Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

August 10, 2020

GREEN CLUB TURNIEJ PONIEDZIAŁKOWY 8-BIL ( RANKINGOWY SZÓSTY)

8-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Kamil Spicha
Green Club Gdańsk
8 (7/1) 74 (45/29)
61%
2 Leszek Gregorczyk
6 (5/1) 62 (35/27)
56%
3 Łukasz Korsak
7 (5/2) 68 (34/34)
50%
3 Kamil Brzozowski
5 (4/1) 53 (29/24)
55%
5 Leszek Pieśniak
Green Club
4 (3/1) 41 (22/19)
54%
5 Arkadiusz Kogut
4 (2/2) 45 (23/22)
51%
5 Sławomir Rudziewicz
4 (3/1) 42 (22/20)
52%
5 Paweł Olesiejuk
6 (4/2) 56 (31/25)
55%
9 Wojciech Zosiuk
3 (1/2) 30 (14/16)
47%
Show more
9 Ireneusz Szczepanek
5 (3/2) 57 (30/27)
53%
9 Maciej Raniszewski
4 (2/2) 39 (20/19)
51%
9 Piotr Stanisz
4 (2/2) 39 (19/20)
49%
13 Mirosław Murawski
4 (2/2) 43 (23/20)
53%
13 Beniamin Straszewski
4 (2/2) 42 (22/20)
52%
13 Krzysztof Wodecki
4 (2/2) 40 (19/21)
48%
13 Krzysztof Orłowski
4 (2/2) 38 (18/20)
47%
17 Przemysław Chabowski
3 (1/2) 33 (16/17)
48%
17 Norbert Żelasko
3 (1/2) 28 (12/16)
43%
17 Patryk Jełowicki
3 (1/2) 31 (16/15)
52%
17 Bartłomiej Pietraszuk
3 (1/2) 36 (19/17)
53%
17 Piotr Winiarz
3 (1/2) 30 (13/17)
43%
17 Wojciech Kalejta
3 (1/2) 31 (15/16)
48%
17 Robert Kowalski
2 (0/2) 23 (9/14)
39%
17 Hubert Wiśniewski
2 (0/2) 20 (7/13)
35%
25 Michał Smoczyński
2 (0/2) 21 (9/12)
43%
25 Damian Adamkowski
2 (0/2) 21 (9/12)
43%
25 Karina Cuper
2 (0/2) 20 (7/13)
35%
25 Paweł Falba
2 (0/2) 22 (9/13)
41%
25 Szymon Dziadczyk
2 (0/2) 21 (8/13)
38%
25 Józef Soszyński
2 (0/2) 20 (8/12)
40%
Entry deadline Aug 10, 2020, 6:30 PM (local time)
Starts Aug 10, 2020, 6:00 PM (local time)
Format Double elimination (30 Participants)
Race to 6
Handicap No handicap
Organizer Green Club

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 6
1   
Poland
Wojciech Zosiuk
Walk Over
 
2   
Poland
Hubert Wiśniewski
Philippines
Beniamin Straszewski
Mon 18:05  Table 1
3   
Poland
Leszek Pieśniak
Poland
Michał Smoczyński
Mon 18:06  Table 2
4   
Poland
Paweł Olesiejuk
Poland
Norbert Żelasko
Mon 18:06  Table 3
5   
Poland
Krzysztof Orłowski
Poland
Krzysztof Wodecki
Mon 18:06  Table 4
6   
Poland
Paweł Falba
Poland
Piotr Stanisz
Mon 18:06  Table 5
7   
Poland
Karina Cuper
Poland
Przemysław Chabowski
Mon 18:06  Table 6
8   
Poland
Sławomir Rudziewicz
Poland
Bartłomiej Pietraszuk
Mon 18:06  Table 7
9   
Poland
Ireneusz Szczepanek
Poland
Maciej Raniszewski
Mon 19:25  Table 8
10   
Poland
Szymon Dziadczyk
Poland
Kamil Spicha
Mon 18:06  Table 8
11   
Poland
Józef Soszyński
Poland
Patryk Jełowicki
Mon 18:06  Table 15
12   
Poland
Piotr Winiarz
Poland
Leszek Gregorczyk
Mon 18:06  Table 16
13   
Poland
Kamil Brzozowski
Poland
Damian Adamkowski
Mon 18:39  Table 5
14   
Poland
Wojciech Kalejta
Poland
Łukasz Korsak
Mon 18:40  Table 3
15   
Poland
Mirosław Murawski
Poland
Robert Kowalski
Mon 18:14  Table 14
16   
Walk Over
Poland
Arkadiusz Kogut
 

Winner round 1

Race to 6
17   
Poland
Wojciech Zosiuk
Philippines
Beniamin Straszewski
Mon 19:04  Table 1
18   
Poland
Leszek Pieśniak
Poland
Paweł Olesiejuk
Mon 19:04  Table 2
19   
Poland
Krzysztof Orłowski
Poland
Piotr Stanisz
Mon 18:58  Table 4
20   
Poland
Przemysław Chabowski
Poland
Sławomir Rudziewicz
Mon 18:53  Table 7
21   
Poland
Maciej Raniszewski
Poland
Kamil Spicha
R1
Mon 20:16  Table 7
22   
Poland
Patryk Jełowicki
Poland
Leszek Gregorczyk
Mon 18:45  Table 6
23   
Poland
Kamil Brzozowski
Poland
Łukasz Korsak
Mon 19:34  Table 3
24   
Poland
Mirosław Murawski
Poland
Arkadiusz Kogut
Mon 19:21  Table 4

Loser round 1

Race to 6
25   
Walk Over
Poland
Hubert Wiśniewski
 
26   
Poland
Michał Smoczyński
Poland
Norbert Żelasko
R-1
Mon 19:04  Table 13
27   
Poland
Krzysztof Wodecki
Poland
Paweł Falba
Mon 18:59  Table 16
28   
Poland
Karina Cuper
Poland
Bartłomiej Pietraszuk
Mon 18:53  Table 8
29   
Poland
Ireneusz Szczepanek
Poland
Szymon Dziadczyk
Mon 20:16  Table 8
30   
Poland
Józef Soszyński
Poland
Piotr Winiarz
Mon 18:46  Table 15
31   
Poland
Damian Adamkowski
Poland
Wojciech Kalejta
Mon 19:34  Table 5
32   
Poland
Robert Kowalski
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 6
33   
Poland
Hubert Wiśniewski
Poland
Mirosław Murawski
Mon 20:01  Table 4
34   
Poland
Norbert Żelasko
Poland
Łukasz Korsak
Mon 20:20  Table 3
35   
Poland
Krzysztof Wodecki
R1
Poland
Patryk Jełowicki
Mon 19:43  Table 6
36   
Poland
Bartłomiej Pietraszuk
Poland
Kamil Spicha
R2
Mon 20:52  Table 4
37   
Poland
Ireneusz Szczepanek
Poland
Przemysław Chabowski
Mon 20:44  Table 2
38   
Poland
Piotr Winiarz
Poland
Krzysztof Orłowski
Mon 19:43  Table 2
39   
Poland
Wojciech Kalejta
Poland
Paweł Olesiejuk
Mon 20:20  Table 5
40   
Poland
Robert Kowalski
Philippines
Beniamin Straszewski
Mon 19:46  Table 1

Winners qualification

Race to 6
41   
Poland
Wojciech Zosiuk
Poland
Leszek Pieśniak
Mon 20:01  Table 15
42   
Poland
Piotr Stanisz
Poland
Sławomir Rudziewicz
Mon 19:45  Table 7
43   
Poland
Maciej Raniszewski
Poland
Leszek Gregorczyk
Mon 20:53  Table 6
44   
Poland
Kamil Brzozowski
Poland
Arkadiusz Kogut
Mon 20:20  Table 1

Loser round 3

Race to 6
45   
Poland
Mirosław Murawski
Poland
Łukasz Korsak
Mon 21:34  Table 3
46   
Poland
Krzysztof Wodecki
R1
Poland
Kamil Spicha
R2
Mon 21:44  Table 4
47   
Poland
Ireneusz Szczepanek
Poland
Krzysztof Orłowski
Mon 21:40  Table 2
48   
Poland
Paweł Olesiejuk
Philippines
Beniamin Straszewski
Mon 21:15  Table 1

Losers qualification

Race to 6
49   
Poland
Łukasz Korsak
Poland
Piotr Stanisz
Mon 22:16  Table 3
50   
Poland
Kamil Spicha
R2
Poland
Wojciech Zosiuk
Mon 22:30  Table 4
51   
Poland
Ireneusz Szczepanek
Poland
Arkadiusz Kogut
Mon 22:11  Table 2
52   
Poland
Paweł Olesiejuk
Poland
Maciej Raniszewski
Mon 22:07  Table 1

Quarter final

Race to 6
53   
Poland
Leszek Pieśniak
Poland
Łukasz Korsak
Mon 22:26  Table 3
54   
Poland
Sławomir Rudziewicz
Poland
Kamil Spicha
Mon 23:21  Table 3
55   
Poland
Leszek Gregorczyk
Poland
Arkadiusz Kogut
Mon 22:57  Table 2
56   
Poland
Kamil Brzozowski
Poland
Paweł Olesiejuk
Mon 23:15  Table 1

Semi final

Race to 6
57   
Poland
Łukasz Korsak
Poland
Kamil Spicha
Mon 23:22  Table 3
58   
Poland
Leszek Gregorczyk
Poland
Kamil Brzozowski
Mon 23:58  Table 2

Final

Race to 6
59   
Poland
Kamil Spicha
Poland
Leszek Gregorczyk
Tue 00:55  Table 2

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants