Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

November 7, 2022

Hill Hill HCP 07.11.2022

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Gert Gnadeberg
7 (6/1) 85 (46/39)
54%
550
2 Lotte Linnas
5 (4/1) 61 (34/27)
56%
480
3 Janno Piilbaum
Break & Run
4 (3/1) 54 (31/23)
57%
420
3 Rein Luik
4 (3/1) 57 (30/27)
53%
420
5 Otto Antson
5 (3/2) 68 (35/33)
51%
370
5 Rene Pärnpuu
4 (2/2) 54 (29/25)
54%
370
5 Mario Palumets
3 (2/1) 36 (19/17)
53%
370
5 Illimar Ventsel
4 (2/2) 51 (22/29)
43%
370
9 Tony Maimre
3 (1/2) 43 (20/23)
47%
330
Show more
9 Tarvo Piip
Break & Run
4 (2/2) 57 (29/28)
51%
330
9 Ilya Kotlov
3 (1/2) 44 (21/23)
48%
330
9 Juss Saska
3 (1/2) 41 (21/20)
51%
330
13 Ken Riidak
Break & Run
3 (1/2) 43 (22/21)
51%
330
13 Roland Maimre
2 (0/2) 28 (12/16)
43%
330
13 Oleg Sidorov
4 (2/2) 54 (27/27)
50%
330
13 Karl-Kristjan Kingi
4 (2/2) 54 (26/28)
48%
330
17 Allan Ilves
2 (0/2) 28 (12/16)
43%
300
17 Indrek Paju
2 (0/2) 29 (13/16)
45%
300
17 Marko Kurs
Break & Run
2 (0/2) 28 (12/16)
43%
300
17 Mikk Savisto
2 (0/2) 25 (9/16)
36%
300
Starts Nov 7, 2022, 6:00 PM (local time)
Format Double to Single elimination (20 Participants)
Race to 8
Handicap With handicap
Rankings Hill Hill HCP tournament ranking - 03.10.2022 - 12.12.2022
Organizer Mezz Hill Hill Billiard Cafe

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 8
1   
Estonia
Otto Antson
3
Estonia
Marko Kurs
2
Mon 18:12  Table 6
2   
Estonia
Mario Palumets
Walk Over
 
3   
Walk Over
Estonia
Janno Piilbaum
 
4   
Estonia
Tarvo Piip
3
Estonia
Allan Ilves
5
Mon 18:50  Table 12
5   
Estonia
Oleg Sidorov
3
Estonia
Mikk Savisto
4
Mon 18:03  Table 4
6   
Estonia
Juss Saska
Walk Over
 
7   
Walk Over
Estonia
Rene Pärnpuu
 
8   
Estonia
Indrek Paju
5
Estonia
Karl-Kristjan Kingi
3
Mon 18:10  Table 8

Winner round 1

Race to 8
9   
Estonia
Gert Gnadeberg
2
Estonia
Otto Antson
3
Mon 18:58  Table 7
10   
Estonia
Mario Palumets
3
Estonia
Roland Maimre
3
Mon 18:04  Table 7
11   
Estonia
Illimar Ventsel
1
Estonia
Janno Piilbaum
3
R1
Mon 18:03  Table 5
12   
Estonia
Tarvo Piip
3
Estonia
Ken Riidak
3
L
Mon 19:16  Table 12
13   
Estonia
Ilya Kotlov
3
L
Estonia
Oleg Sidorov
3
Mon 18:28  Table 4
14   
Estonia
Juss Saska
0
R2
Estonia
Lotte Linnas
6
Mon 18:21  Table 5
15   
Estonia
Rein Luik
2
Estonia
Rene Pärnpuu
3
R1
Mon 18:18  Table 12
16   
Estonia
Karl-Kristjan Kingi
3
Estonia
Tony Maimre
4
Mon 19:05  Table 4

Loser round 1

Race to 8
17   
Estonia
Marko Kurs
2
Estonia
Karl-Kristjan Kingi
3
Mon 20:00  Table 4
18   
Walk Over
Estonia
Rene Pärnpuu
 
19   
Walk Over
Estonia
Juss Saska
 
20   
Estonia
Allan Ilves
5
Estonia
Oleg Sidorov
3
Mon 19:17  Table 5
21   
Estonia
Mikk Savisto
4
Estonia
Ken Riidak
3
Mon 20:33  Table 11
22   
Walk Over
Estonia
Illimar Ventsel
 
23   
Walk Over
Estonia
Roland Maimre
 
24   
Estonia
Indrek Paju
5
Estonia
Gert Gnadeberg
2
Mon 19:24  Table 7

Loser round 2

Race to 8
25   
Estonia
Karl-Kristjan Kingi
3
Estonia
Rene Pärnpuu
3
Mon 20:43  Table 4
26   
Estonia
Juss Saska
0
R2
Estonia
Oleg Sidorov
3
Mon 19:47  Table 5
27   
Estonia
Ken Riidak
3
Estonia
Illimar Ventsel
1
Mon 21:07  Table 11
28   
Estonia
Roland Maimre
3
Estonia
Gert Gnadeberg
2
Mon 19:52  Table 11

Winners qualification

Race to 8
29   
Estonia
Otto Antson
3
Estonia
Mario Palumets
3
L
Mon 19:23  Table 8
30   
Estonia
Janno Piilbaum
3
Estonia
Tarvo Piip
3
L
Mon 20:31  Table 12
31   
Estonia
Ilya Kotlov
3
Estonia
Lotte Linnas
6
Mon 19:04  Table 6
32   
Estonia
Rein Luik
2
R1
Estonia
Tony Maimre
4
Mon 20:00  Table 6

Losers qualification

Race to 8
33   
Estonia
Rene Pärnpuu
3
Estonia
Tarvo Piip
3
Mon 21:36  Table 12
34   
Estonia
Juss Saska
0
R2
Estonia
Otto Antson
3
Mon 20:28  Table 5
35   
Estonia
Illimar Ventsel
1
R1
Estonia
Tony Maimre
4
Mon 22:18  Table 11
36   
Estonia
Gert Gnadeberg
2
R1
Estonia
Ilya Kotlov
3
Mon 20:43  Table 6

Quarter final

Race to 8
37   
Estonia
Mario Palumets
3
Estonia
Gert Gnadeberg
2
Mon 22:43  Table 4
38   
Estonia
Janno Piilbaum
3
Estonia
Rene Pärnpuu
3
Mon 22:43  Table 12
39   
Estonia
Lotte Linnas
6
Estonia
Illimar Ventsel
1
Mon 22:53  Table 11
40   
Estonia
Rein Luik
2
Estonia
Otto Antson
3
Mon 22:43  Table 5

Semi final

Race to 8
41   
Estonia
Gert Gnadeberg
2
Estonia
Janno Piilbaum
3
Mon 23:32  Table 12
42   
Estonia
Lotte Linnas
6
Estonia
Rein Luik
2
Mon 23:25  Table 11

Final

Race to 3
43   
Estonia
Gert Gnadeberg
0
Estonia
Lotte Linnas
2
Tue 00:24 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants