Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

October 19 - October 22, 2022

FargoRate Ohio Open

10-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Fedor Gorst
8 (7/1) 21 (15/6)
71%
2 Roberto Gomez
7 (6/1) 16 (12/4)
75%
3 Eklent KaÇi
8 (6/2) 19 (13/6)
68%
3 Denis Grabe
8 (6/2) 20 (12/8)
60%
5 Mario He
5 (4/1) 12 (8/4)
67%
5 Mika Immonen
5 (4/1) 12 (8/4)
67%
5 Francisco Sanchez Ruiz
5 (4/1) 11 (9/2)
82%
5 Jan van Lierop
5 (4/1) 13 (8/5)
62%
9 Alex Kazakis
KING8
4 (3/1) 10 (7/3)
70%
Show more
9 Wu Kun Lin
4 (3/1) 11 (7/4)
64%
9 Sullivan Clark
6 (4/2) 17 (10/7)
59%
9 Kang Lee
5 (3/2) 15 (8/7)
53%
9 Pijus Labutis
6 (4/2) 13 (9/4)
69%
9 Konrad Juszczyszyn
6 (4/2) 13 (8/5)
62%
9 Justin Martin
5 (3/2) 12 (7/5)
58%
9 Aloysius Yapp
4 (3/1) 10 (7/3)
70%
17 Hsieh Chia Chen
5 (3/2) 15 (8/7)
53%
17 Petri Makkonen
4 (2/2) 10 (5/5)
50%
17 David Alcaide Bermudez
4 (2/2) 9 (5/4)
56%
17 Jani Uski
4 (2/2) 9 (5/4)
56%
17 Daniel Maciol
5 (3/2) 13 (7/6)
54%
17 Chang Jung-Lin
5 (3/2) 11 (7/4)
64%
17 Michael Schneider
4 (2/2) 10 (5/5)
50%
17 Riku Romppanen
4 (2/2) 10 (5/5)
50%
25 Aleksa Pecelj
4 (2/2) 9 (5/4)
56%
25 Dimitris Loukatos
4 (2/2) 10 (4/6)
40%
25 Wojciech Szewczyk
3 (1/2) 7 (3/4)
43%
25 Jeremy Seaman
4 (2/2) 8 (4/4)
50%
25 Kuo Hsuan-Wei
4 (2/2) 8 (4/4)
50%
25 Bader Alqrayyan
4 (2/2) 10 (4/6)
40%
25 Duong Quoc Hoang
4 (2/2) 11 (6/5)
55%
25 Dimitri Jungo
4 (2/2) 8 (4/4)
50%
33 Bader Alawadhi
3 (1/2) 6 (2/4)
33%
33 Albin Ouschan
3 (1/2) 8 (3/5)
38%
33 Tony Robles
3 (1/2) 7 (2/5)
29%
33 Sharik Sayed
3 (1/2) 8 (4/4)
50%
33 Lian Han Toh
3 (1/2) 8 (3/5)
38%
33 Isaiah Arellano
3 (1/2) 8 (3/5)
38%
33 Cheng-Lung Lin
3 (1/2) 6 (2/4)
33%
33 Luong Duc Thien
3 (1/2) 7 (3/4)
43%
33 Ernesto Dominguez
3 (1/2) 7 (3/4)
43%
33 Ching Ting Tang
2 (0/2) 4 (0/4)
0%
33 Jere Virtaranta
3 (1/2) 7 (3/4)
43%
33 Robbie Capito
3 (1/2) 8 (3/5)
38%
33 Ko Ping-Chung
3 (1/2) 8 (4/4)
50%
33 Bart Czapla
3 (1/2) 7 (2/5)
29%
33 Wiktor Zieliński
3 (1/2) 8 (3/5)
38%
33 Mieszko Fortuński
3 (1/2) 9 (4/5)
44%
49 Jani Siekkinen
2 (0/2) 4 (0/4)
0%
49 Sanjin Pehlivanovic
2 (0/2) 4 (0/4)
0%
49 Ko Pin-Yi (秉逸柯)
2 (0/2) 5 (1/4)
20%
49 Darren Appleton
2 (0/2) 6 (2/4)
33%
49 Cody Myers
2 (0/2) 4 (0/4)
0%
49 Timothy Fowler
2 (0/2) 4 (0/4)
0%
49 To Ngoc Phuong
2 (0/2) 4 (0/4)
0%
49 Liu Ri Teng
2 (0/2) 5 (1/4)
20%
49 Francesco Candela
2 (0/2) 6 (2/4)
33%
49 Blake Baker
2 (0/2) 5 (1/4)
20%
49 Ko Ping Han
2 (0/2) 6 (2/4)
33%
49 Nathan Wallace
2 (0/2) 6 (2/4)
33%
49 Michael Thompson
2 (0/2) 4 (0/4)
0%
49 Abdullah Alyousef
2 (0/2) 5 (1/4)
20%
49 Robert Frost
2 (0/2) 5 (1/4)
20%
9993 Nguyen Phuc Long
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
Starts Oct 19, 2022, 10:00 AM (local time)
Format Double to Single elimination (64 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Organizer Pro Billiard Series

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
Best of 3 sets 
1   
Greece
Alex Kazakis
Finland
Jere Virtaranta
Wed 09:13  Table 2
2   
Poland
Daniel Maciol
United States
Robert Frost
Wed 09:13  Table 3
3   
United States
Nathan Wallace
United States
Isaiah Arellano
Wed 09:13  Table 4
4   
Poland
Bart Czapla
Spain
David Alcaide Bermudez
Wed 09:14  Table 5
5   
Albania
Eklent KaÇi
Chinese Taipei
Chang Jung-Lin
Wed 09:14  Table 1
6   
United States
Michael Thompson
United States
Justin Martin
Wed 09:14  Table 6
7   
Vietnam
Nguyen Phuc Long
Chinese Taipei
Ching Ting Tang
Wed 09:14  Table 7
8   
Poland
Wojciech Szewczyk
Spain
Francisco Sanchez Ruiz
Wed 11:26  Table 1
9   
Austria
Mario He
Singapore
Lian Han Toh
Wed 11:41  Table 2
10   
Italy
Francesco Candela
Greece
Dimitris Loukatos
Wed 11:55  Table 3
11   
Chinese Taipei
Cheng-Lung Lin
United States
Timothy Fowler
Wed 12:42  Table 4
12   
Vietnam
Luong Duc Thien
Switzerland
Michael Schneider
Wed 11:16  Table 5
13   
Poland
Konrad Juszczyszyn
Vietnam
To Ngoc Phuong
Wed 11:52  Table 6
14   
Finland
Jani Uski
Chinese Taipei
Kuo Hsuan-Wei
Wed 10:54  Table 7
15   
Chinese Taipei
Ko Ping-Chung
Hong Kong
Robbie Capito
Wed 13:37  Table 1
16   
Bosnia and Herzegovina
Sanjin Pehlivanovic
Singapore
Aloysius Yapp
Wed 14:28  Table 2
17   
ANA
Fedor Gorst
Serbia
Aleksa Pecelj
Wed 13:56  Table 3
18   
New Zealand
Sullivan Clark
Chinese Taipei
Liu Ri Teng
Wed 14:07  Table 4
19   
Finland
Mika Immonen
Mexico
Ernesto Dominguez
Wed 13:37  Table 5
20   
United States
Cody Myers
Kuwait
Bader Alawadhi
Wed 13:01  Table 6
21   
Lithuania
Pijus Labutis
Vietnam
Duong Quoc Hoang
Wed 13:00  Table 7
22   
Finland
Jani Siekkinen
Chinese Taipei
Wu Kun Lin
Wed 16:36  Table 2
23   
United States
Kang Lee
United Kingdom
Darren Appleton
Wed 16:36  Table 3
24   
Chinese Taipei
Hsieh Chia Chen
Poland
Mieszko Fortuński
Wed 16:36  Table 4
25   
Philippines
Roberto Gomez
Switzerland
Dimitri Jungo
Wed 16:36  Table 5
26   
United States
Tony Robles
Kuwait
Abdullah Alyousef
Wed 16:36  Table 6
27   
United States
Blake Baker
Finland
Riku Romppanen
Wed 16:36  Table 7
28   
Poland
Wiktor Zieliński
Austria
Albin Ouschan
Wed 16:36  Table 1
29   
United States
Jeremy Seaman
Kuwait
Bader Alqrayyan
Wed 19:02  Table 2
30   
Finland
Petri Makkonen
Chinese Taipei
Ko Ping Han
Wed 18:29  Table 1
31   
Netherlands
Jan van Lierop
Chinese Taipei
Ko Pin-Yi (秉逸柯)
Wed 18:38  Table 3
32   
Singapore
Sharik Sayed
Estonia
Denis Grabe
Wed 18:39  Table 4

Winner round 1

Race to 4
Best of 3 sets 
33   
Greece
Alex Kazakis
Poland
Daniel Maciol
Wed 18:57  Table 5
34   
United States
Isaiah Arellano
Spain
David Alcaide Bermudez
Wed 19:11  Table 6
35   
Chinese Taipei
Chang Jung-Lin
United States
Justin Martin
Wed 18:14  Table 7
36   
Chinese Taipei
Ching Ting Tang
Spain
Francisco Sanchez Ruiz
Wed 20:58  Table 2
37   
Austria
Mario He
Greece
Dimitris Loukatos
Wed 20:39  Table 1
38   
Chinese Taipei
Cheng-Lung Lin
Switzerland
Michael Schneider
Wed 21:02  Table 3
39   
Poland
Konrad Juszczyszyn
Finland
Jani Uski
Wed 21:12  Table 4
40   
Hong Kong
Robbie Capito
Singapore
Aloysius Yapp
Wed 20:39  Table 5
41   
ANA
Fedor Gorst
New Zealand
Sullivan Clark
Wed 20:58  Table 6
42   
Finland
Mika Immonen
Kuwait
Bader Alawadhi
Wed 20:45  Table 7
43   
Vietnam
Duong Quoc Hoang
Chinese Taipei
Wu Kun Lin
Thu 09:42  Table 1
44   
United States
Kang Lee
Chinese Taipei
Hsieh Chia Chen
Thu 09:42  Table 2
45   
Philippines
Roberto Gomez
United States
Tony Robles
Thu 12:13  Table 2
46   
Finland
Riku Romppanen
Austria
Albin Ouschan
Thu 11:34  Table 3
47   
United States
Jeremy Seaman
Finland
Petri Makkonen
Thu 14:00  Table 2
48   
Netherlands
Jan van Lierop
Estonia
Denis Grabe
Thu 13:43  Table 3

Loser round 1

Race to 4
Best of 3 sets 
49   
Finland
Jere Virtaranta
United States
Robert Frost
Thu 09:42  Table 3
50   
United States
Nathan Wallace
Poland
Bart Czapla
Thu 09:42  Table 4
51   
Albania
Eklent KaÇi
United States
Michael Thompson
Thu 09:42  Table 5
52   
Vietnam
Nguyen Phuc Long
Poland
Wojciech Szewczyk
Thu 09:42  Table 6
53   
Singapore
Lian Han Toh
Italy
Francesco Candela
Thu 09:42  Table 7
54   
United States
Timothy Fowler
Vietnam
Luong Duc Thien
Thu 11:30  Table 4
55   
Vietnam
To Ngoc Phuong
Chinese Taipei
Kuo Hsuan-Wei
Thu 11:30  Table 5
56   
Chinese Taipei
Ko Ping-Chung
Bosnia and Herzegovina
Sanjin Pehlivanovic
Thu 11:10  Table 1
57   
Serbia
Aleksa Pecelj
Chinese Taipei
Liu Ri Teng
Thu 11:03  Table 6
58   
Mexico
Ernesto Dominguez
United States
Cody Myers
Thu 11:51  Table 7
59   
Lithuania
Pijus Labutis
Finland
Jani Siekkinen
Thu 13:41  Table 4
60   
United Kingdom
Darren Appleton
Poland
Mieszko Fortuński
Thu 13:38  Table 1
61   
Switzerland
Dimitri Jungo
Kuwait
Abdullah Alyousef
Thu 13:31  Table 5
62   
United States
Blake Baker
Poland
Wiktor Zieliński
Thu 13:31  Table 6
63   
Kuwait
Bader Alqrayyan
Chinese Taipei
Ko Ping Han
Thu 13:43  Table 7
64   
Chinese Taipei
Ko Pin-Yi (秉逸柯)
Singapore
Sharik Sayed
Thu 16:29  Table 3

Loser round 2

Race to 4
Best of 3 sets 
65   
Finland
Jere Virtaranta
Estonia
Denis Grabe
Thu 16:29  Table 4
66   
Poland
Bart Czapla
United States
Jeremy Seaman
Thu 16:29  Table 5
67   
Albania
Eklent KaÇi
Austria
Albin Ouschan
Thu 16:29  Table 6
68   
Poland
Wojciech Szewczyk
United States
Tony Robles
Thu 16:29  Table 7
69   
Singapore
Lian Han Toh
Chinese Taipei
Hsieh Chia Chen
Thu 18:57  Table 2
70   
Vietnam
Luong Duc Thien
Vietnam
Duong Quoc Hoang
Thu 18:07  Table 3
71   
Chinese Taipei
Kuo Hsuan-Wei
Kuwait
Bader Alawadhi
Thu 18:14  Table 4
72   
Chinese Taipei
Ko Ping-Chung
New Zealand
Sullivan Clark
Thu 18:07  Table 5
73   
Serbia
Aleksa Pecelj
Hong Kong
Robbie Capito
Thu 18:26  Table 1
74   
Mexico
Ernesto Dominguez
Poland
Konrad Juszczyszyn
Thu 21:00  Table 2
75   
Lithuania
Pijus Labutis
Chinese Taipei
Cheng-Lung Lin
Thu 19:29  Table 3
76   
Poland
Mieszko Fortuński
Greece
Dimitris Loukatos
Thu 19:54  Table 4
77   
Switzerland
Dimitri Jungo
Chinese Taipei
Ching Ting Tang
Thu 20:35  Table 5
78   
Poland
Wiktor Zieliński
Chinese Taipei
Chang Jung-Lin
Thu 20:38  Table 1
79   
Kuwait
Bader Alqrayyan
United States
Isaiah Arellano
Thu 20:14  Table 6
80   
Singapore
Sharik Sayed
Poland
Daniel Maciol
Thu 21:28  Table 7

Winners qualification

Race to 4
Best of 3 sets 
81   
Greece
Alex Kazakis
Spain
David Alcaide Bermudez
Thu 16:15  Table 1
82   
United States
Justin Martin
Spain
Francisco Sanchez Ruiz
Thu 16:30  Table 2
83   
Austria
Mario He
Switzerland
Michael Schneider
Thu 19:10  Table 7
84   
Finland
Jani Uski
Singapore
Aloysius Yapp
Thu 18:15  Table 6
85   
ANA
Fedor Gorst
Finland
Mika Immonen
Fri 09:27  Table 1
86   
Chinese Taipei
Wu Kun Lin
United States
Kang Lee
Fri 09:30  Table 2
87   
Philippines
Roberto Gomez
Finland
Riku Romppanen
Fri 09:30  Table 3
88   
Finland
Petri Makkonen
Netherlands
Jan van Lierop
Fri 09:30  Table 4

Loser round 3

Race to 4
Best of 3 sets 
89   
Estonia
Denis Grabe
United States
Jeremy Seaman
Fri 09:30  Table 5
90   
Albania
Eklent KaÇi
Poland
Wojciech Szewczyk
Fri 09:30  Table 6
91   
Chinese Taipei
Hsieh Chia Chen
Vietnam
Duong Quoc Hoang
Fri 09:30  Table 7
92   
Chinese Taipei
Kuo Hsuan-Wei
New Zealand
Sullivan Clark
Fri 11:47  Table 2
93   
Serbia
Aleksa Pecelj
Poland
Konrad Juszczyszyn
Fri 11:27  Table 3
94   
Lithuania
Pijus Labutis
Greece
Dimitris Loukatos
Fri 12:00  Table 4
95   
Switzerland
Dimitri Jungo
Chinese Taipei
Chang Jung-Lin
Fri 11:45  Table 5
96   
Kuwait
Bader Alqrayyan
Poland
Daniel Maciol
Fri 12:20  Table 6

Losers qualification

Race to 4
Best of 3 sets 
97   
Estonia
Denis Grabe
Finland
Jani Uski
Fri 11:45  Table 7
98   
Albania
Eklent KaÇi
Switzerland
Michael Schneider
Fri 12:20  Table 1
99   
Chinese Taipei
Hsieh Chia Chen
United States
Justin Martin
Fri 13:43  Table 5
100   
New Zealand
Sullivan Clark
Spain
David Alcaide Bermudez
Fri 14:00  Table 3
101   
Poland
Konrad Juszczyszyn
Finland
Petri Makkonen
Fri 13:42  Table 1
102   
Lithuania
Pijus Labutis
Finland
Riku Romppanen
Fri 14:01  Table 7
103   
Chinese Taipei
Chang Jung-Lin
United States
Kang Lee
Fri 13:57  Table 6
104   
Poland
Daniel Maciol
ANA
Fedor Gorst
Fri 13:59  Table 2

Last sixteen

Race to 4
Best of 3 sets 
105   
Greece
Alex Kazakis
ANA
Fedor Gorst
Fri 16:30  Table 1
106   
Spain
Francisco Sanchez Ruiz
Lithuania
Pijus Labutis
Fri 16:30  Table 6
107   
Austria
Mario He
United States
Kang Lee
Fri 16:31  Table 4
108   
Singapore
Aloysius Yapp
Estonia
Denis Grabe
Fri 16:31  Table 2
109   
Finland
Mika Immonen
New Zealand
Sullivan Clark
Fri 18:42  Table 4
110   
Chinese Taipei
Wu Kun Lin
Albania
Eklent KaÇi
Fri 18:42  Table 3
111   
Philippines
Roberto Gomez
Poland
Konrad Juszczyszyn
Fri 18:42  Table 5
112   
Netherlands
Jan van Lierop
United States
Justin Martin
Fri 18:42  Table 7

Quarter final

Race to 4
Best of 3 sets 
113   
ANA
Fedor Gorst
Spain
Francisco Sanchez Ruiz
Fri 21:02  Table 5
114   
Austria
Mario He
Estonia
Denis Grabe
Fri 19:07  Table 1
115   
Finland
Mika Immonen
Albania
Eklent KaÇi
Fri 21:16  Table 1
116   
Philippines
Roberto Gomez
Netherlands
Jan van Lierop
Fri 21:16  Table 3

Semi final

Race to 4
Best of 3 sets 
117   
ANA
Fedor Gorst
Estonia
Denis Grabe
Sat 09:39  Table 1
118   
Albania
Eklent KaÇi
Philippines
Roberto Gomez
Sat 11:15  Table 1

Final

Race to 4
Best of 3 sets 
119   
ANA
Fedor Gorst
Philippines
Roberto Gomez
Sat 14:12  Table 1

Participants