Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Who starts to play?

Runouts
Innings
Highbreaks

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

July 9 - July 10, 2022

Garage 9-pallo TELTTANELURIT 9.7.2022

9-Ball
Add teams

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Finland Kotinurmi & Kännö
6 (6/0) 60 (42/18)
70%
2 Tona & Haba
5 (4/1) 59 (33/26)
56%
3 Pikkarainen & Pimiä
7 (5/2) 80 (45/35)
56%
3 Sarza & Annanmäki
6 (4/2) 61 (36/25)
59%
5 Tarvainen & Rönn
6 (4/2) 59 (34/25)
58%
5 Lehtonen & Klingberg
3 (2/1) 35 (17/18)
49%
5 Sandström & Pyykkinen
4 (3/1) 44 (23/21)
52%
5 Lyytinen & Paajanen
4 (2/2) 40 (20/20)
50%
9 Peltonen & Vuorinen
3 (1/2) 34 (15/19)
44%
Show more
9 Ahde & Viro
5 (3/2) 58 (29/29)
50%
9 Lähteenmäki & Halonen
3 (1/2) 33 (14/19)
42%
9 Huttunen & Kangas
5 (3/2) 54 (27/27)
50%
13 Tahvanainen & Hämäläinen
3 (1/2) 36 (18/18)
50%
13 Vartia & Kosonen
3 (1/2) 36 (17/19)
47%
13 Yli-hannuksela & Keränen
3 (1/2) 36 (16/20)
44%
13 Ville & Paananen
4 (2/2) 48 (24/24)
50%
17 Pukkinen & Nuutinen
2 (0/2) 22 (8/14)
36%
17 Harjumaaskola & Tiainen
2 (0/2) 24 (10/14)
42%
17 Soramies & Salute
2 (0/2) 25 (11/14)
44%
17 Keskinen & Salmi
2 (0/2) 23 (9/14)
39%
17 Mäki & Elg
2 (0/2) 21 (7/14)
33%
17 Pekkola & Anttonen
2 (0/2) 21 (7/14)
33%
17 Noronen & Sinkkonen
2 (0/2) 23 (9/14)
39%
17 Lounamaa & Lähteenmäki
2 (0/2) 18 (4/14)
22%
Starts Jul 9, 2022, 10:00 AM Until Jul 10, 2022 (local time)
Entry deadline Jul 8, 2022, 4:00 PM (local time)
Organizer Bowling & Billiard Garage
Contact Kimmo Ahonen (kimmo@bowlingbilliardgarage.fi, 0503773760) and Jukka Tarvainen
Format Double to Single elimination (24 Participants)
Race to 7
Handicap No handicap
More info
Bowling & Billiard Garage proudly presents the very first of the three upcoming magnificent outdoor events this summer 2022!

Ajankohta: Lauantai 9.7.2022 (pelataan päivässä läpi)
Alkuaika: Klo 10-12 (riippuen osallistujamäärästä)
Pelimuoto: Paripelinä 9-palloa, vuorolyönnit, vuoroaloitukset, ensimmäinen aloittaja arvotaan. Ulkokisat
Voittomäärä: 6-7 voittoon tasoituksin 0-4.
Pöydät: 5 kpl 7' Valleyn "pelikapöytiä"
Osallistumismaksu: 50 €/pari
Palkinnot: Kaikki osallistumismaksut jakoon 4-8 parhaalle
Kaavio: Max 32 paria, tuplaeliminaatio + cup
HUOM! Molemmat kilpailut ovat K-18 ja lisäksi osallistumisoikeutta ei ole FPT ranking top-20 pelaajilla.
Ilmoittautuminen:
Torstaihin 7.7.2022 klo 20 mennessä

Muuta
* Hyppylyönnit kielletty, ei Kitcheniä, 9-pallo pisteelle.
* Pelipöydät pystytetään terassin eteen telttojen suojaan ulos.
* Pelipaikan ovet aukeavat 30 min ennen turnauksen alkua
* Lisäksi järjestetään perjantaina 9-pallo singeli lämmittelyturnaus. Ilmottautuminen warm up kisaan ainoastaan paikan päällä klo 17:45 mennessä. Osmaksu tähän kisaan 20 €.

Lisätietoja
Jukka Tarvainen 0458840801
Kimmo Ahonen 0503773760


Pelipaikan yhteystiedot
Bowling & Billiard Garage
Lintulammenkatu 18, 04250 Kerava
https://www.bowlingbilliardgarage.fi/

Schedule

BETA Try the new playing schedule (beta). Try now!
Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 7
1   
Sarza & Annanmäki
Lounamaa & Lähteenmäki
Sat 10:11 
2   
Soramies & Salute
Pikkarainen & Pimiä
Sat 10:11 
3   
Ahde & Viro
Harjumaaskola & Tiainen
Sat 10:11 
4   
Ville & Paananen
Vartia & Kosonen
Sat 10:11 
5   
Pukkinen & Nuutinen
Finland
Kotinurmi & Kännö
Sat 10:39 
6   
Huttunen & Kangas
Keskinen & Salmi
Sat 10:51 
7   
Sandström & Pyykkinen
Noronen & Sinkkonen
Sat 11:00 
8   
Mäki & Elg
Tarvainen & Rönn
Sat 11:04 

Winner round 1

Race to 7
9   
Tahvanainen & Hämäläinen
Sarza & Annanmäki
Sat 12:05 
10   
Pikkarainen & Pimiä
Tona & Haba
Sat 11:28 
11   
Peltonen & Vuorinen
Ahde & Viro
Sat 11:56 
12   
Ville & Paananen
Lehtonen & Klingberg
Sat 12:01 
13   
Pekkola & Anttonen
Finland
Kotinurmi & Kännö
Sat 12:19 
14   
Huttunen & Kangas
Lähteenmäki & Halonen
Sat 12:51 
15   
Yli-hannuksela & Keränen
Sandström & Pyykkinen
Sat 12:56 
16   
Tarvainen & Rönn
Lyytinen & Paajanen
Sat 13:02 

Loser round 1

Race to 7
17   
Lounamaa & Lähteenmäki
Tarvainen & Rönn
Sat 14:24 
18   
Soramies & Salute
Yli-hannuksela & Keränen
Sat 14:32 
19   
Harjumaaskola & Tiainen
Huttunen & Kangas
Sat 14:50 
20   
Vartia & Kosonen
Pekkola & Anttonen
Sat 13:23 
21   
Pukkinen & Nuutinen
Ville & Paananen
Sat 13:43 
22   
Keskinen & Salmi
Ahde & Viro
Sat 14:02 
23   
Noronen & Sinkkonen
Pikkarainen & Pimiä
Sat 13:57 
24   
Mäki & Elg
Tahvanainen & Hämäläinen
Sat 13:47 

Loser round 2

Race to 7
25   
Tarvainen & Rönn
Yli-hannuksela & Keränen
Sat 16:09 
26   
Huttunen & Kangas
Vartia & Kosonen
Sat 16:18 
27   
Ville & Paananen
Ahde & Viro
Sat 15:22 
28   
Pikkarainen & Pimiä
Tahvanainen & Hämäläinen
Sat 14:58 

Winners qualification

Race to 7
29   
Sarza & Annanmäki
Tona & Haba
Sat 15:12 
30   
Peltonen & Vuorinen
Lehtonen & Klingberg
Sat 15:48 
31   
Finland
Kotinurmi & Kännö
Lähteenmäki & Halonen
PVK - (Puh.veli-klubi ry) Sat 15:57 
32   
Sandström & Pyykkinen
Lyytinen & Paajanen
Sat 16:23 

Losers qualification

Race to 7
33   
Tarvainen & Rönn
Peltonen & Vuorinen
Sat 17:22 
34   
Huttunen & Kangas
Sarza & Annanmäki
Sat 17:16 
35   
Ahde & Viro
Lyytinen & Paajanen
Sat 17:02 
36   
Pikkarainen & Pimiä
Lähteenmäki & Halonen
Sat 16:54 

Quarter final

Race to 7
37   
Tona & Haba
Tarvainen & Rönn
Sat 18:13 
38   
Lehtonen & Klingberg
Pikkarainen & Pimiä
Sat 18:13 
39   
Finland
Kotinurmi & Kännö
Lyytinen & Paajanen
PVK - (Puh.veli-klubi ry) Sat 18:13 
40   
Sandström & Pyykkinen
Sarza & Annanmäki
Sat 18:44 

Semi final

Race to 7
41   
Tona & Haba
Pikkarainen & Pimiä
Sat 19:29 
42   
Finland
Kotinurmi & Kännö
Sarza & Annanmäki
PVK - (Puh.veli-klubi ry) Sat 19:29 

Final

Race to 7
43   
Tona & Haba
Finland
Kotinurmi & Kännö
Sat 21:06 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants