Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

July 5, 2019

Handicap tournament

9-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Labinot Markaj
5 (5/0) 33 (26/7)
79%
550
2 Ylber Hyseni
6 (4/2) 47 (23/24)
49%
480
3 burim podvorica
5 (3/2) 38 (19/19)
50%
420
3 Gani Ahmeti
5 (3/2) 35 (18/17)
51%
420
5 Valdrin Bllaca
Remi's Billiards & Sports bar
3 (2/1) 23 (12/11)
52%
370
5 Faton Bajgora
4 (2/2) 33 (18/15)
55%
370
5 Islam Kutleshi
3 (2/1) 17 (11/6)
65%
370
5 Shkelqim Bllaca
3 (2/1) 22 (13/9)
59%
370
9 flamur hasani
3 (1/2) 23 (10/13)
43%
330
9 Arber Bardhi
2 (0/2) 14 (4/10)
29%
330
9 Albion Oraca
2 (0/2) 14 (4/10)
29%
330
9 Ramadan Sada
3 (1/2) 19 (8/11)
42%
330
13 Orhan Emini
2 (0/2) 16 (6/10)
38%
330
13 Arjan Salihu
2 (0/2) 15 (5/10)
33%
330
13 Besmir Maloku
2 (0/2) 15 (5/10)
33%
330
Starts Jul 5, 2019, 6:40 PM (local time)
Format Double elimination (15 Participants)
Race to 5
Handicap With handicap
Organizer Remi's Billiards & Sports bar
Contact Valdrin Bllaca (valdrinibllaca@hotmail.com, +37745283793)
More info
Handicap tournament

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Belgium
Arber Bardhi
Walk Over
 
2   
Kosovo
Islam Kutleshi
b
Kosovo
Albion Oraca
c
Fri 19:15 
3   
Kosovo
Arjan Salihu
c
Kosovo
burim podvorica
c
Fri 18:42 
4   
Kosovo
Ramadan Sada
Kosovo
Labinot Markaj
a
Fri 19:25 
5   
Kosovo
flamur hasani
b
Kosovo
Valdrin Bllaca
a
Fri 18:52 
6   
Kosovo
Faton Bajgora
a
Kosovo
Orhan Emini
Fri 18:32 
7   
Kosovo
Gani Ahmeti
b
Kosovo
Besmir Maloku
Fri 18:31 
8   
Kosovo
Ylber Hyseni
b
Kosovo
Shkelqim Bllaca
b
Fri 19:25 

Winners qualification

Race to 5
9   
Belgium
Arber Bardhi
Kosovo
Islam Kutleshi
b
Fri 19:59 
10   
Kosovo
burim podvorica
c
Kosovo
Labinot Markaj
a
Fri 19:50 
11   
Kosovo
Valdrin Bllaca
a
Kosovo
Faton Bajgora
a
Fri 20:06 
12   
Kosovo
Gani Ahmeti
b
Kosovo
Shkelqim Bllaca
b
Fri 20:10 

Loser round 1

Race to 5
13   
Walk Over
Kosovo
Albion Oraca
 
14   
Kosovo
Arjan Salihu
c
Kosovo
Ramadan Sada
Fri 20:30 
15   
Kosovo
flamur hasani
b
Kosovo
Orhan Emini
Fri 20:39 
16   
Kosovo
Besmir Maloku
Kosovo
Ylber Hyseni
b
Fri 20:56 

Losers qualification

Race to 5
17   
Kosovo
Albion Oraca
c
Kosovo
Gani Ahmeti
b
Fri 21:08 
18   
Kosovo
Ramadan Sada
Kosovo
Faton Bajgora
a
Fri 21:42 
19   
Kosovo
flamur hasani
b
Kosovo
burim podvorica
c
Fri 21:27 
20   
Kosovo
Ylber Hyseni
b
Belgium
Arber Bardhi
Fri 21:30 

Quarter final

Race to 5
21   
Kosovo
Islam Kutleshi
b
Kosovo
Gani Ahmeti
b
Fri 22:31 
22   
Kosovo
Labinot Markaj
a
Kosovo
Faton Bajgora
a
Fri 22:31 
23   
Kosovo
Valdrin Bllaca
a
Kosovo
burim podvorica
c
Fri 22:31 
24   
Kosovo
Shkelqim Bllaca
b
Kosovo
Ylber Hyseni
b
Fri 23:00 

Semi final

Race to 5
25   
Kosovo
Gani Ahmeti
b
Kosovo
Labinot Markaj
a
Fri 23:33 
26   
Kosovo
burim podvorica
c
Kosovo
Ylber Hyseni
b
Fri 23:46 

Final

Race to 5
27   
Kosovo
Labinot Markaj
a
Kosovo
Ylber Hyseni
b
Sat 00:40 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment