Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

September 27 - September 28, 2019

GVO Turnierserie 2019/2020 T2

10-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Carsten "Calle" Becker
5 (5/0) 26 (20/6)
77%
20
2 Michael Grimm
6 (5/1) 36 (22/14)
61%
18
3 Naci Yilmaz
4 (3/1) 20 (12/8)
60%
16
3 Lukas Gruhn
5 (3/2) 30 (16/14)
53%
16
5 Klaus Braun
GVO Oldenburg
4 (2/2) 20 (10/10)
50%
14
5 Rainer Kutsch
3 (2/1) 16 (10/6)
63%
14
5 Lukas von Seggern
5 (3/2) 29 (14/15)
48%
14
5 Jürgen Düvelsdorf
5 (3/2) 28 (14/14)
50%
14
9 Sven Nordenholt
3 (1/2) 16 (6/10)
38%
12
Show more
9 Silvia Gulden
GVO Oldenburg
3 (1/2) 17 (7/10)
41%
12
9 Manfred Sobing
3 (1/2) 21 (10/11)
48%
12
9 Jörg Hecht
3 (1/2) 17 (8/9)
47%
12
13 Manuela Wengler
3 (1/2) 16 (8/8)
50%
11
13 Rolf Nahrgang
3 (1/2) 18 (9/9)
50%
11
13 Ali Tan
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
11
13 Robert Schumann
GVO Oldenburg
2 (0/2) 13 (5/8)
38%
11
17 Dieter Rüthemann
2 (0/2) 13 (5/8)
38%
10
17 Holger Dietrich
3 (1/2) 16 (6/10)
38%
10
17 Karsten Schmidt
GVO Oldenburg
2 (0/2) 9 (1/8)
11%
10
Entry deadline Sep 27, 2019, 7:00 PM (local time)
Starts Sep 27, 2019, 7:30 PM (local time)
Format Double elimination (19 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Rankings GVO Turnierserie 2019/2020
Organizer GVO Oldenburg
Contact Bernd Janßen (billard.gvo.bj@wjk.de, 017670678451)

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1   
Germany
Carsten "Calle" Becker
Walk Over
 
2   
Germany
Holger Dietrich
R1
Germany
Dieter Rüthemann
Fri 19:34  Table 1
3   
Germany
Lukas Gruhn
Walk Over
 
4   
Walk Over
Germany
Sven Nordenholt
 
5   
Germany
Ali Tan
Walk Over
 
6   
Walk Over
Turkey
Naci Yilmaz
 
7   
Germany
Jörg Hecht
Walk Over
 
8   
Walk Over
Germany
Lukas von Seggern
 
9   
Germany
Klaus Braun
Walk Over
 
10   
Germany
Manuela Wengler
Germany
Karsten Schmidt
Fri 19:34  Table 2
11   
Germany
Rainer Kutsch
Walk Over
 
12   
Walk Over
Germany
Silvia Gulden
 
13   
Germany
Robert Schumann
Walk Over
 
14   
Walk Over
Germany
Manfred Sobing
 
15   
Germany
Rolf Nahrgang
Germany
Michael Grimm
Fri 19:34  Table 3
16   
Walk Over
Germany
Jürgen Düvelsdorf
 

Winner round 1

Race to 4
17   
Germany
Carsten "Calle" Becker
Germany
Holger Dietrich
Fri 20:17  Table 1
18   
Germany
Lukas Gruhn
Germany
Sven Nordenholt
Fri 19:35  Table 5
19   
Germany
Ali Tan
Turkey
Naci Yilmaz
Fri 19:35  Table 6
20   
Germany
Jörg Hecht
Germany
Lukas von Seggern
Fri 19:35  Table 7
21   
Germany
Klaus Braun
Germany
Manuela Wengler
Fri 20:03  Table 2
22   
Germany
Rainer Kutsch
Germany
Silvia Gulden
Fri 19:35  Table 8
23   
Germany
Robert Schumann
Germany
Manfred Sobing
Fri 19:35  Table 4
24   
Germany
Michael Grimm
Germany
Jürgen Düvelsdorf
Fri 20:17  Table 3

Loser round 1

Race to 4
25   
Walk Over
Germany
Dieter Rüthemann
 
26   
Walk Over
Walk Over
 
27   
Walk Over
Walk Over
 
28   
Walk Over
Walk Over
 
29   
Walk Over
Germany
Karsten Schmidt
 
30   
Walk Over
Walk Over
 
31   
Walk Over
Walk Over
 
32   
Germany
Rolf Nahrgang
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 4
33   
Germany
Dieter Rüthemann
Germany
Jürgen Düvelsdorf
Fri 21:03  Table 3
34   
Walk Over
Germany
Robert Schumann
 
35   
Walk Over
Germany
Silvia Gulden
 
36   
Walk Over
Germany
Manuela Wengler
 
37   
Germany
Karsten Schmidt
Germany
Lukas von Seggern
Fri 20:12  Table 5
38   
Walk Over
Germany
Ali Tan
 
39   
Walk Over
Germany
Sven Nordenholt
 
40   
Germany
Rolf Nahrgang
Germany
Holger Dietrich
Fri 21:10  Table 1

Winners qualification

Race to 4
41   
Germany
Carsten "Calle" Becker
Germany
Lukas Gruhn
Fri 21:12  Table 8
42   
Turkey
Naci Yilmaz
Germany
Jörg Hecht
Fri 20:12  Table 6
43   
Germany
Klaus Braun
Germany
Rainer Kutsch
Fri 20:49  Table 2
44   
Germany
Manfred Sobing
Germany
Michael Grimm
Fri 21:11  Table 7

Loser round 3

Race to 4
45   
Germany
Jürgen Düvelsdorf
Germany
Robert Schumann
Fri 21:51  Table 3
46   
Germany
Silvia Gulden
Germany
Manuela Wengler
Fri 20:54  Table 4
47   
Germany
Lukas von Seggern
Germany
Ali Tan
Fri 21:02  Table 5
48   
Germany
Sven Nordenholt
Germany
Rolf Nahrgang
Fri 22:09  Table 1

Losers qualification

Race to 4
49   
Germany
Jürgen Düvelsdorf
Germany
Jörg Hecht
Fri 22:39  Table 3
50   
Germany
Silvia Gulden
Germany
Lukas Gruhn
Fri 22:15  Table 4
51   
Germany
Lukas von Seggern
Germany
Manfred Sobing
Fri 22:19  Table 2
52   
Germany
Sven Nordenholt
Germany
Klaus Braun
Fri 22:48  Table 1

Quarter final

Race to 4
53   
Germany
Carsten "Calle" Becker
Germany
Jürgen Düvelsdorf
Fri 23:13  Table 1
54   
Turkey
Naci Yilmaz
Germany
Lukas von Seggern
Fri 23:13  Table 2
55   
Germany
Rainer Kutsch
Germany
Lukas Gruhn
Fri 23:13  Table 3
56   
Germany
Michael Grimm
Germany
Klaus Braun
Fri 23:13  Table 4

Semi final

Race to 4
57   
Germany
Carsten "Calle" Becker
Turkey
Naci Yilmaz
Sat 00:00  Table 1
58   
Germany
Lukas Gruhn
Germany
Michael Grimm
Sat 00:04  Table 3

Final

Race to 4
59   
Germany
Carsten "Calle" Becker
Germany
Michael Grimm
Sat 00:44  Table 3

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment