Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

September 13 - September 14, 2019

GVO Turnierserie 2019/2020 T1

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Naci Yilmaz
7 (6/1) 43 (27/16)
63%
20
2 Rolf Nahrgang
7 (5/2) 45 (26/19)
58%
18
3 Rainer Kutsch
4 (3/1) 24 (15/9)
63%
16
3 Lukas von Seggern
6 (4/2) 38 (22/16)
58%
16
5 Michael Grimm
4 (3/1) 22 (15/7)
68%
14
5 Gregor Hermann
5 (3/2) 27 (15/12)
56%
14
5 Theodor Buchsmann
4 (3/1) 23 (13/10)
57%
14
5 Holger Dietrich
4 (3/1) 22 (14/8)
64%
14
9 Ralf Zielske
GVO Oldenburg
4 (2/2) 23 (12/11)
52%
12
Show more
9 Klaus Braun
GVO Oldenburg
4 (2/2) 23 (12/11)
52%
12
9 Robert Schumann
GVO Oldenburg
3 (1/2) 16 (8/8)
50%
12
9 Karsten Schmidt
GVO Oldenburg
4 (2/2) 22 (12/10)
55%
12
13 Manuela Wengler
3 (1/2) 16 (8/8)
50%
11
13 Manfred Sobing
4 (2/2) 23 (11/12)
48%
11
13 Thorsten Schriewer
4 (2/2) 18 (10/8)
56%
11
13 Christoph Schwarz
4 (2/2) 24 (11/13)
46%
11
17 Bernd Janßen
GVO Oldenburg
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
10
17 Sven Nordenholt
2 (0/2) 9 (1/8)
11%
10
17 Dominik Kutsch
3 (1/2) 16 (5/11)
31%
10
17 Ali Tan
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
10
17 Victor da Costa
2 (0/2) 9 (1/8)
11%
10
17 Jörg Hecht
2 (0/2) 8 (0/8)
0%
10
17 Jürgen Düvelsdorf
2 (0/2) 9 (1/8)
11%
10
17 Nicole Scherler
2 (0/2) 10 (2/8)
20%
10
25 x x
GVO Oldenburg
2 (0/2) 14 (6/8)
43%
9
Entry deadline Sep 13, 2019, 7:00 PM (local time)
Starts Sep 13, 2019, 7:30 PM (local time)
Format Double to Single elimination (25 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Rankings GVO Turnierserie 2019/2020
Organizer GVO Oldenburg
Contact Bernd Janßen (billard.gvo.bj@wjk.de, 017670678451)

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1   
Germany
Jörg Hecht
Walk Over
 
2   
Germany
Lukas von Seggern
Germany
Holger Dietrich
Fri 19:40  Table 1
3   
Gregor Hermann
Germany
Dominik Kutsch
Fri 19:40  Table 2
4   
Antarctica
Silvia Gulden
Germany
Christoph Schwarz
Fri 19:41  Table 3
5   
Germany
Robert Schumann
Walk Over
 
6   
Germany
Thorsten Schriewer
Germany
Ali Tan
Fri 19:42  Table 4
7   
Germany
Ralf Zielske
Germany
Michael Grimm
Fri 19:42  Table 5
8   
Walk Over
Germany
Sven Nordenholt
 
9   
Germany
Jürgen Düvelsdorf
Walk Over
 
10   
Germany
Klaus Braun
Turkey
Naci Yilmaz
Fri 19:42  Table 6
11   
Germany
Manfred Sobing
Victor da Costa
Fri 19:42  Table 7
12   
Walk Over
Germany
Rainer Kutsch
 
13   
Germany
Manuela Wengler
Walk Over
 
14   
Germany
Nicole Scherler
Germany
Karsten Schmidt
Fri 19:43  Table 8
15   
Russia
Theodor Buchsmann
Germany
Rolf Nahrgang
Fri 20:07  Table 4
16   
Walk Over
Germany
Bernd Janßen
 

Winner round 1

Race to 4
17   
Germany
Jörg Hecht
Germany
Holger Dietrich
Fri 20:23  Table 1
18   
Gregor Hermann
Germany
Christoph Schwarz
Fri 20:46  Table 4
19   
Germany
Robert Schumann
Germany
Thorsten Schriewer
Fri 20:13  Table 5
20   
Germany
Michael Grimm
Germany
Sven Nordenholt
Fri 20:18  Table 7
21   
Germany
Jürgen Düvelsdorf
Germany
Klaus Braun
Fri 20:35  Table 6
22   
Germany
Manfred Sobing
Germany
Rainer Kutsch
Fri 20:17  Table 2
23   
Germany
Manuela Wengler
Germany
Karsten Schmidt
Fri 20:13  Table 8
24   
Russia
Theodor Buchsmann
Germany
Bernd Janßen
Fri 21:14  Table 1

Loser round 1

Race to 4
25   
Walk Over
Germany
Lukas von Seggern
 
26   
Germany
Dominik Kutsch
Antarctica
Silvia Gulden
Fri 20:31  Table 3
27   
Walk Over
Germany
Ali Tan
 
28   
Germany
Ralf Zielske
Walk Over
 
29   
Walk Over
Turkey
Naci Yilmaz
 
30   
Victor da Costa
Walk Over
 
31   
Walk Over
Germany
Nicole Scherler
 
32   
Germany
Rolf Nahrgang
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 4
33   
Germany
Lukas von Seggern
Germany
Bernd Janßen
Fri 21:48  Table 1
34   
Germany
Dominik Kutsch
Germany
Manuela Wengler
Fri 21:28  Table 3
35   
Germany
Ali Tan
Germany
Manfred Sobing
Fri 21:01  Table 2
36   
Germany
Ralf Zielske
Germany
Jürgen Düvelsdorf
Fri 20:51  Table 5
37   
Turkey
Naci Yilmaz
Germany
Sven Nordenholt
Fri 20:58  Table 8
38   
Victor da Costa
Germany
Thorsten Schriewer
Fri 20:51  Table 6
39   
Germany
Nicole Scherler
Germany
Christoph Schwarz
Fri 21:12  Table 7
40   
Germany
Rolf Nahrgang
Germany
Jörg Hecht
Fri 20:51  Table 1

Winners qualification

Race to 4
41   
Germany
Holger Dietrich
Gregor Hermann
Fri 22:15  Table 1
42   
Germany
Robert Schumann
Germany
Michael Grimm
Fri 22:15  Table 6
43   
Germany
Klaus Braun
Germany
Rainer Kutsch
Fri 22:15  Table 7
44   
Germany
Karsten Schmidt
Russia
Theodor Buchsmann
Fri 22:16  Table 8

Loser round 3

Race to 4
45   
Germany
Lukas von Seggern
Germany
Manuela Wengler
Fri 22:14  Table 3
46   
Germany
Manfred Sobing
Germany
Ralf Zielske
Fri 21:45  Table 2
47   
Turkey
Naci Yilmaz
Germany
Thorsten Schriewer
Fri 21:32  Table 4
48   
Germany
Christoph Schwarz
Germany
Rolf Nahrgang
Fri 22:06  Table 5

Losers qualification

Race to 4
49   
Germany
Lukas von Seggern
Germany
Robert Schumann
Fri 22:51  Table 3
50   
Germany
Ralf Zielske
Gregor Hermann
Fri 23:01  Table 1
51   
Turkey
Naci Yilmaz
Germany
Karsten Schmidt
Fri 22:51  Table 2
52   
Germany
Rolf Nahrgang
Germany
Klaus Braun
Fri 22:58  Table 5

Quarter final

Race to 4
53   
Germany
Holger Dietrich
Germany
Lukas von Seggern
Fri 23:43  Table 1
54   
Germany
Michael Grimm
Germany
Rolf Nahrgang
Fri 23:44  Table 2
55   
Germany
Rainer Kutsch
Gregor Hermann
Fri 23:44  Table 3
56   
Russia
Theodor Buchsmann
Turkey
Naci Yilmaz
Fri 23:44  Table 4

Semi final

Race to 4
57   
Germany
Lukas von Seggern
Germany
Rolf Nahrgang
Sat 00:31  Table 1
58   
Germany
Rainer Kutsch
Turkey
Naci Yilmaz
Sat 00:32  Table 3

Final

Race to 4
59   
Germany
Rolf Nahrgang
Turkey
Naci Yilmaz
Sat 01:49  Table 3

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants