Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

July 4, 2021

Hague5 Lazy sunday

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 E Jansen
5 (4/1) 35 (21/14)
60%
2 Bob Worku
5 (4/1) 26 (18/8)
69%
3 Bobby Hansildar
4 (3/1) 24 (13/11)
54%
3 Emrys Blomont
4 (2/2) 25 (15/10)
60%
5 Karin Roijen
3 (1/2) 20 (9/11)
45%
5 Frans Van Tatenhove
Hague 5
3 (1/2) 17 (6/11)
35%
5 Dylan de Meij
3 (1/2) 19 (10/9)
53%
5 Remko De Groot
3 (1/2) 16 (6/10)
38%
9 Paolo Tomas
2 (0/2) 10 (2/8)
20%
9 Tara Verharen
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
9 Maaike Dent
2 (1/1) 11 (5/6)
45%
9 Ahmed el Assali
2 (1/1) 10 (4/6)
40%
Starts Jul 4, 2021, 1:30 PM (local time)
Format Round robin (12 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Organizer Hague 5
Contact Karin Roijen (karinroijen@gmail.com, +31 06-18750321)
More info
Inschrijfgeld is € 10 de zaal open om 13.00 en we spelen in poultjes met daarna een winnaars en verliezers kant.

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Emrys Blomont 2 1 0 1 7 5 2 0 0 0 0.583 1
2 E Jansen 2 1 0 1 6 7 -1 0 0 0 0.462 1
3 Maaike Dent 2 1 0 1 5 6 -1 0 0 0 0.455 1
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Dylan de Meij 2 1 0 1 6 4 2 0 0 0 0.6 1
2 Frans Van Tatenhove 2 1 0 1 6 6 0 0 0 0 0.5 1
3 Ahmed el Assali 2 1 0 1 4 6 -2 0 0 0 0.4 1
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Bobby Hansildar 2 2 0 0 8 2 6 0 0 0 0.8 2
2 Remko De Groot 2 1 0 1 5 5 0 0 0 0 0.5 1
3 Paolo Tomas 2 0 0 2 2 8 -6 0 0 0 0.2 0
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Bob Worku 2 2 0 0 8 2 6 0 0 0 0.8 2
2 Karin Roijen 2 1 0 1 5 6 -1 0 0 0 0.455 1
3 Tara Verharen 2 0 0 2 3 8 -5 0 0 0 0.273 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1-A   
United Kingdom
Maaike Dent
Netherlands
Emrys Blomont
Sun 14:18  Table 7
2-B   
Netherlands
Dylan de Meij
Netherlands
Frans Van Tatenhove
Sun 13:46  Table 8
3-C   
Netherlands
Remko De Groot
Netherlands
Bobby Hansildar
Sun 13:46  Table 9
4-D   
Netherlands
Karin Roijen
Netherlands
Bob Worku
Sun 13:46  Table 10

Round 2

Race to 4
5-A   
Netherlands
Emrys Blomont
Netherlands
Elfried Jansen
Sun 15:00  Table 7
6-B   
Netherlands
Frans Van Tatenhove
Netherlands
Ahmed el Assali
Sun 14:13  Table 8
7-C   
Netherlands
Bobby Hansildar
Philippines
Paolo Tomas
Sun 14:18  Table 9
8-D   
Netherlands
Bob Worku
Netherlands
Tara Verharen
Sun 14:23  Table 10

Round 3

Race to 4
9-A   
Netherlands
Elfried Jansen
United Kingdom
Maaike Dent
Sun 13:50  Table 7
10-B   
Netherlands
Ahmed el Assali
Netherlands
Dylan de Meij
Sun 14:34  Table 8
11-C   
Philippines
Paolo Tomas
Netherlands
Remko De Groot
Sun 14:58  Table 9
12-D   
Netherlands
Tara Verharen
Netherlands
Karin Roijen
Sun 14:51  Table 10

Quarter final

Race to 5
13   
Netherlands
Emrys Blomont
Netherlands
Frans Van Tatenhove
Sun 16:09  Table 7
14   
Netherlands
Elfried Jansen
Netherlands
Dylan de Meij
Sun 16:09  Table 9
15   
Netherlands
Bobby Hansildar
Netherlands
Karin Roijen
Sun 16:09  Table 10
16   
Netherlands
Remko De Groot
Netherlands
Bob Worku
Sun 16:09 

Semi final

Race to 5
17   
Netherlands
Emrys Blomont
Netherlands
Elfried Jansen
Sun 17:02  Table 9
18   
Netherlands
Bobby Hansildar
Netherlands
Bob Worku
Sun 17:13  Table 8

Final

Race to 5
19   
Netherlands
Elfried Jansen
Netherlands
Bob Worku
Sun 17:49  Table 8

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants