Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

May 31 - June 1, 2019

GVO Oldenburg Turnierserie 2018/19 - T20

10-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Carsten "Calle" Becker
6 (6/0) 31 (24/7)
77%
20
2 Bernd Janßen
GVO Oldenburg
6 (5/1) 32 (23/9)
72%
18
3 Michael Kampers
4 (3/1) 24 (13/11)
54%
16
3 Ralf Zielske
5 (4/1) 31 (19/12)
61%
16
5 Manuela Wengler
4 (2/2) 23 (12/11)
52%
14
5 Naci Yilmaz
5 (3/2) 26 (12/14)
46%
14
5 Rainer Kutsch
4 (2/2) 21 (10/11)
48%
14
5 Holger Dietrich
5 (3/2) 26 (14/12)
54%
14
9 Michael Grimm
3 (1/2) 18 (8/10)
44%
12
Show more
9 Klaus Braun
GVO Oldenburg
4 (2/2) 20 (10/10)
50%
12
9 Silvia Gulden
4 (2/2) 20 (8/12)
40%
12
9 Lukas von Seggern
4 (2/2) 23 (11/12)
48%
12
13 Detlef Bolten
3 (1/2) 15 (7/8)
47%
11
13 Jürgen Düvelsdorf
2 (0/2) 10 (2/8)
20%
11
13 Dieter Rüthemann
3 (1/2) 18 (9/9)
50%
11
13 Engin Niron
2 (0/2) 13 (5/8)
38%
11
17 Christian Jähnel
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
10
17 Sven Nordenholt
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
10
17 Theodor Buchsmann
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
10
17 Ali Tan
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
10
17 Benjamin Eifert
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
10
Entry deadline May 31, 2019, 7:55 PM (local time)
Starts May 31, 2019, 7:56 PM (local time)
Format Double elimination (21 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Rankings GVO Oldenburg Turnierserie 2018/19 NPS
Organizer GVO Oldenburg and National Pool Series
Contact Christian Jähnel (Jaehnelc@gmail.com)
More info

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1   
Germany
Theodor Buchsmann
Walk Over
 
2   
Germany
Holger Dietrich
Germany
Klaus Braun
Fri 19:53  Table 1
3   
Turkey
Engin Niron
Walk Over
 
4   
Walk Over
Germany
Michael Kampers
 
5   
Germany
Michael Grimm
Walk Over
 
6   
Germany
Dieter Rüthemann
Germany
Lukas von Seggern
Fri 19:53  Table 2
7   
Germany
Ali Tan
Germany
Carsten "Calle" Becker
Fri 19:53  Table 3
8   
Walk Over
Germany
Detlef Bolten
 
9   
Turkey
Naci Yilmaz
Walk Over
 
10   
Germany
Ralf Zielske
Germany
Benjamin Eifert
Fri 19:53  Table 4
11   
Germany
Christian Jähnel
Walk Over
 
12   
Walk Over
Germany
Manuela Wengler
 
13   
Jürgen Düvelsdorf
Walk Over
 
14   
Walk Over
Germany
Rainer Kutsch
 
15   
Germany
Silvia Gulden
Germany
Bernd Janßen
Fri 19:53  Table 5
16   
Walk Over
Germany
Sven Nordenholt
 

Winner round 1

Race to 4
17   
Germany
Theodor Buchsmann
Germany
Klaus Braun
Fri 20:16  Table 1
18   
Turkey
Engin Niron
Germany
Michael Kampers
Fri 19:53  Table 6
19   
Germany
Michael Grimm
Germany
Lukas von Seggern
Fri 20:26  Table 2
20   
Germany
Carsten "Calle" Becker
Germany
Detlef Bolten
Fri 20:25  Table 3
21   
Turkey
Naci Yilmaz
Germany
Ralf Zielske
Fri 20:42  Table 4
22   
Germany
Christian Jähnel
Germany
Manuela Wengler
Fri 19:53  Table 8
23   
Jürgen Düvelsdorf
Germany
Rainer Kutsch
Fri 19:54  Table 7
24   
Germany
Bernd Janßen
Germany
Sven Nordenholt
Fri 20:42  Table 5

Loser round 1

Race to 4
25   
Walk Over
Germany
Holger Dietrich
 
26   
Walk Over
Walk Over
 
27   
Walk Over
Germany
Dieter Rüthemann
 
28   
Germany
Ali Tan
Walk Over
 
29   
Walk Over
Germany
Benjamin Eifert
 
30   
Walk Over
Walk Over
 
31   
Walk Over
Walk Over
 
32   
Germany
Silvia Gulden
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 4
33   
Germany
Holger Dietrich
Germany
Sven Nordenholt
Fri 21:15  Table 5
34   
Walk Over
Jürgen Düvelsdorf
 
35   
Germany
Dieter Rüthemann
Germany
Christian Jähnel
Fri 20:58  Table 7
36   
Germany
Ali Tan
Turkey
Naci Yilmaz
Fri 21:19  Table 6
37   
Germany
Benjamin Eifert
Germany
Detlef Bolten
Fri 21:08  Table 3
38   
Walk Over
Germany
Lukas von Seggern
 
39   
Walk Over
Turkey
Engin Niron
 
40   
Germany
Silvia Gulden
Germany
Theodor Buchsmann
Fri 20:53  Table 1

Winners qualification

Race to 4
41   
Germany
Klaus Braun
Germany
Michael Kampers
Fri 20:58  Table 8
42   
Germany
Michael Grimm
Germany
Carsten "Calle" Becker
Fri 21:11  Table 2
43   
Germany
Ralf Zielske
Germany
Manuela Wengler
Fri 21:16  Table 4
44   
Germany
Rainer Kutsch
Germany
Bernd Janßen
Fri 21:32  Table 3

Loser round 3

Race to 4
45   
Germany
Holger Dietrich
Jürgen Düvelsdorf
Fri 22:03  Table 5
46   
Germany
Dieter Rüthemann
Turkey
Naci Yilmaz
Fri 22:28  Table 2
47   
Germany
Detlef Bolten
Germany
Lukas von Seggern
Fri 21:32  Table 7
48   
Turkey
Engin Niron
Germany
Silvia Gulden
Fri 21:41  Table 1

Losers qualification

Race to 4
49   
Germany
Holger Dietrich
Germany
Michael Grimm
Fri 22:33  Table 1
50   
Turkey
Naci Yilmaz
Germany
Klaus Braun
Fri 23:15  Table 2
51   
Germany
Lukas von Seggern
Germany
Rainer Kutsch
Fri 22:07  Table 3
52   
Germany
Silvia Gulden
Germany
Manuela Wengler
Fri 22:33  Table 4

Quarter final

Race to 4
53   
Germany
Michael Kampers
Germany
Holger Dietrich
Fri 23:46  Table 1
54   
Germany
Carsten "Calle" Becker
Turkey
Naci Yilmaz
Fri 23:46  Table 2
55   
Germany
Ralf Zielske
Germany
Rainer Kutsch
Fri 23:46  Table 3
56   
Germany
Bernd Janßen
Germany
Manuela Wengler
Fri 23:46  Table 4

Semi final

Race to 4
57   
Germany
Michael Kampers
Germany
Carsten "Calle" Becker
Sat 00:30  Table 2
58   
Germany
Ralf Zielske
Germany
Bernd Janßen
Sat 00:43  Table 3

Final

Race to 4
59   
Germany
Carsten "Calle" Becker
Germany
Bernd Janßen
Sat 01:49  Table 2

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment