Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

March 20, 2019

Hyllestad rekruttserie v19

8-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Dana Mirzai
5 (5/0) 43 (25/18)
58%
100
2 Jarle Tonning Hatløy
Hyllestad IL, BG
5 (4/1) 42 (24/18)
57%
87
3 Astrid Eiken Flage
Hyllestad IL, BG
5 (4/1) 40 (23/17)
58%
74
3 Robin Boge Skaar
Hyllestad IL, BG
5 (4/1) 42 (24/18)
57%
74
5 Tobias Høie
Hyllestad IL, BG
4 (2/2) 30 (16/14)
53%
61
5 Lance Cadurnigara
Hyllestad IL, BG
3 (2/1) 22 (12/10)
55%
61
5 Henrik Nødset
Hyllestad IL, BG
4 (2/2) 33 (17/16)
52%
61
5 Martin Hatløy Engdal
4 (2/2) 32 (16/16)
50%
61
9 jakob Solheim
Hyllestad IL, BG
2 (1/1) 17 (8/9)
47%
49
Show more
9 Sigve Dale
Hyllestad IL, BG
2 (1/1) 15 (8/7)
53%
49
9 Håvard B Tonning
Hyllestad IL, BG
3 (1/2) 21 (9/12)
43%
49
9 Viljar Glavær Akse
Hyllestad IL, BG
3 (1/2) 24 (11/13)
46%
49
9 Hedda Mirzai
Hyllestad IL, BG
3 (1/2) 25 (11/14)
44%
49
9 Frank Nordbø
Hyllestad IL, BG
4 (2/2) 34 (18/16)
53%
49
9 Jostein Underdal Fludal
3 (1/2) 26 (13/13)
50%
49
9 Benjamin Herland Aralden
2 (1/1) 16 (7/9)
44%
49
17 Sølve Andre Dale
Hyllestad IL, BG
3 (1/2) 25 (11/14)
44%
29
17 Sivert Offerdal
Hyllestad IL, BG
3 (1/2) 23 (11/12)
48%
29
17 Jardar Kjos
Hyllestad IL, BG
2 (0/2) 15 (5/10)
33%
29
17 Gabriel Ø. Ulvik
3 (1/2) 23 (9/14)
39%
29
17 Lars Martin Svartemyr
3 (1/2) 24 (12/12)
50%
29
17 Liam Milde
3 (1/2) 24 (11/13)
46%
29
17 Eric Milde
2 (0/2) 18 (8/10)
44%
29
17 Andreas Haugstad
2 (0/2) 16 (6/10)
38%
29
Starts Mar 20, 2019, 6:00 PM (local time)
Format Double elimination (24 Participants)
Race to 5
Handicap With handicap
Rankings Ranking Hyllestad rekruttserie v19
Organizer Hyllestad IL, BG
Contact Tommy Wolff (tommywolff1@hotmail.com) and Gjermund Flage (gjermund.flage@gmail.com, 93218780)
More info
Runde 12 av 17

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Norway
Robin Boge Skaar
3
Norway
Henrik Nødset
3
Wed 18:01  Table 1
2   
Norway
Håvard B Tonning
2
Lars Martin Svartemyr
3
Wed 18:03  Table 2
3   
Norway
Martin Hatløy Engdal
3
Norway
Frank Nordbø
2
Wed 18:03  Table 3
4   
Norway
Sivert Offerdal
2
Norway
Hedda Mirzai
2
Wed 18:03  Table 4
5   
Norway
Astrid Eiken Flage
0
Norway
Viljar Glavær Akse
1
Wed 18:03  Table 5
6   
Norway
Liam Milde
3
Norway
Andreas Haugstad
3
Wed 18:03  Table 6
7   
Norway
Gabriel Ø. Ulvik
2
Norway
Jostein Underdal Fludal
2
Wed 18:21  Table 2
8   
Norway
Sølve Andre Dale
2
Norway
Tobias Høie
1
Wed 18:25  Table 4

Winners qualification

Race to 5
9   
Norway
Jardar Kjos
2
Norway
Robin Boge Skaar
3
Wed 18:30  Table 5
10   
Lars Martin Svartemyr
3
Norway
Benjamin Herland Aralden
2
Wed 18:30  Table 1
11   
Norway
jakob Solheim
3
Norway
Frank Nordbø
2
Wed 18:35  Table 6
12   
Norway
Sivert Offerdal
2
Norway
Dana Mirzai
2
Wed 18:33  Table 3
13   
Norway
Eric Milde
3
Norway
Astrid Eiken Flage
0
Wed 18:47  Table 5
14   
Norway
Liam Milde
3
Norway
Lance Cadurnigara
2
Wed 18:55  Table 2
15   
Norway
Sigve Dale
2
Norway
Gabriel Ø. Ulvik
2
Wed 18:56  Table 1
16   
Norway
Sølve Andre Dale
2
Norway
Jarle Tonning Hatløy
0
Wed 19:00  Table 4

Losers qualification

Race to 5
17   
Norway
Henrik Nødset
3
Norway
Sølve Andre Dale
2
Wed 19:28  Table 1
18   
Norway
Håvard B Tonning
2
Norway
Gabriel Ø. Ulvik
2
Wed 19:27  Table 3
19   
Norway
Martin Hatløy Engdal
3
Norway
Liam Milde
3
Wed 19:25  Table 2
20   
Norway
Hedda Mirzai
2
Norway
Eric Milde
3
Wed 19:21  Table 4
21   
Norway
Viljar Glavær Akse
1
Norway
Sivert Offerdal
2
Wed 19:01  Table 3
22   
Norway
Andreas Haugstad
3
Norway
Frank Nordbø
2
Wed 19:06  Table 6
23   
Norway
Jostein Underdal Fludal
2
Lars Martin Svartemyr
3
Wed 19:11  Table 1
24   
Norway
Tobias Høie
1
Norway
Jardar Kjos
2
Wed 19:13  Table 5

Last sixteen

Race to 5
25   
Norway
Robin Boge Skaar
3
Norway
Hedda Mirzai
2
Wed 19:55  Table 1
26   
Norway
Benjamin Herland Aralden
2
Norway
Tobias Høie
1
Wed 19:55  Table 2
27   
Norway
jakob Solheim
3
Norway
Martin Hatløy Engdal
3
Wed 19:55  Table 3
28   
Norway
Dana Mirzai
2
Norway
Viljar Glavær Akse
1
Wed 19:55  Table 5
29   
Norway
Astrid Eiken Flage
0
Norway
Frank Nordbø
2
Wed 19:55  Table 4
30   
Norway
Lance Cadurnigara
2
Norway
Håvard B Tonning
2
Wed 19:55  Table 6
31   
Norway
Sigve Dale
2
Norway
Henrik Nødset
3
Wed 19:55  Table 6
32   
Norway
Jarle Tonning Hatløy
0
Norway
Jostein Underdal Fludal
2
Wed 20:17  Table 2

Quarter final

Race to 5
33   
Norway
Robin Boge Skaar
3
Norway
Tobias Høie
1
Wed 20:22  Table 1
34   
Norway
Martin Hatløy Engdal
3
Norway
Dana Mirzai
2
Wed 20:23  Table 5
35   
Norway
Astrid Eiken Flage
0
Norway
Lance Cadurnigara
2
Wed 20:45  Table 1
36   
Norway
Henrik Nødset
3
Norway
Jarle Tonning Hatløy
0
Wed 20:46  Table 3

Semi final

Race to 5
37   
Norway
Robin Boge Skaar
3
Norway
Dana Mirzai
2
Wed 20:55  Table 5
38   
Norway
Astrid Eiken Flage
0
Norway
Jarle Tonning Hatløy
0
Wed 17:35  Table 1

Final

Race to 5
39   
Norway
Dana Mirzai
2
Norway
Jarle Tonning Hatløy
0
Wed 20:46 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment