Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

April 5 - April 6, 2019

GVO Oldenburg Turnierserie 2018/19 - T16

9-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Naci Yilmaz
5 (5/0) 30 (20/10)
67%
20
2 Gregor Hermann
8 (6/2) 45 (28/17)
62%
18
3 Sascha Ratz
5 (4/1) 25 (17/8)
68%
16
3 Manfred Sobing
5 (3/2) 29 (16/13)
55%
16
5 Ralf Zielske
3 (2/1) 17 (10/7)
59%
14
5 Michael Grimm
4 (2/2) 22 (11/11)
50%
14
5 Klaus Braun
GVO Oldenburg
4 (2/2) 22 (10/12)
45%
14
5 Rainer Kutsch
3 (2/1) 17 (10/7)
59%
14
9 Michael Kampers
5 (3/2) 26 (17/9)
65%
12
Show more
9 Frank Hachmöller
4 (2/2) 23 (11/12)
48%
12
9 Dieter Rüthemann
4 (2/2) 24 (11/13)
46%
12
9 Hichem Mrad
4 (2/2) 20 (10/10)
50%
12
13 Axel Strohmeyer
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
11
13 Engin Niron
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
11
13 Andi Lübbers
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
11
13 Ali Tan
2 (0/2) 10 (2/8)
20%
11
17 Christian Jähnel
2 (0/2) 10 (2/8)
20%
10
17 Sven Nordenholt
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
10
17 Dominik Kutsch
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
10
17 Holger Dietrich
2 (0/2) 10 (2/8)
20%
10
Entry deadline Apr 5, 2019, 7:40 PM (local time)
Starts Apr 5, 2019, 7:45 PM (local time)
Format Double elimination (20 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Rankings GVO Oldenburg Turnierserie 2018/19 NPS
Organizer GVO Oldenburg and National Pool Series
Contact Christian Jähnel (Jaehnelc@gmail.com)
More info

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1   
Germany
Rainer Kutsch
Walk Over
 
2   
Germany
Christian Jähnel
Gregor Hermann
Fri 19:38  Table 1
3   
Turkey
Engin Niron
Walk Over
 
4   
Walk Over
Germany
Michael Grimm
 
5   
Germany
Andi Lübbers
Walk Over
 
6   
Walk Over
Germany
Manfred Sobing
 
7   
Germany
Sven Nordenholt
Germany
Sascha Ratz
Fri 19:38  Table 2
8   
Walk Over
Germany
Hichem Mrad
 
9   
Germany
Dieter Rüthemann
Walk Over
 
10   
Germany
Dominik Kutsch
Frank Hachmöller
Fri 19:38  Table 3
11   
Germany
Axel Strohmeyer
Walk Over
 
12   
Walk Over
Germany
Ralf Zielske
 
13   
Germany
Ali Tan
Walk Over
 
14   
Walk Over
Germany
Klaus Braun
 
15   
Germany
Michael Kampers
Germany
Holger Dietrich
Fri 19:38  Table 4
16   
Walk Over
Turkey
Naci Yilmaz
 

Winner round 1

Race to 4
17   
Germany
Rainer Kutsch
Gregor Hermann
Fri 20:13  Table 5
18   
Turkey
Engin Niron
Germany
Michael Grimm
Fri 19:39  Table 5
19   
Germany
Andi Lübbers
Germany
Manfred Sobing
Fri 19:39  Table 6
20   
Germany
Sascha Ratz
Germany
Hichem Mrad
Fri 20:12  Table 2
21   
Germany
Dieter Rüthemann
Frank Hachmöller
Fri 20:26  Table 3
22   
Germany
Axel Strohmeyer
Germany
Ralf Zielske
Fri 19:39  Table 7
23   
Germany
Ali Tan
Germany
Klaus Braun
Fri 19:39  Table 8
24   
Germany
Michael Kampers
Turkey
Naci Yilmaz
Fri 20:07  Table 4

Loser round 1

Race to 4
25   
Walk Over
Germany
Christian Jähnel
 
26   
Walk Over
Walk Over
 
27   
Walk Over
Walk Over
 
28   
Germany
Sven Nordenholt
Walk Over
 
29   
Walk Over
Germany
Dominik Kutsch
 
30   
Walk Over
Walk Over
 
31   
Walk Over
Walk Over
 
32   
Germany
Holger Dietrich
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 4
33   
Germany
Christian Jähnel
Germany
Michael Kampers
Fri 20:47  Table 4
34   
Walk Over
Germany
Ali Tan
 
35   
Walk Over
Germany
Axel Strohmeyer
 
36   
Germany
Sven Nordenholt
Germany
Dieter Rüthemann
Fri 21:01  Table 3
37   
Germany
Dominik Kutsch
Germany
Hichem Mrad
Fri 20:39  Table 2
38   
Walk Over
Germany
Andi Lübbers
 
39   
Walk Over
Turkey
Engin Niron
 
40   
Germany
Holger Dietrich
Gregor Hermann
Fri 20:47  Table 5

Winners qualification

Race to 4
41   
Germany
Rainer Kutsch
Germany
Michael Grimm
Fri 20:47  Table 6
42   
Germany
Manfred Sobing
Germany
Sascha Ratz
Fri 20:39  Table 1
43   
Frank Hachmöller
Germany
Ralf Zielske
Fri 21:08  Table 8
44   
Germany
Klaus Braun
Turkey
Naci Yilmaz
Fri 20:48  Table 7

Loser round 3

Race to 4
45   
Germany
Michael Kampers
Germany
Ali Tan
Fri 21:08  Table 4
46   
Germany
Axel Strohmeyer
Germany
Dieter Rüthemann
Fri 21:40  Table 3
47   
Germany
Hichem Mrad
Germany
Andi Lübbers
Fri 21:20  Table 2
48   
Turkey
Engin Niron
Gregor Hermann
Fri 21:19  Table 5

Losers qualification

Race to 4
49   
Germany
Michael Kampers
Germany
Manfred Sobing
Fri 21:26  Table 1
50   
Germany
Dieter Rüthemann
Germany
Michael Grimm
Fri 22:18  Table 3
51   
Germany
Hichem Mrad
Germany
Klaus Braun
Fri 22:31  Table 2
52   
Gregor Hermann
Frank Hachmöller
Fri 22:00  Table 1

Quarter final

Race to 4
53   
Germany
Rainer Kutsch
Gregor Hermann
Fri 23:10  Table 1
54   
Germany
Sascha Ratz
Germany
Klaus Braun
Fri 23:10  Table 2
55   
Germany
Ralf Zielske
Germany
Manfred Sobing
Fri 23:10  Table 3
56   
Turkey
Naci Yilmaz
Germany
Michael Grimm
Fri 23:10  Table 4

Semi final

Race to 4
57   
Gregor Hermann
Germany
Sascha Ratz
Sat 00:13  Table 3
58   
Germany
Manfred Sobing
Turkey
Naci Yilmaz
Fri 23:57  Table 2

Final

Race to 4
59   
Gregor Hermann
Turkey
Naci Yilmaz
Sat 00:52  Table 3

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment