Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

March 28, 2022

HILL HILL 28.03.2022

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Aleksandrs Horsuns
Break & Run
4 (4/0) 53 (32/21)
60%
2 Rein Luik
5 (4/1) 64 (35/29)
55%
3 Nora Kangro
4 (2/2) 55 (28/27)
51%
3 Juss Saska
6 (4/2) 79 (46/33)
58%
5 Kaspar Valk
4 (2/2) 56 (26/30)
46%
5 Gert Gnadeberg
4 (2/2) 49 (20/29)
41%
7 Espen Holmen Grøtberg
Gjøvik&Raufoss BK
4 (2/2) 58 (29/29)
50%
7 Karl Mikk
4 (2/2) 56 (28/28)
50%
9 Karl Gnadeberg
1 (0/1) 13 (5/8)
38%
9 Roman Kuzemko
2 (0/2) 27 (11/16)
41%
9 Silver Vrait
Tallinna Snuukriklubi
3 (1/2) 44 (21/23)
48%
9 Ilya Kotlov
3 (1/2) 42 (20/22)
48%
13 Lotte Linnas
2 (0/2) 30 (14/16)
47%
13 Tony Maimre
2 (0/2) 28 (12/16)
43%
Starts Mar 28, 2022, 5:30 PM (local time)
Format Double to Single elimination (14 Participants)
Race to 8
Handicap With handicap
Organizer Mezz Hill Hill Billiard Cafe

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 8
1   
Estonia
Nora Kangro
Walk Over
 
2   
Estonia
Roman Kuzemko
3
Estonia
Gert Gnadeberg
2
Mon 17:34  Table 5
3   
Estonia
Lotte Linnas
6
Estonia
Silver Vrait
5
Mon 17:34  Table 3
4   
Estonia
Rein Luik
3
Karl Mikk
4
Mon 17:35  Table 2
5   
Estonia
Ilya Kotlov
4
Estonia
Tony Maimre
6
Mon 17:35  Table 4
6   
Estonia
Kaspar Valk
4
Norway
Espen Holmen Grøtberg
4
Mon 17:34  Table 11
7   
Estonia
Karl Gnadeberg
0
Estonia
Juss Saska
2
Mon 17:34  Table 12
8   
Walk Over
Latvia
Aleksandrs Horsuns
 

Winner round 1

Race to 8
9   
Estonia
Nora Kangro
6
Estonia
Gert Gnadeberg
2
Mon 18:21  Table 5
10   
Estonia
Silver Vrait
5
Estonia
Rein Luik
3
Mon 18:10  Table 3
11   
Estonia
Ilya Kotlov
4
Estonia
Kaspar Valk
4
Mon 18:10  Table 4
12   
Estonia
Juss Saska
2
Latvia
Aleksandrs Horsuns
2
Mon 19:00  Table 12

Loser round 1

Race to 8
13   
Walk Over
Estonia
Roman Kuzemko
 
14   
Estonia
Lotte Linnas
6
Karl Mikk
4
Mon 18:21  Table 11
15   
Estonia
Tony Maimre
6
Norway
Espen Holmen Grøtberg
4
Mon 18:21  Table 2
16   
Estonia
Karl Gnadeberg
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 8
17   
Estonia
Roman Kuzemko
3
Estonia
Juss Saska
2
Mon 19:41  Table 12
18   
Karl Mikk
4
Estonia
Ilya Kotlov
4
Mon 18:47  Table 4
19   
Norway
Espen Holmen Grøtberg
4
Estonia
Silver Vrait
5
Mon 18:47  Table 2
20   
Estonia
Karl Gnadeberg
0
Estonia
Nora Kangro
6
Mon 19:01 

Winners qualification

Race to 8
21   
Estonia
Gert Gnadeberg
2
Estonia
Rein Luik
3
Mon 19:11  Table 3
22   
Estonia
Kaspar Valk
4
Latvia
Aleksandrs Horsuns
2
Mon 19:41  Table 12

Loser round 3

Race to 8
23   
Estonia
Juss Saska
2
Karl Mikk
4
Mon 20:11  Table 3
24   
Norway
Espen Holmen Grøtberg
4
Estonia
Nora Kangro
6
Mon 19:32  Table 2

Losers qualification

Race to 8
25   
Estonia
Juss Saska
2
Estonia
Gert Gnadeberg
2
Mon 20:35  Table 3
26   
Estonia
Nora Kangro
6
Estonia
Kaspar Valk
4
Mon 20:12  Table 8

Semi final

Race to 8
27   
Estonia
Rein Luik
3
Estonia
Juss Saska
2
Mon 20:53  Table 3
28   
Latvia
Aleksandrs Horsuns
2
Estonia
Nora Kangro
6
Mon 20:53  Table 12

Final

Race to 8
29   
Estonia
Rein Luik
3
Latvia
Aleksandrs Horsuns
2
Mon 21:46  Table 11

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants