Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

October 17, 2022

Hill Hill HCP 17.10.2022

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Illimar Ventsel
5 (5/0) 65 (40/25)
62%
550
2 Rein Luik
7 (5/2) 96 (51/45)
53%
480
3 Rene Pärnpuu
6 (4/2) 83 (44/39)
53%
420
3 Philip Tsunihhin
6 (4/2) 75 (38/37)
51%
420
5 Lotte Linnas
3 (2/1) 42 (23/19)
55%
370
5 Gregory Lõhmuste
4 (3/1) 57 (30/27)
53%
370
5 Aleksandrs Horsuns
Break & Run
3 (2/1) 43 (21/22)
49%
370
5 Marko Kurs
Break & Run
5 (3/2) 65 (33/32)
51%
370
9 Ken Riidak
Break & Run
3 (1/2) 41 (18/23)
44%
330
Show more
9 Mario Palumets
3 (1/2) 40 (20/20)
50%
330
9 Gert Gnadeberg
4 (2/2) 55 (28/27)
51%
330
9 Margus Vaher
3 (1/2) 40 (19/21)
48%
330
13 Matis Pill
2 (0/2) 30 (14/16)
47%
330
13 Kaspar Tuulik
3 (1/2) 43 (22/21)
51%
330
13 Roland Maimre
2 (0/2) 28 (12/16)
43%
330
13 Oliver Vares
3 (1/2) 42 (19/23)
45%
330
17 Tony Maimre
2 (0/2) 27 (11/16)
41%
300
17 Karl-Kristjan Kingi
2 (0/2) 26 (10/16)
38%
300
17 Raul Pärtel
2 (0/2) 27 (11/16)
41%
300
17 Ilya Kotlov
2 (0/2) 29 (13/16)
45%
300
Starts Oct 17, 2022, 6:00 PM (local time)
Format Double to Single elimination (20 Participants)
Race to 8
Handicap With handicap
Rankings Hill Hill HCP tournament ranking - 03.10.2022 - 12.12.2022
Organizer Mezz Hill Hill Billiard Cafe

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 8
1   
Estonia
Karl-Kristjan Kingi
3
L
Estonia
Rene Pärnpuu
3
Mon 18:24  Table 6
2   
Estonia
Illimar Ventsel
Walk Over
 
3   
Walk Over
Latvia
Aleksandrs Horsuns
 
4   
Estonia
Oliver Vares
4
Estonia
Rein Luik
2
Mon 17:57  Table 6
5   
Estonia
Gregory Lõhmuste
5
Estonia
Kaspar Tuulik
5
L
Mon 18:04  Table 4
6   
Estonia
Mario Palumets
Walk Over
 
7   
Walk Over
Estonia
Matis Pill
 
8   
Estonia
Marko Kurs
2
Estonia
Raul Pärtel
3
Mon 18:08  Table 7

Winner round 1

Race to 8
9   
Estonia
Philip Tsunihhin
2
Estonia
Rene Pärnpuu
3
Mon 19:07  Table 6
10   
Estonia
Illimar Ventsel
1
Estonia
Roland Maimre
3
Mon 17:54  Table 4
11   
Estonia
Ken Riidak
3
Latvia
Aleksandrs Horsuns
1
Mon 17:58  Table 5
12   
Estonia
Rein Luik
2
Estonia
Tony Maimre
4
Mon 18:20  Table 9
13   
Estonia
Ilya Kotlov
3
Estonia
Gregory Lõhmuste
5
Mon 19:03  Table 10
14   
Estonia
Mario Palumets
3
Estonia
Margus Vaher
3
L
Mon 17:58  Table 9
15   
Estonia
Lotte Linnas
6
Estonia
Matis Pill
3
Mon 18:01  Table 10
16   
Estonia
Marko Kurs
2
Estonia
Gert Gnadeberg
2
L
Mon 19:08  Table 4

Loser round 1

Race to 8
17   
Estonia
Karl-Kristjan Kingi
3
Estonia
Gert Gnadeberg
2
Mon 19:57  Table 4
18   
Walk Over
Estonia
Matis Pill
 
19   
Walk Over
Estonia
Margus Vaher
 
20   
Estonia
Oliver Vares
4
Estonia
Ilya Kotlov
3
Mon 19:42  Table 5
21   
Estonia
Kaspar Tuulik
5
Estonia
Tony Maimre
4
Mon 19:09  Table 6
22   
Walk Over
Estonia
Ken Riidak
 
23   
Walk Over
Estonia
Roland Maimre
 
24   
Estonia
Raul Pärtel
3
Estonia
Philip Tsunihhin
2
Mon 19:36  Table 9

Loser round 2

Race to 8
25   
Estonia
Gert Gnadeberg
2
Estonia
Matis Pill
3
Mon 20:22  Table 4
26   
Estonia
Margus Vaher
3
Estonia
Oliver Vares
4
Mon 20:22  Table 5
27   
Estonia
Kaspar Tuulik
5
Estonia
Ken Riidak
3
Mon 19:57  Table 6
28   
Estonia
Roland Maimre
3
Estonia
Philip Tsunihhin
2
R1
Mon 20:06  Table 9

Winners qualification

Race to 8
29   
Estonia
Rene Pärnpuu
3
Estonia
Illimar Ventsel
1
Mon 19:43  Table 10
30   
Latvia
Aleksandrs Horsuns
1
R1
Estonia
Rein Luik
2
R1
Mon 19:20  Table 7
31   
Estonia
Gregory Lõhmuste
5
Estonia
Mario Palumets
3
Mon 20:06  Table 7
32   
Estonia
Lotte Linnas
6
Estonia
Marko Kurs
2
Mon 20:30  Table 6

Losers qualification

Race to 8
33   
Estonia
Gert Gnadeberg
2
Estonia
Rein Luik
2
Mon 21:10  Table 4
34   
Estonia
Margus Vaher
3
Estonia
Rene Pärnpuu
3
L
Mon 20:59  Table 5
35   
Estonia
Ken Riidak
3
Estonia
Marko Kurs
2
R1
Mon 20:53  Table 6
36   
Estonia
Philip Tsunihhin
2
R1
Estonia
Mario Palumets
3
Mon 20:37  Table 7

Quarter final

Race to 8
37   
Estonia
Illimar Ventsel
1
Estonia
Marko Kurs
2
Mon 21:37  Table 4
38   
Latvia
Aleksandrs Horsuns
1
Estonia
Philip Tsunihhin
2
Mon 21:37  Table 5
39   
Estonia
Gregory Lõhmuste
5
Estonia
Rein Luik
2
Mon 21:37  Table 6
40   
Estonia
Lotte Linnas
6
Estonia
Rene Pärnpuu
3
Mon 21:37  Table 7

Semi final

Race to 8
41   
Estonia
Illimar Ventsel
1
Estonia
Philip Tsunihhin
2
Mon 23:57 
42   
Estonia
Rein Luik
2
Estonia
Rene Pärnpuu
3
Mon 22:28  Table 6

Final

Race to 8
43   
Estonia
Illimar Ventsel
1
Estonia
Rein Luik
2
Mon 23:58 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants