Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

December 14 - December 15, 2018

GVO Oldenburg Turnierserie 2018/19 - T8

10-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Carsten "Calle" Becker
6 (6/0) 33 (24/9)
73%
20
2 Hai Long Le
6 (5/1) 31 (22/9)
71%
18
3 Rolf Nahrgang
5 (4/1) 28 (17/11)
61%
16
3 Heiko Harries
5 (4/1) 30 (16/14)
53%
16
5 Bernd Janßen
GVO Oldenburg
5 (3/2) 24 (14/10)
58%
14
5 Ralf Zielske
5 (3/2) 30 (15/15)
50%
14
5 Holger Dietrich
5 (3/2) 33 (16/17)
48%
14
5 Robert Schumann
GVO Oldenburg
5 (3/2) 29 (18/11)
62%
14
9 Frank Hachmöller
4 (2/2) 23 (10/13)
43%
12
Show more
9 Michael Grimm
4 (2/2) 25 (12/13)
48%
12
9 Tonja Egli Heißenhuber
3 (1/2) 18 (7/11)
39%
12
9 Manfred Sobing
4 (2/2) 21 (11/10)
52%
12
13 Detlef Bolten
4 (2/2) 24 (14/10)
58%
11
13 Dieter Rüthemann
3 (1/2) 15 (6/9)
40%
11
13 Manuela Wengler
3 (1/2) 17 (7/10)
41%
11
13 Rainer Kutsch
4 (2/2) 22 (12/10)
55%
11
17 Jürgen Düvelsdorf
3 (1/2) 16 (8/8)
50%
10
17 Sven Nordenholt
2 (0/2) 10 (2/8)
20%
10
17 Engin Niron
2 (0/2) 13 (5/8)
38%
10
17 Klaus Braun
GVO Oldenburg
3 (1/2) 18 (10/8)
56%
10
17 Vino Broschinski
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
10
17 Markus Feldhoff
2 (0/2) 9 (1/8)
11%
10
17 Ali Tan
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
10
17 Benjamin Eifert
3 (1/2) 13 (4/9)
31%
10
25 Silvia Gulden
2 (0/2) 10 (2/8)
20%
9
25 Stephan Lövenich
2 (0/2) 10 (2/8)
20%
9
Entry deadline Dec 14, 2018, 7:30 PM (local time)
Starts Dec 14, 2018, 7:30 PM (local time)
Format Double elimination (26 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Rankings GVO Oldenburg Turnierserie 2018/19 NPS
Organizer GVO Oldenburg and National Pool Series
Contact Christian Jähnel (Jaehnelc@gmail.com)
More info

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1   
Germany
Michael Grimm
Walk Over
 
2   
Turkey
Engin Niron
Germany
Heiko Harries
Fri 19:52  Table 1
3   
Germany
Stephan Lövenich
Jürgen Düvelsdorf
Fri 19:52  Table 2
4   
Germany
Rainer Kutsch
Germany
Holger Dietrich
Fri 19:53  Table 3
5   
Vino Broschinski
Walk Over
 
6   
Germany
Markus Feldhoff
Hai Long Le
Fri 19:53  Table 4
7   
Germany
Dieter Rüthemann
Germany
Klaus Braun
Fri 19:53  Table 5
8   
Walk Over
Germany
Tonja Egli Heißenhuber
 
9   
Germany
Sven Nordenholt
Walk Over
 
10   
Frank Hachmöller
Germany
Rolf Nahrgang
Fri 19:54  Table 6
11   
Germany
Robert Schumann
Germany
Manuela Wengler
Fri 19:54  Table 7
12   
Walk Over
Germany
Manfred Sobing
 
13   
Germany
Silvia Gulden
Germany
Benjamin Elfert
Fri 19:54  Table 8
14   
Germany
Detlef Bolten
Germany
Carsten Becker
Fri 20:21  Table 4
15   
Germany
Bernd Janßen
Germany
Ali Tan
Fri 20:28  Table 2
16   
Walk Over
Germany
Ralf Zielske
 

Winner round 1

Race to 4
17   
Germany
Michael Grimm
Germany
Heiko Harries
Fri 20:49  Table 1
18   
Jürgen Düvelsdorf
Germany
Holger Dietrich
Fri 20:54  Table 3
19   
Vino Broschinski
Hai Long Le
Fri 20:31  Table 8
20   
Germany
Klaus Braun
Germany
Tonja Egli Heißenhuber
Fri 20:30  Table 5
21   
Germany
Sven Nordenholt
Germany
Rolf Nahrgang
Fri 20:47  Table 6
22   
Germany
Robert Schumann
Germany
Manfred Sobing
Fri 20:46  Table 7
23   
Germany
Benjamin Elfert
Germany
Carsten Becker
Fri 21:49  Table 7
24   
Germany
Bernd Janßen
Germany
Ralf Zielske
Fri 21:49  Table 3

Loser round 1

Race to 4
25   
Walk Over
Turkey
Engin Niron
 
26   
Germany
Stephan Lövenich
Germany
Rainer Kutsch
Fri 21:10  Table 8
27   
Walk Over
Germany
Markus Feldhoff
 
28   
Germany
Dieter Rüthemann
Walk Over
 
29   
Walk Over
Frank Hachmöller
 
30   
Germany
Manuela Wengler
Walk Over
 
31   
Germany
Silvia Gulden
Germany
Detlef Bolten
Fri 21:24  Table 4
32   
Germany
Ali Tan
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 4
33   
Turkey
Engin Niron
Germany
Ralf Zielske
Fri 22:12  Table 3
34   
Germany
Rainer Kutsch
Germany
Benjamin Elfert
Fri 22:17  Table 1
35   
Germany
Markus Feldhoff
Germany
Manfred Sobing
Fri 21:17  Table 7
36   
Germany
Dieter Rüthemann
Germany
Sven Nordenholt
Fri 21:20  Table 2
37   
Frank Hachmöller
Germany
Klaus Braun
Fri 21:31  Table 5
38   
Germany
Manuela Wengler
Vino Broschinski
Fri 21:20  Table 6
39   
Germany
Detlef Bolten
Jürgen Düvelsdorf
Fri 22:04  Table 4
40   
Germany
Ali Tan
Germany
Michael Grimm
Fri 21:36  Table 1

Winners qualification

Race to 4
41   
Germany
Heiko Harries
Germany
Holger Dietrich
Fri 22:14  Table 6
42   
Hai Long Le
Germany
Tonja Egli Heißenhuber
Fri 22:14  Table 7
43   
Germany
Rolf Nahrgang
Germany
Robert Schumann
Fri 22:14  Table 8
44   
Germany
Carsten Becker
Germany
Bernd Janßen
Fri 22:39  Table 2

Loser round 3

Race to 4
45   
Germany
Ralf Zielske
Germany
Rainer Kutsch
Fri 23:01  Table 3
46   
Germany
Manfred Sobing
Germany
Dieter Rüthemann
Fri 22:00  Table 2
47   
Frank Hachmöller
Germany
Manuela Wengler
Fri 22:26  Table 5
48   
Germany
Detlef Bolten
Germany
Michael Grimm
Fri 22:47  Table 4

Losers qualification

Race to 4
49   
Germany
Ralf Zielske
Germany
Tonja Egli Heißenhuber
Fri 23:30  Table 3
50   
Germany
Manfred Sobing
Germany
Holger Dietrich
Fri 23:17  Table 1
51   
Frank Hachmöller
Germany
Bernd Janßen
Fri 23:40  Table 2
52   
Germany
Michael Grimm
Germany
Robert Schumann
Fri 23:29  Table 4

Quarter final

Race to 4
53   
Germany
Heiko Harries
Germany
Ralf Zielske
Sat 00:22  Table 1
54   
Hai Long Le
Germany
Bernd Janßen
Sat 00:22  Table 2
55   
Germany
Rolf Nahrgang
Germany
Holger Dietrich
Sat 00:22  Table 3
56   
Germany
Carsten Becker
Germany
Robert Schumann
Sat 00:22  Table 4

Semi final

Race to 4
57   
Germany
Heiko Harries
Hai Long Le
Sat 01:32  Table 2
58   
Germany
Rolf Nahrgang
Germany
Carsten Becker
Sat 01:36  Table 3

Final

Race to 4
59   
Hai Long Le
Germany
Carsten Becker
Sat 02:27  Table 3

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment