewicz
Poland
Piotr Skibicki
Sun 13:50 
39-C   
Poland
Krzysztof Hofman
Germany
Karol Nowacki
Sun 13:20 
40-C   
Canada
Bartłomiej Bąk
Ukraine
Oleksandr Tyshchenko
Sun 12:54 
41-C   
Poland
Karol Szabat
Poland
Krzysztof Wróbel
Sun 11:39 
42-D   
Poland
Bartek Piechowiak
Poland
Jacek Barteczek
Sun 14:47 
43-D   
Poland
Piotr Berczyński
Poland
Mariusz Andrzejczak
Sun 11:41 
44-D   
Poland
Piotr Sławenta
Ukraine
Konstantyn Demchuk
Sun 14:47 

Round 5

Race to 4
45-A   
Poland
Michał Miller
Saint Kitts and Nevis
Maciek Stasiak
Sun 12:39 
46-A   
Poland
Konrad Szeląg
Poland
Maciek Mandżak
Sun 11:05 
47-B   
Poland
Paweł Szczerbo
Poland
Andrzej Stolarczyk
Sun 12:19 
48-B   
Poland
Aleksander Chowaniec
Poland
Piotr Skibicki
Sun 13:55 
49-B   
Poland
Włodzimierz Grozik
Poland
Radosław Misiewicz
Sun 12:54 
50-C   
Poland
Krzysztof Hofman
Ukraine
Oleksandr Tyshchenko
Sun 12:11 
51-C   
Germany
Karol Nowacki
Poland
Krzysztof Wróbel
Sun 12:11 
52-C   
Canada
Bartłomiej Bąk
Poland
Karol Szabat
Sun 12:28 
53-D   
Poland
Bartek Piechowiak
Poland
Mariusz Andrzejczak
Sun 13:29 
54-D   
Poland
Jacek Barteczek
Ukraine
Konstantyn Demchuk
Sun 13:11 
55-D   
Poland
Piotr Berczyński
Poland
Piotr Sławenta
Sun 13:29 

Last sixteen

Race to 5
56   
Poland
Michał Grudziński
Poland
Jacek Barteczek
Sun 15:29 
57   
Poland
Radosław Misiewicz
Poland
Krzysztof Hofman
Sun 15:30 
58   
Canada
Bartłomiej Bąk
Poland
Aleksander Chowaniec
Sun 15:30 
59   
Poland
Mariusz Andrzejczak
Poland
Michał Miller
Sun 15:30 
60   
Poland
Konrad Szeląg
Poland
Bartek Piechowiak
Sun 15:30 
61   
Poland
Andrzej Stolarczyk
Poland
Krzysztof Wróbel
Sun 15:30 
62   
Germany
Karol Nowacki
Poland
Paweł Szczerbo
Sun 15:30 
63   
Poland
Maciek Mandżak
Poland
Piotr Berczyński
Sun 15:30 

Quarter final

Race to 5
64   
Poland
Jacek Barteczek
Poland
Radosław Misiewicz
Sun 16:15 
65   
Canada
Bartłomiej Bąk
Poland
Michał Miller
Sun 16:15 
66   
Poland
Konrad Szeląg
Poland
Krzysztof Wróbel
Sun 16:15 
67   
Germany
Karol Nowacki
Poland
Maciek Mandżak
Sun 16:15 

Semi final

Race to 5
68   
Poland
Radosław Misiewicz
Poland
Michał Miller
Sun 17:06 
69   
Poland
Krzysztof Wróbel
Germany
Karol Nowacki
Sun 16:57 

Final

Race to 6
70   
Poland
Radosław Misiewicz
Poland
Krzysztof Wróbel
Sun 18:27 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment