Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

November 21 - November 22, 2020

II PRUEBADE TERCERA COMUNIDAD VALENCIANA POOL BOLA 9

9-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 ARMANDO ANDREU MARTINEZ
6 (5/1) 55 (34/21)
62%
2 Alex Tanase
6 (5/1) 55 (34/21)
62%
3 MIHAI FEHER
4 (2/2) 39 (19/20)
49%
3 LAURENCE WALKER
5 (4/1) 47 (25/22)
53%
5 Martin Ares Noya
3 (2/1) 28 (15/13)
54%
5 VICTOR NOGUERA
4 (2/2) 35 (16/19)
46%
5 MIHAI MARINESCU
4 (3/1) 37 (21/16)
57%
5 Nando Sendra Ferrer
3 (2/1) 24 (15/9)
63%
9 Rayna Petrova
3 (1/2) 25 (11/14)
44%
Show more
9 Javier Ferrer
4 (2/2) 34 (15/19)
44%
9 Radu Ilinca
2 (1/1) 13 (5/8)
38%
9 Dani Tanase
2 (0/2) 17 (6/11)
35%
9 Francisco jose Sanchez paya
3 (1/2) 25 (13/12)
52%
9 FRAN MAS
2 (1/1) 17 (9/8)
53%
9 CARLOS NIETO
2 (0/2) 19 (8/11)
42%
9 ADRIAN DINU
2 (1/1) 18 (9/9)
50%
17 Hugo Boyle
2 (0/2) 18 (8/10)
44%
17 CARLOS QUILES SOLIS
2 (0/2) 16 (6/10)
38%
17 FERRAN GIRO MONFORT
3 (1/2) 23 (8/15)
35%
17 GERARDO RODRIGUEZ SOLSONA
2 (0/2) 16 (6/10)
38%
17 JAIME MARTINEZ AHIS
2 (0/2) 15 (5/10)
33%
Starts Nov 21, 2020, 8:00 AM (local time)
Format Double elimination (21 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Organizer Federació Billar Comunitat Valenciana

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Spain
VICTOR NOGUERA
Walk Over
 
2   
Romania
Alex Tanase
Spain
CARLOS QUILES SOLIS
Sat 10:04  Table 1
3   
Spain
Martin Ares Noya
Walk Over
 
4   
Walk Over
Spain
MIHAI FEHER
 
5   
Spain
CARLOS NIETO
Walk Over
 
6   
Spain
GERARDO RODRIGUEZ SOLSONA
Spain
LAURENCE WALKER
Sat 10:04  Table 2
7   
Spain
ARMANDO ANDREU MARTINEZ
Spain
FERRAN GIRO MONFORT
Sat 10:04  Table 3
8   
Walk Over
Spain
FRAN MAS
 
9   
Spain
JAIME MARTINEZ AHIS
Walk Over
 
10   
Spain
Francisco jose Sanchez paya
Spain
MIHAI MARINESCU
Sat 10:04  Table 4
11   
Spain
ADRIAN DINU
Walk Over
 
12   
Walk Over
Bulgaria
Rayna Petrova
 
13   
Romania
Dani Tanase
Walk Over
 
14   
Walk Over
Romania
Radu Ilinca
 
15   
Spain
Javier Ferrer
Spain
Hugo Boyle
Sat 11:03  Table 1
16   
Walk Over
Spain
Nando Sendra Ferrer
 

Winners qualification

Race to 5
17   
Spain
VICTOR NOGUERA
Romania
Alex Tanase
Sat 11:03  Table 4
18   
Spain
Martin Ares Noya
Spain
MIHAI FEHER
Sat 11:11  Table 2
19   
Spain
CARLOS NIETO
Spain
LAURENCE WALKER
Sat 11:33  Table 3
20   
Spain
FERRAN GIRO MONFORT
Spain
FRAN MAS
Sat 12:34  Table 2
21   
Spain
JAIME MARTINEZ AHIS
Spain
MIHAI MARINESCU
Sat 11:47  Table 4
22   
Spain
ADRIAN DINU
Bulgaria
Rayna Petrova
Sat 12:04  Table 1
23   
Romania
Dani Tanase
Romania
Radu Ilinca
Sat 12:44  Table 4
24   
Spain
Javier Ferrer
Spain
Nando Sendra Ferrer
Sat 12:52  Table 3

Loser round 1

Race to 5
25   
Walk Over
Spain
CARLOS QUILES SOLIS
 
26   
Walk Over
Walk Over
 
27   
Walk Over
Spain
GERARDO RODRIGUEZ SOLSONA
 
28   
Spain
ARMANDO ANDREU MARTINEZ
Walk Over
 
29   
Walk Over
Spain
Francisco jose Sanchez paya
 
30   
Walk Over
Walk Over
 
31   
Walk Over
Walk Over
 
32   
Spain
Hugo Boyle
Walk Over
 

Losers qualification

Race to 5
33   
Spain
CARLOS QUILES SOLIS
Spain
Javier Ferrer
Sat 13:49  Table 3
34   
Walk Over
Romania
Dani Tanase
 
35   
Spain
GERARDO RODRIGUEZ SOLSONA
Bulgaria
Rayna Petrova
Sat 13:37  Table 1
36   
Spain
ARMANDO ANDREU MARTINEZ
Spain
JAIME MARTINEZ AHIS
Sat 13:38  Table 4
37   
Spain
Francisco jose Sanchez paya
Spain
FERRAN GIRO MONFORT
Sat 13:49  Table 2
38   
Walk Over
Spain
CARLOS NIETO
 
39   
Walk Over
Spain
MIHAI FEHER
 
40   
Spain
Hugo Boyle
Spain
VICTOR NOGUERA
Sat 14:43  Table 4

Last sixteen

Race to 6
41   
Romania
Alex Tanase
Spain
Francisco jose Sanchez paya
Sat 15:03  Table 2
42   
Spain
Martin Ares Noya
Spain
CARLOS NIETO
Sat 15:14  Table 3
43   
Spain
LAURENCE WALKER
Romania
Dani Tanase
Sat 15:03  Table 1
44   
Spain
FRAN MAS
Spain
VICTOR NOGUERA
Sat 15:29  Table 4
45   
Spain
MIHAI MARINESCU
Spain
Javier Ferrer
Sat 16:09  Table 1
46   
Spain
ADRIAN DINU
Spain
MIHAI FEHER
Sat 16:20  Table 2
47   
Romania
Radu Ilinca
Spain
ARMANDO ANDREU MARTINEZ
Sat 16:47  Table 4
48   
Spain
Nando Sendra Ferrer
Bulgaria
Rayna Petrova
Sat 16:47  Table 3

Quarter final

Race to 6
49   
Romania
Alex Tanase
Spain
Martin Ares Noya
Sat 17:23  Table 4
50   
Spain
LAURENCE WALKER
Spain
VICTOR NOGUERA
Sat 17:45  Table 2
51   
Spain
MIHAI MARINESCU
Spain
MIHAI FEHER
Sat 17:55  Table 1
52   
Spain
ARMANDO ANDREU MARTINEZ
Spain
Nando Sendra Ferrer
Sat 17:48  Table 3

Semi final

Race to 6
53   
Romania
Alex Tanase
Spain
LAURENCE WALKER
Sat 19:35  Table 1
54   
Spain
MIHAI FEHER
Spain
ARMANDO ANDREU MARTINEZ
Sat 19:35  Table 3

Final

Race to 7
55   
Romania
Alex Tanase
Spain
ARMANDO ANDREU MARTINEZ
Sat 20:37  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment