Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

March 6, 2019

Hyllestad rekruttserie v19

9-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Viljar Glavær Akse
Hyllestad IL, BG
6 (5/1) 42 (23/19)
55%
100
2 jakob Solheim
Hyllestad IL, BG
6 (5/1) 38 (23/15)
61%
87
3 Henrik Nødset
Hyllestad IL, BG
5 (3/2) 35 (18/17)
51%
74
3 Gabriel Ø. Ulvik
4 (3/1) 25 (15/10)
60%
74
5 Lars emil Siljander
Hyllestad IL, BG
4 (3/1) 24 (14/10)
58%
61
5 Lance Cadurnigara
Hyllestad IL, BG
5 (3/2) 33 (17/16)
52%
61
5 Benjamin Herland Aralden
5 (3/2) 32 (18/14)
56%
61
5 Eric Milde
4 (2/2) 28 (14/14)
50%
61
9 Jarle Tonning Hatløy
Hyllestad IL, BG
2 (1/1) 11 (4/7)
36%
49
Show more
9 Astrid Eiken Flage
Hyllestad IL, BG
3 (1/2) 18 (7/11)
39%
49
9 Jardar Kjos
Hyllestad IL, BG
3 (2/1) 20 (10/10)
50%
49
9 Frank Nordbø
Hyllestad IL, BG
4 (2/2) 25 (12/13)
48%
49
9 Lars Martin Svartemyr
3 (1/2) 21 (10/11)
48%
49
9 Jostein Underdal Fludal
3 (2/1) 20 (11/9)
55%
49
9 Tanja Kvellestad Akse
Hyllestad IL, BG
3 (2/1) 21 (11/10)
52%
49
9 Martin Hatløy Engdal
3 (2/1) 20 (11/9)
55%
49
17 Sølve Andre Dale
Hyllestad IL, BG
2 (0/2) 13 (5/8)
38%
29
17 Sivert Offerdal
Hyllestad IL, BG
2 (0/2) 13 (5/8)
38%
29
17 Tobias Høie
Hyllestad IL, BG
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
29
17 Dana Mirzai
2 (0/2) 13 (5/8)
38%
29
17 Hedda Mirzai
Hyllestad IL, BG
2 (0/2) 13 (5/8)
38%
29
17 Liam Milde
2 (0/2) 14 (6/8)
43%
29
17 Andreas Haugstad
2 (0/2) 14 (6/8)
43%
29
17 Jonas Randal
3 (1/2) 21 (10/11)
48%
29
25 Sigve Dale
Hyllestad IL, BG
2 (0/2) 14 (6/8)
43%
22
Starts Mar 6, 2019, 6:00 PM (local time)
Format Double elimination (25 Participants)
Race to 4
Handicap With handicap
Rankings Ranking Hyllestad rekruttserie v19
Organizer Hyllestad IL, BG
Contact Gjermund Flage (gjermund.flage@gmail.com, 93218780) and Tommy Wolff (tommywolff1@hotmail.com)
More info
Runde 10 av 17, 13 er teljande.

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1   
Norway
Viljar Glavær Akse
Walk Over
 
2   
Norway
Jardar Kjos
2
Norway
Eric Milde
Wed 18:07  Table 5
3   
Norway
Sigve Dale
2
Norway
Lance Cadurnigara
3
Wed 18:07  Table 6
4   
Norway
Benjamin Herland Aralden
3
Norway
Jostein Underdal Fludal
Wed 18:23  Table 1
5   
Norway
Jarle Tonning Hatløy
Walk Over
 
6   
Norway
Liam Milde
Norway
Jonas Randal
Wed 18:14  Table 4
7   
Norway
Sølve Andre Dale
2
Norway
Martin Hatløy Engdal
Wed 18:26  Table 5
8   
Walk Over
Norway
Astrid Eiken Flage
 
9   
Norway
Gabriel Ø. Ulvik
Walk Over
 
10   
Norway
Frank Nordbø
2
Norway
Andreas Haugstad
Wed 18:29  Table 2
11   
Norway
Tanja Kvellestad Akse
3
Norway
Henrik Nødset
3
Wed 18:29  Table 6
12   
Walk Over
Lars Martin Svartemyr
 
13   
Norway
Hedda Mirzai
Walk Over
 
14   
Norway
Sivert Offerdal
2
Norway
Lars emil Siljander
1
Wed 18:31  Table 4
15   
Dana Mirzai
2
Norway
jakob Solheim
3
Wed 18:34  Table 5
16   
Walk Over
Norway
Tobias Høie
 

Winners qualification

Race to 4
17   
Norway
Viljar Glavær Akse
1
Norway
Jardar Kjos
2
Wed 18:38  Table 3
18   
Norway
Lance Cadurnigara
3
Norway
Jostein Underdal Fludal
Wed 19:34  Table 5
19   
Norway
Jarle Tonning Hatløy
0
Norway
Jonas Randal
Wed 18:45  Table 6
20   
Norway
Martin Hatløy Engdal
Norway
Astrid Eiken Flage
0
Wed 19:29  Table 3
21   
Norway
Gabriel Ø. Ulvik
3
Norway
Frank Nordbø
2
Wed 18:56  Table 2
22   
Norway
Tanja Kvellestad Akse
3
Lars Martin Svartemyr
3
Wed 19:28  Table 4
23   
Norway
Hedda Mirzai
2
Norway
Lars emil Siljander
1
Wed 19:34  Table 1
24   
Norway
jakob Solheim
3
Norway
Tobias Høie
1
Wed 18:47  Table 5

Loser round 1

Race to 4
25   
Walk Over
Norway
Eric Milde
 
26   
Norway
Sigve Dale
2
Norway
Benjamin Herland Aralden
3
  Table 1
27   
Walk Over
Norway
Liam Milde
 
28   
Norway
Sølve Andre Dale
Walk Over
 
29   
Walk Over
Norway
Andreas Haugstad
 
30   
Norway
Henrik Nødset
Walk Over
 
31   
Walk Over
Norway
Sivert Offerdal
 
32   
Dana Mirzai
Walk Over
 

Losers qualification

Race to 4
33   
Norway
Eric Milde
Norway
Tobias Høie
1
Wed 18:59  Table 3
34   
Norway
Benjamin Herland Aralden
3
Norway
Hedda Mirzai
2
Wed 20:01  Table 1
35   
Norway
Liam Milde
Lars Martin Svartemyr
3
Wed 19:40  Table 4
36   
Norway
Sølve Andre Dale
2
Norway
Frank Nordbø
2
Wed 19:07  Table 2
37   
Norway
Andreas Haugstad
Norway
Astrid Eiken Flage
0
Wed 19:52  Table 3
38   
Norway
Henrik Nødset
3
Norway
Jonas Randal
Wed 19:06  Table 6
39   
Norway
Sivert Offerdal
2
Norway
Lance Cadurnigara
3
Wed 19:48  Table 4
40   
Dana Mirzai
2
Norway
Viljar Glavær Akse
1
Wed 19:34  Table 2

Last sixteen

Race to 4
41   
Norway
Jardar Kjos
2
Norway
Lance Cadurnigara
3
Wed 20:19  Table 1
42   
Norway
Jostein Underdal Fludal
Norway
Viljar Glavær Akse
1
Wed 20:19  Table 2
43   
Norway
Jarle Tonning Hatløy
0
Norway
Benjamin Herland Aralden
3
Wed 20:19  Table 3
44   
Norway
Martin Hatløy Engdal
Norway
Henrik Nødset
3
Wed 20:19  Table 4
45   
Norway
Gabriel Ø. Ulvik
3
Norway
Astrid Eiken Flage
0
Wed 20:19  Table 5
46   
Norway
Tanja Kvellestad Akse
3
Norway
Eric Milde
Wed 20:19  Table 6
47   
Norway
Lars emil Siljander
1
Norway
Frank Nordbø
2
Wed 20:25  Table 4
48   
Norway
jakob Solheim
3
Lars Martin Svartemyr
3
Wed 20:27  Table 3

Quarter final

Race to 4
49   
Norway
Lance Cadurnigara
3
Norway
Viljar Glavær Akse
1
Wed 20:43  Table 1
50   
Norway
Benjamin Herland Aralden
3
Norway
Henrik Nødset
3
Wed 20:29  Table 5
51   
Norway
Gabriel Ø. Ulvik
3
Norway
Eric Milde
Wed 20:33  Table 1
52   
Norway
Lars emil Siljander
1
Norway
jakob Solheim
3
Wed 20:49  Table 4

Semi final

Race to 4
53   
Norway
Viljar Glavær Akse
1
Norway
Henrik Nødset
3
Wed 19:02 
54   
Norway
Gabriel Ø. Ulvik
3
Norway
jakob Solheim
3
Wed 17:35  Table 1

Final

Race to 4
55   
Norway
Viljar Glavær Akse
1
Norway
jakob Solheim
3
Wed 20:24  Table 3

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment